Kurban

Kurbanı Hayır Kurumlarına Verirken Nelere Dikkat Etmelidir?

Kesmek Niyetinde olduğumuz Kurbanı veya kurbanları hayır kurumlarına vermek istiyorum nelere dikkat etmeliyim?

Cevap:Değerli Ziyaretçimiz, Bir kimse kurban ibadetini ihya etmek niyetiyle hayır kurumlarına vekâlet vererek kurbanını kestirebilmektedir. Fakat şu nokta kesinlikle bilinmelidir ki kurban kesmeyipte sadece kurban parasını veren kişiler, kesinlikle kurban vazifesi yerine getirilmiş olmazlar.

Kurban kesimi bir çok değerli bir ibadettir ki bu hakikati asla unutmamalıyız. Bu nedenle kurban ibadetimizin tam manada kamil olabilmesi için son derece dikat etmeliyiz . Kurban için Vekâlet verirkende dikatli olmalıyız ve hata yapmamalıyız.Çeşitli Hayır kurumları vardır ve biz bu konuda hayır kurumu şeçerken çok dikat etmemiz gerekmektedir.

Şeçtiğimiz hayır kurumu kurban İbadetinin hassasiyetini anlayan inanç ve sorumluluk sahip bir kurum olmalıdır. Kesmiş olduğumuz kurbanların Eti, derisi Müslümanların istifadesine sunulduğundan emin olmalıyız ve vekalet vermekle kalmamalı bu konuyu takipçisi olamlıyız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu