Sorularınız

Midye Yemek Günah mı? Bilmeden Yemenin Günahı Var mı?

Biz midye günah mı diye ailemize sormuştuk ve hayır demişlerdi ve bizde yemiştik ama uzun süre sonrada çok günah olduğunu duydum önceki yediklerimiz günah olmuş mudur ve midye yemek günah mı?

Midye yemek günah mı? bilmeden yemenin günahı var mı? sorunuzun cevabı: Değerli ziyaretçimiz, Midye Şafi Mezhebine göre yenebilen Hanefi Mezhebine göre yenilmeyen bir gıdadır. Eğer Şafi Mezhebine tabi iseniz zaten sizin için bir günah söz konusu değil. Fakat bu soruyu sorduğunuza göre muhtemelen Hanefi Mezhebine tabisiniz.

Bu konuda şunu bilmelisiniz ki Hanefi Mezhebi Denizde yaşayan kabuklu canlıları balık cinsinden kabul etmemiş ve kabuklu canlıların yenmesini caiz görmemektedir. Yüce Mevla’mız bizi bilmediğimiz ile sorumlu tutmamaktadır. Bu nedenle geçmişte yaptığınıza tövbe etmeli ve bu konuda artık dikkatli olmalısınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu