Sorularınız

Madde Bağımlısı İbadet Edebilir mi?

İslam dininde madde bağımlısı ibadet edebilir mi ve eğer ibadet edebilirse ibadetlerini nasıl yerine getirmelidir. Bu konuda bu soruların cevabını vereceğiz.

Günümüz çağında dikkat etmeyen gençlerin bas belası olan bağımlılık yapan maddeler çoğalmakta yaygınlaşmakta. Bu maddelerin esiri olmuş kurtulamayan veya azaltan kimselerin ibadet etmesi ne kadar doğru olur veya ibadetlerini kesip bağımlılığa devam mı etmek lazım.

Madde Bağımlısı İbadet Edebilir mi? Sorusunun Cevabı

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, günümüzde bu bağımlılıklar gerçekten ciddi bir sorun, Yüce Mevla’mız bu derde muzdarip olan kardeşlerimize yardım eylesin. Bu durumda ki bir kimse ibadetlerini bırakmamalıdır. Zira bu sıkıntılardan kurtulabilmesi ibadetler ile kolaylaşacaktır.

Ancak örneğin namaz vakitlerinde bu maddeler kullanılmamalıdır. Bununla birlikte sadece ben bağımlıyım ibadetlerime de devam ediyorum denilmemelidir. Bir yandan Tıbbi yönden de tedavi görülmelidir. Bu durumda bir bağımlının ibadetlerini yerine getirebilir, bu asla yanlış değildir.

Sitemizde yer alan İslam Dininde İman ve İbadet başlıklı konudan istifade edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu