İsimlerSorularınız

Merve ve Deniz İsimlerinin Anlamı Nedir?

Merve ve kız isimi olarak Deniz isminin anlamı nedir. Çünkü bu isimleri seviyorum.

Merve ve Deniz İsimlerinin Anlamı Nedir? sorusunun cevabı: Değerli ziyaretçimiz, Merve ismi genel itibari ile çakıl taşı anlamına gelmektedir. Bununla birlikte Merve ismi Mekke’de bulunan bir dağın adıdır. Fakat bu isim hakkında daha detaylı ve geniş anlamı için Merve isminin anlamı başlıklı konuyu ziyaret edebilirsiniz.

Deniz isminin anlamı ise büyük ve dalgalı su kütlesi anlamına gelmektedir. Sözlük anlamı ise yer kabuğunun çukur alanlarını kaplayan ve birbiriyle bağlantılı olan tuzlu su kütlesine deniz denmektedir. Tabi isim olarak Deniz ismi bu anlamlarından dolayı değil Denizin güzelliğinden ve büyüklüğünden dolayıdır.

Zira su insan için çok değerlidir ve Denizlerin güzelliği bu değer ile buluştuğu için deniz ismi insanlarda anlamından çok daha güzel bir anlam oluşturmaktadır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. merhaba..benim ablamın yakın zamanda bir kızı olucak..fakat isim konusunda çok kararsız kaldı..şuan etraftan gelen yorumlardan sonra şimdi defne ismi üzerinde yoğunlaştı.
    defne nin bilindiği gibi er mevsim yeşil kalabilen, güzel kokulu ve yapraklarının kullanım alanı oldukça geniş olan bir ağaç türü..ve ayrıca ismin kökeninin yunan mitolojisinden geldiğini yazıyor kaynaklar((. Apollon un , Yunan deniz tanrılarından biri olan Peneus’un kızı Su Perisi Daphne’ye umutsuzca aşkını ve hikayenin sonunda da Daphne nin defne ağacına dönüştürülmesini anlatan bir hikayesi var..))ablam bu ağacın yapraklarının bazı hastalıklara da çok iyi gelip şifa olduğnu,yemeklere tat verdiği gibi anlamlarını daha çok düşünerek bu isme yöneldiğini söylüyor..benim sormak istediğim şu..ismin kökeninin yunan mitolojisi ne dayanıyor olması ismi kafir ismi yapar mı? bu ismin dinimiz açısından uygunluğu nedir? yanına dini bir isim konularak da konulabilir mi acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu