Namaz

Namaz Hazreti Adem’den Beri mi Vardır?

Namaz Hazreti Adem zamanında da var mıydı? Namaz, ne zamandan beri kılınıyor?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Namaz, insanlığın atası olan ve aynı zamanda ilk Peygamber olan Hazret-i Adem’den bu yana kılınmaktadır. Tabi ki detaylar ve şekil noktasında farklılıklar olmuştur. Çünkü ana temel aynı olsa da her peygamberin getirdiği hükümlerde, yani şeriatinde küçük farklılıklar olabilmekteydi. Bu Yüce Mevla’mızın bir rahmetiydi. Zira Yüce Mevla’mız her topluma göndermiş olduğu Peygamberi o toplumun en iyi anlayacağı şekilde göndermiştir.

Her toplumun ve her kavmin kendine has özellikleri vardır. Bu nedenle Yüce Mevla’mız kullarının özelliklerine en uygun dini nasip etmiştir ki kulları zorluk çekmeden Rablerine itaat etsinler. Yüce Mevla’mız İslam dininde ise dinlerin en kemalini insanlığa nasip etmiştir ve İslam dinini bir topluma değil, bütün insanlığa ikram etmiştir. Bu nedenle de İslam dininde kılınmakta olan namaz, namazların en kemalidir.

Özetle, bütün peygamberlerin getirmiş olduğu dinlerde namaz vardı.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu