İslam Alimi

Müslüman Olanlar Cennete Girecek Ya Müslüman Olmayanlardan Girecek Olan Var mı Acaba?

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Bu sorunun cevabını isterseniz gelin Müslüman’ın hayat nizamı olan nur Kitabı, Mutluluğun tek kaynağı olan, her kim başvurur ise mutluluk yolunu bulacağı Kur’an’ı kerime göre cevap verelim. Zaten başka bir kaynaktan cevap verir isek, Nur Kur’an’sız, yanlış olan hayatımız gibi yönümüz gibi yanlış cevap vermiş oluruz. Ne diyor yüce Nur Kitabımız:

Kim İslam’dan başka bir din ararsa asla ondan kabul edilmez. O, ahirette de kayba uğrayanlardandır. (Al-i İmran 85)

Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim. Size nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm’ı seçtim (Maide3.)

Her kim İslam’dan başka din ararsa, asla kabul edilmeyecektir. O kimse ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır. (Ali İmran 85.)

Şüphesiz Allah katında din İslâm’dır. Kitap verilmiş olanlar, kendilerine ilim geldikten sonra sırf, aralarındaki ihtiras ve aşırılık yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah’ın âyetlerini inkâr ederse, bilsin ki Allah hesabı çok çabuk görendir.(Ali İmran-19-)

Ayetler pek açık bir dille her şeyi apaçık söylüyor. Kime söylüyor Allah’a ve kitabına ve nur Peygamberine inananlara yani Müslüman olanlara söylüyor. Müslüman heva ve heveslerinden vazgeçen sadece kendisi için değil toplum için çalışan ve toplumun mutluluğunu düşünendir Alla’a teslimiyet ile kul olandır…
 

“Şüphesiz ki Allah nezdinde o ( gerçek ve makbul ) din ancak İslam’dır. O kendilerine ( Tevrat ve İncil ) kitap(ları) verilmiş olan ( Yahudi ve Hıristiyan)lar, ( İslam’ın hak olduğunu dair kesin ) ilim onlara geldikten sonra (hak ve hakikati anladıkları halde) ancak aralarında bulunan bir  kıskançlıktan dolayı ayrılığa düşmüştür.

Her kim Allah’ın ( kitaplarının) ayetlerini ( ve hak dinin ancak İslam olduğuna delalet eden hüccetleri) inkâr ederse şüphesiz ki Allah, muhasebesi pek çabuk olan Zat’tır.( Tüm kullarının hesabını, dünya saatlerinden altı saate denk gelen kısa bir süre içinde tamamlayacaktır.) (Al-i İmran 19 )

O ( mürtet ve münafık ) kimseler ki; İmana karşılık kâfirliği satın almışlardır, şüphesiz onlar ( kâfirliğe dönmekle ) Allah’a (noksanlık ve ziyandan ) hiçbir şeyle asla zarar veremezler. ( Onlar ancak kendilerine zarar vermektedirler. Zira iman ederek ebedi mükâfatlara nail olabilecekken, inkârı seçmeleri yüzünden ) onlar için çok acı verici pek büyük bir azap vardır. (Al-i İmran 177.)

İnanmak hayatta sonsuz hayat sahibi olan Rahmeti Keremi sonsuz olana inanmak teslim olmak, ayrıca inanmış gibi görünüp, inanmış gibi göründüğü dini yıkmaya çalışan “akılsız, inkârcı” inancı ile yaşayanlar elbette ki “Nur Cennete” giremeyeceklerdir, girmeleri de mümkün değildir. Madem bu dünya denilen imtihan dünyasında, sen yüceler yücesi Allah’ı tanımıyorsan, ahirette de seni tanımasını beklemen salaklık olacak hüsran olacaktır.
 

   Kendileri kâfir olmuş olan o Ehli kitap ve müşrikler; gerçekten içerisinde ebedi kalıcılar olarak cehennem ateşindedirler!  İşte onlar, yaratıkların en kötüsü ancak onlardır.(Beyyine -6)
 
Şüphesiz o ( Yahudi ve Hıristiyanlara mensup ) kimseler ki; Allah’ı ve Peygamberlerini inkâr etmektedir. Allah ile Peygamberleri arasında ayırım yapmak isterler ve (Peygamberlerle kitaplardan ) bir kısmı(ın)a inanırız, bir kısmı(nı) inkâr ederiz!” derler ve işte sana! Böylece bu (anlatıla)n (küfürle iman yol) lar(ı) arasında (orta ) bir yol edinmek isterler! İşte onlar! Hakikaten kâfirlerin ta kendileridir! Bizde o kâfirler için çok alçaltıcı pek büyük bir azap hazırlamışızdır. ( Nisa 150. ve 151. )

Bu ayeti celilelerden anlaşıldığı üzere; Peygamberlerin  birine dahi inanmayarak aralarında ayırım gözetenler gerçek manada kâfirlerdir.

Yüceler Yücesi Allah’a ve Nur Peygamberine ve nur Ku’ran’a iman etmeyenler, düşünürken Nur Kur’an Nur Sünnet ile düşünmeyerek karar verenler, kendini Müslüman göstererek bu yolda gitmeyenler, İnsanları katl ederek önün “İslami” kelime takarak öldürenler ,her ne kadar İslam’ı karalayarak yaşayanlar, aslında kendilerini hayatlarını karartmış olacak ve Cennete kesinlikle giremeyeceklerdir. İslamı kabul etmeyerek ona göre yaşamayana Cennet yoktur. Selam ve dua ile.

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Özge. Arıkan dedi ki:

    Ben namaz kılıyorum da acaba benim yerim cennet mi çok merak ediyorum

    1. islamalimi dedi ki:

      İnşaallah cennettir.

BİR YORUM YAZ