İsimler

Mert ve Yağız İsimleri Dinimizce Uygun mudur?

Mert Ve Yağız İsimleri Dinimizce Uygun mudur..?Merhaba bir oğlum olacak Allah’ın izniyle eşim mert ismini çok istiyor bende Yağız ismini istiyorum.. İki isim sünnettir Mert Yağız olarak koysak uygun mudur?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, aslında güzel bir ortak yol bulmuşsunuz. Tabi ki dilediğiniz taktirde bu isimleri çocuğunuza vermenizde hiç bir mahsur yoktur. Fakat diler iseniz bu isimlerin anlamlarına da vakıf olalım. Mert ismi ile bilgiyi Mert İsmi Kuran’da Geçiyor mu? ve Yağız isminin anlamı içinde Yağız İsmini Anlamı başlıklı konuları ziyaret edebilirsiniz.

Başka alternatif isimler içinde Kuran’da Geçen Erkek İsimleri başlıklı konuya baş vurabilirsiniz. Yüce Mevla’mız çocuğunuzu Rabbine hayırlı bir kul ve anne, babasına hayırlı bir çocuk olabilmeyi nasip eylesin.

Sorular & Yorumlar

  1. Allah aşkına ismin Kur’an da geçmesi önemli değil nasıl bir site burası ismin manası önemli aleyna ismi Kur’an da geciyor ama manasi cok cirkin bela musibet anlamaina geliyor dikkat etmek gerekkkk …

  2. Hocam selamun aleyküm. Cumanız mübarek olsun. Allah c.c izni ile bir erkek oğlum olacak ve adını Yağız Alp olarak düşündük. İnternet sitelerinde Yağız ismi Yüce kitabımız Kuran da geçmediği ifade ediliyor. Yağız Alp her ikiside Kuranda geçiyor mu acaba. Anlamları iyi midir. Selamun aleyküm.

    1. Güçlü ve esmer yiğit anlamına gelmektedir. Dinen bir sakınca yoktur. Ancak bu isim Kuran ı Kerimde yer almamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu