Sözlük

Marjinal Ne Demek?

Sözlükte Marjinal kelimesinin iki manası vardır. Bu manalardan biri toplum içerisinde sıkça kullanılan manasıdır. Bu mana bir kimsenin giyimi harektleri ile topluma her ne kadar uyumlu olsa da, bir farkındalık gösteren veya bu farklılığı belli olan kimseler için kullanılır. Cümle içinde “Bu çocuk tam bir marjinal yapıya sahip”.

Diğer bir manada ise Marjinal kelimesi, herhangi bir mal, mülk veya hizmetin maddi bedelinin son tahlilde, satıcının söz konusu malı vermek için yapacağı fedakarlık, indirim marjı ile alıcının bu malı alabilmek için göze alacağı fedakarlık, indirim marjı arasında yapılacak orta yoldur. Sözlükte Marjinal kelimesinin iki manası vardır. Bu manalardan biri toplum içerisinde sıkça kullanılan manasıdır. Bu mana bir kimsenin giyimi harektleri ile topluma her ne kadar uyumlu olsa da, bir farkındalık gösteren veya bu farklılığı belli olan kimseler için kullanılır. Cümle içinde “Bu çocuk tam bir marjinal yapıya sahip”. Diğer bir manada ise Marjinal kelimesi, herhangi bir mal, mülk veya hizmetin maddi bedelinin son tahlilde, satıcının söz konusu malı vermek için yapacağı fedakarlık, indirim marjı ile alıcının bu malı alabilmek için göze alacağı fedakarlık, indirim marjı arasında yapılacak orta yoldur. Özetle, herhangi bir şeyin son birimi ilave edilin ek birim “marjinal” anlamına gelmektedir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu