Mahrem Konular

Mübarek Gün ve Gecelerde Cinsel İlişkinin Hükmü Nedir?

Arifeyi Bayrama Bağlayan Gece Veya diğer Mübarek Gün ve Gecelerde Cinsi Münasebette Bulunmak Doğru Olur mu ?Bu konuda Bilgi Verir misiniz?

Cevap:Arifeyi Bayrama Bağlayan Gece Cinsi Münasebette Bulunmak da hiçbir günah yoktur. Fakat bu değerli zamanların gözetilmesi zararlı değil, faydalı olur. Bu mübarek Geceleri ibadetle geçirmek çok daha güzel olur. Mübarek gecelerde cinsi münasebette bulunmak faydaları ve zararları şöyledir: Berat gecesi cinsel ilişki olursaBerat gecesi yapılan cimadan cinsi münasebetten çocuk meydana gelirse, kötü huylu olur.

Cuma Günü Cinsel İlişkide Bulunulursa,Allah Resulü buyuruyor: “Her Cuma günü karısıyla cinsi münasebette bulunamayacak olanınız var mı? İyi ya bunda hem kendisinin, hem de eşinin yıkanması sevabı olmak üzere iki birim sevabı vardır.”

Cuma Gecesi Cinsel İlişkide Bulunmak,Kimi âlimler, Cuma gecesi cinsi münasebette bulunulmasının da, Cuma günü yıkanılmasını gusül alınmasını nasihat eden hadislerin içine girebileceğini, aynı sevaba erdirebileceğini söylemişlerdir.

Kurban Bayramı gecesi cinsel ilişki,Kurban bayramı gecesinde yapılan cimadan cinsi münasebetten çocuk olursa, altı ve ya dört parmaklı olur denmiştir.

Ramazan Bayramı gecesi cinsel ilişki,Ramazan bayramı gecesi yapılan cinsi ilişkiden çocuk olursa, anne babasına asi olur.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu