AbdestSorularınız

Meniye Benzer Bir Sıvı Geliyor, Gusül Abdesti Almam Gerekir mi?

Hiç bir düşünceye kapılmadan idrar bitiminin hemen ardından meniye benzer bir sıvı geliyor. Durduk yere bir anda böyle oluyor. Bunun için gusül abdesti almam gerekir mi?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, normal şartlarda böyle bir durum olmaması gerekmektedir. Emin olmak adına bir doktora gözükmeniz de fayda görüyoruz. Bununla birlikte bu tür durumlarda şüphede kalmamak için meninin ve mezinin ne olduğunu iyice öğrenmelisiniz. Buna rağmen şüphede kalırsanız gusül abdesti almanız gerekmektedir. Mezi, Meniden önce gelen bir sıvıdır. İdrarın hemen ardından çok az ve ince, suya benzer bir sıvı geliyorsa muhtemelen bu mezidir ve gusül abdesti almanız gerekmemektedir. Ancak idrarınızdan sonra gelen sıvı biraz fazlaysa ve sudan ziyade krem ve yoğun bir yapıya sahipse bu menidir ve gusül abdesti almanız gerekmektedir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu