İsimler

Miraç İsminin Anlamı Nedir? Miraç Ne Demek?

Miraç ismi günümüzde çokça kullanılan bir erkek ismidir. Miraç isminin anlamı hakkında şunları söyleye biliriz. Güzel anlamları olması itibariyle günümüzde sıklıkla kullanılan kulağa da hoş gelen bir Erkek ismidir.

Miraç İsmi Anlamı Hakkında Detaylı Bilgi

Miraç isminin güzel ve hoş anlamlarını öğrenmek isteyenler doğru adresteler şimdide bu güzel ismin anlamlarını sıralayalım.

  • Merdiven
  • Yükselme
  • Çıkma
  • Göğe çıkan

Miraç ismi , Arap ve Türk toplumlarında erkek çocukları için tercih edilen bir isimdir. Miraç isminin anlamı Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v)’ in göğe çıktığı gece ki, Recep ayının 27 ‘sine denk gelen kandil gecesidir. O gecede Müslüman alemine Rabbimizden bir çok hediye verilmiştir. Bu hediyelerin en önemlisi olan 5 vakit namaz da o gece ümmeti Muhammed’e farz kılınmıştır.

Miraç İsmi Kuranda Geçiyor mu ?

Miraç ismi Arapça kökenli bir isimdir. Bu güzel isim Kuranı Kerimde geçmemektedir. Fakat Yüce Mevla’mız Kuranı Kerimde miraç olayından bahsetmiştir. Bu olay yüce kitabımızda İsra yani gece yürüyüşü olarak ifade edilmektedir. Ancak güzel anlamları sebebiyle Miraç ismini doğacak olan erkek çocuklara verebiliriz. Dini açından bir sorun bulunmamaktadır ve tam tersine konulması hoş olur.

Muhammed Raşid Akbay

Sözlük konusunda araştırmalar yaparak sizlere bilgiler vermekteyim. Bunların çoğu ise isim anlamlarından oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu