Namaz

Namaz Esnasında Gelen Vesveseler İçin Ne Yapılmalıdır?

Namaz kılarken vesvese geliyor ne yapmalıyım bilmiyorum. Namaz esnasında gelen vesveseler için ne yapılmalıdır?Bu düşüncelerin vesvese olduğundan bile emin olamıyorum. Namaz esnasında günlük hayatta yaşadığım şeyleri düşünüyorum. Sonra kendimi toparlamaya çalışıyorum ama düşünmekten kendimi alamıyorum. Namazı layığınca kılmak için ve namazdayken böyle şeyler düşünmemek için ne yapmalıyım? teşekkürler.

Namaz Esnasında Gelen Vesveseler İçin Ne Yapılmalıdır? Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Değerli ziyaretçimiz, vesvese hoş bir şey olmamakla birlikte her Müslümanın başına gelmektedir. Kişinin takvası ve ihlası arttıkça vesvesesi azalmaktadır. Tabi bunun içinde sabırla ibadetlere devam etmek gerekmektedir. Vesvesenin en iyi ilaçlarından biri sünneti seniyye ile amel etmektir. Abdest alırken yemek yerken Peygamber Efendimizin sünneti üzerine olmanızdır. Bu gibi durumlarda akla acaba namazlarım kabul oluyor mu soru gelebilmektedir. Namazda başka şeyler düşünmek namazı bozar mı? Sorusunun cevabına daha önce yer verdik.

Bu yaptığınız taktirde namazlarınızdan alacağınız huzurun artacağını ve vesvesenin azalacağını göreceksiniz. Size sitemizde yer alan ve bu konu ile alakalı olan Vesvese Nedir? Bu Durumda Ne Yapılmalı? başlıklı konuyu tavsiye ediyoruz. Biraz zor olsa da en iyi uygulamalardan biride vesveseye kulak asmamaktık. Çünkü vesveseleri ne kadar ciddiye alırsanız o kadar çoğalacaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu