AileEvlilik

Mutlu Bir Evlilik İçin Erkeklere 10 Tavsiye

Evli Erkeklerin Eşlerine Karşı Hem Görevlerini ,Hem Mutluluk Yolundaki Tavsiyeleri Şöyle Sıralayabiliriz, 1. Nafaka: Evli olan erkek, imkânları dairesinde hanımının ve çocuklarının maddi ihtiyaçlarını temin etmekle, helalinden nafaka sağlamakla sorumludur. Nafaka, demek yeme-içme, ev, giyim gibi mecburi olan ihtiyaçlardır.

2. İyi geçinme: Kişi hanımına güler yüzlü, tatlı sözlü ve de iyi huylu olmalıdır. Hanımını incitecek davranışlardan, kaba davranışlardan kaçınmalıdır.

3. Sohbet: Hanımıyla sohbet ve şakalar yapıp güzel vakitler geçirmeyi sağlamak bir evliliğin mecburi ihtiyaçlarındandır.

4. Sevgi ve bağlılık: Bir Erkek, eşine karşı olan sevgide cömert olmalıdır. Eşine karşı öyle samimi olmalı ki, eşi herkesten çok sevildiğini hissetsin. Fakat bu, her isteğini yerine getirmek manasında değildir. Kimi istekler gerçekleşmeyebilir.

5. Sabır: Eşinin bazı hatalı sözleri ve davranışlarına karşı anında öfkelenmemeli. Sinirlenip Eşine bağırmamalı. Kadın sinirlenmişse de, erkek sakinliğini korumalı.

6. Nezaket: Kadınlar, eşleri tarafından beğenilmeyi ister. Şakayla bile olsa kadın kötülenmemeli. Lüzumsuz yere tenkit edilmemeli. Kadına değer verilmeli. Yaptıklarını takdir etmeli.

7. Tedbir: Erkek, evinde kavga çıkarmaktan ve eşini dövmekten kaçınmalı. Evlilik hayatının selameti için herkes çeşitli tedbirler alır. Ancak basit kusurlar için eşini azarlamak gereksizdir.

8. Yardım: Dışarı işlerini erkek görmeli. Ev işlerinde de eşine yardımcı olmalı. Evdeki düzen ve temizliğe de dikkat etmeli.

9. Hoşgörü: Eşinin kimi kusurlarını görmezden gelmeli. Büyük bir hatadan dolayı da bir-iki günden fazla küs durmamalı. Erkek, kimi zamanda kusuru kendinde aramalı.

10.Eve bağlılık: Kadınların en çok hoşlandığı erkek, evine bağlı olan erkektir. Erkek, geceleri ihtiyaçtan fazla dışarıda durmayıp hemen evine dönmeli. Kişi aradığı saadeti, mutluluğu ancak kendi evinde bulabilir.

Bu Saydıklarımızı Yerine Getiren Bir Erkek Mutlaka Mutluluğa Erişir Aile Saadetine Kavuşmuş Olur İnşaallah.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. Bunların hepsi ben de var. Hepsini yapıyorum. Ama yeterli olmuyor. Yine de eşimi mutlu etmeyi başaramıyorum. Listeye eklemeler yapmanız gerekiyor bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu