İslam Alimi

Kutuplardaki İnsanlar Namazlarını Nasıl Kılmalıdır?

Kutuplardaki İnsanlar Namazlarını Nasıl Kılmalıdır?

Beş vakit namaz Müslümanların üzerinize farz olduğuna göre Kuzey Kutbu’nda namaz kılanlar, namazlarını nasıl kılmalıdır?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Kuzey kutbu gibi güneşin doğumunun ve batımının tam olarak tespit edilemediği yerlerde Namaz vakitleri o mevkiye yakın ve namaz saatlerinde sıkıntı olmayan en yakın noktayı baz alarak namaz saatleri belirlenir.

Örnek verecek olursak:

İsveç’te, Norveç’te bir noktadan sonra, altı ay gece,altı ay gündüz olan yerler vardır.Oralarda Güneş altı ay boyunca hiç batmıyor, bazende bu durum tam tersi oluyor. İşte bu konuda İslam alimlerinin genelinin görüşü şudur. Söz konusu yerler ve benzerleri olan yerlerde ki Müslümanlar, namaz vakitlerinin teşekkül ettiği ve kendilerine en yakın beldenin saatlerine tabi olarak namazlarını kılmalıdırlar. Yüce Mevla’mız namazlarımızı kabul eylesin.

Paylaştıkça Çoğalır
Yazar

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Sitemizde kendini kanıtlamış yazarlarda mevcuttur. Sizde bu yazarlar arasına girmek isterseniz bize ulaşın.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

İlk Yorumu Siz Yaparak Bize Destek Olun.

Soru Sor - Yorum Yap