Peygamberler

Kuranı Kerimde Peygamberlerin Mucizeleri

Kuranı Kerimde Peygamberlerin MucizeleriBu konuda Kuranı Kerimde peygamberlerin mucizeleri hakkında birçok faydalı bilgiye ulaşabilir ve istifade edebilirsiniz. Kur’an-ı Kerim’de kimi mucizelerden söz edilir. Bunların en meşhurları şunlardır:

1. Hazreti İbrahim, Babil Hükümdarı Nemrud tarafından ateşe atılmış ateş Allah’ın “Ey Ateş, İbrahim’e karşı serin ve zararsız ol” emrine uyarak onu yakmamıştır (el-Enbiya 21/58-69).

2. Hazreti Salih’in, Semud kavminin isteği üzerine bir deve getirmesi, Semud kavminin azarak deveyi kesmesi, buna karşılık yüce Allah’ın müthiş bir deprem ile onları yok etmesi. bu konusu şu ayetlerde bulabilrisiniz (eş-Şuara 26/141-158).

3. Hazreti Yakub’un oğlu Yusuf’un gömleğini kör olan gözüne sürmesi sonucu gözlerinin açılması (Yusuf 12/92-96).

4. Hazreti Musa’nın elindeki asanın yılan haline gelmesi (Taha 20/17-21); elini koynuna sokup çıkardığında elinin eksiksiz bembeyaz olması (Taha 20/22; en-Neml 27/12; el-Kasas 28/32); asasının Firavun’un huzurundaki sihirbazların ip ve sopalarını yutu vermesi (Taha 20/65-70); asasını denize vurunca denizin yarılıp, İsrailoğulları’nın açılan yoldan geçmesi, Firavun ve ordusu geçeceği sırada denizin tekrar kapanıp onları boğması (eş-Şuara 26/61-66).

5. Hazreti Süleyman’ın bir kuşla konuşması (en-Neml 27/20-28); karıncanın sözünü anlaması (en-Neml 27/18-19).

6. Hazreti İsa’nın Allah’ın izniyle çamurdan kuş yapıp, onu üflediği zaman canlı bir kuş olup uçması, ölüleri diriltmesi, anadan doğma körü ve de alaca hastalığına yakalanmış kişiyi iyileştirmesi (el-Maide 5/110), havarilerin isteği üzerine gökten sofra indirmesi (el-Maide 5/114-115).

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Sitemizde kendini kanıtlamış yazarlarda mevcuttur. Sizde bu yazarlar arasına girmek isterseniz bize ulaşın.
Soru Sorun Cevaplayalım.

23 Yorum

 1. Gerçekten Peygamberlerimizin mucizeleri çok şaşırtıcı.Özellikle Hz. Îsa’nın mucizesi harika

 2. Arkadaşlar bu mucizelerde bir yanlış bulmaya çalışmayın lütfen çok güzel olmuş teşekkür ederim kendi adıma…

 3. bundan bana 1 sayfa lazım la :D
  umarım din hocası bu sene bana takmaz anasını

 4. ama bazı peygamberlerin ki yok keşke onlar da olsaydı :) :)

 5. Hayır ağaca değil yılana dönüşüyor bence baştan gözden geçir :) :)

 6. Bence çok güzel ama cevaplar tam değil. Musa’nın asası ağaca dönüşüyor o bilgi yanlış.

 7. İyiymiş ama eksik ve Hz. Musa'nın asası ağaca dönüşüyor o bilgi yanlış.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, sizin vermiş olduğunuz bilgi yanlış. İlgili ayetlerin mealine bakar iseniz bilginizin yanlış olduğunu göreceksiniz. Selam ve Dua ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu