Kuran, Tefsir

Kuran’da Geçen Erkek İsimleri

Birçok anne baba dünyaya gelen erkek çocuklarına isim verirken Kuran’da geçen erkek isimleri  vermek istemektedir. Tabi ki bu İslam inancına sahip her aile için gayet doğal ve olması gereken bir arzudur. Fakat bu noktada çocuklarınıza vereceğiniz isim konusunda iyice düşünmenizi tavsiye ederiz.

Zira ismi verilen çocuk, verilen isim ile bir ömür boyu yaşayacaktır. Bu nedenle anlamlı ve özellikle Kuran ı Kerimde geçen bir isim konulursa çok daha hayırlı olacaktır. Şimdi bu konuda Kuran’ı Kerimde Geçen Erkek İsimlerinin hemen hemen hepsini sıralamaya çalışacağız.

Alfabetik Sırayla Kuran’da Geçen Erkek İsimleri

 • İ Harfi İle Başlayan İsimler: İbrahim, İdris, İhsan, İlhami , İlyas, İrfan, İsa, İshak, İsmail, İsmet, İsrafil, İzzet.
 • K Harfi İle Başlayan İsimler: Kabil, Kadem ,Kadir, Kadri, Kamber, Kamil, Kani, Kasım, Kaşif, Kemal, Kerim.
 • L Harfi İle Başlayan İsimler: Latif, Lokman, Lut, Lütfi, Lütfullah.
 • M Harfi İle Başlayan İsimler: Macit, Mahir, Mahmut, Mahsun, Maksut, Malik, Mansur, Mazhar, Mazlum, Mecit, Mecnun, Medet, Mehdi, Mehmet, Melik, Memduh, Memnun, Mensur, Mesut, Metin, Mevlüt, Mikail, Miraç, Muammer, Muhammed, Muharrem, Muhiddin, Muhlis, Muhsin, Muhtar Muhterem, Muhyiddin, Murat, Murtaza, Musa, Mustafa, Muttalip, Muzaffer, Mücahit, Müfit, Mükerrem, Mükremin, Mülayim, Mümin, Münif, Münir, Mürsel, Mürşit, Müşerref.

Kuran’da Geçen Çocuğu Erkek İsimleri

Kuran'da Geçen Erkek Çocuğu İsimleri

Erkek çocuğu isimlerine devam etmekteyiz. Konuyla ilgili sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

 • N Harfi İle Başlayan İsimler: Naci, Nadi, Nadir, Nafi, Nafiz, Nail, Naim, Nami, Nazım, Nazif, Nazmi, Necat, Necati, Necdet, Necip, Necmeddin, Necmi, Nedim, Nesim, Neşet, Nevzat, Nezih, Nezir, Nihat Niyazi, Nizam, Nizami, Nuh, Numan, Nurettin, Nuri, Nusret.
 • O ve Ö Harfi İle Başlayan İsimler:Osman,Ömer.
 • R Harfi İle Başlayan İsimler: Rafeddin, Abdurrahim, Abdurrahman, Rahmi, Ramazan, Rasim, Raşit, Abdurrauf, Recai, Recep, Refik, Remzi, Resul, Reşat, Abdurraşit, Rıdvan, Rıfat, Rıfkı, Ruhi, Rükneddin.
 • S Harfi İle Başlayan İsimler: Sabahaddin, Sabri, Sacit, Sadeddin, Sadık, Sadi, Sadri, Sadun, Safvet, Said, Salim, Samed, Sami, Sedat, Sefa, Sefer, Selahaddin, Selami, Selim, Selman, Semih, Serhat, Sermet, Sertaç, Server, Servet, Seyfeddin, Seyfi, Seyfullah, Sezai, Sinan, Suavi, Süheyl, Süleyman, Süreyya, Sirac.
 • Ş Harfi İle Başlayan İsimler: Şaban, Şadan, Şadi, Şakir, Şamil, Şefik, Şefkat, Şemseddin, Şemsi, Şeref, Şerif, Şevket, Şevki, Şit, Şükrü.
 • T Harfi İle Başlayan İsimler: Taceddin, Taha, Tahir, Tahsin, Talat, Talha, Talip, Tarık, Tayyip, Tevfik.
 • U – Ü Harfi İle Başlayan İsimler: Ubeydullah, Ulvi, Üzeyir.
 • V Harfi İle Başlayan İsimler: Vahap, Vahdeddin, Vahit, Vakkas, Vasfi, Vedat, Vehbi, Veysel.
 • Y Harfi İle Başlayan İsimler: Yahya, Yakup, Yunus, Yusuf, Yusra.
 • Z Harfi İle Başlayan İsimler: Zekai, Zekeriya, Zeynel, Ziya, Zübeyir, Zülfi,Zülkifl.

Kuran’da Geçen Erkek İsimlerinden Sizin İçin Seçtiklerimiz

Sizler için seçtiğimiz ve önerdiğimiz isimler: Ahmet Selim, Asım Emin, Taha Selim, Mehmet Emin, Akif,  Muhammed Raşid, Yağız Emre, Ahmet Emir, Muhammed Yusuf,  Ali İhsan, Ömer Fatih, Recep Tayyip, Ali Recai, Nureddin Numan, Osman Nezih, Yusuf Selim,  İbrahim Halil.

Dilerseniz bir diğer yazımız olan Kuran’da Geçen Kadın İsimleri  ve Çocuklara İsim Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? konularına başvurabilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Sitemizde kendini kanıtlamış yazarlarda mevcuttur. Sizde bu yazarlar arasına girmek isterseniz bize ulaşın.

726 Yorum

 1. Hayırlı olsun inşaallah. Size Mustafa Salih ismini önerebiliriz.

 2. Merhaba oğlum olacak inşallah. Adı mustafa olsun istiyoruz yanına yine anlamı güzel bir isim önerirmisiniz.

 3. Doruk isminin dinimizce uygun olmadığı sözü doğru değildir. Bu isim hakkında dinen bir mahsur yoktur. Ancak daha anlamı güzel bir isim seçimi tavsiye edilebilinir.

 4. Biliyorsunuz eşler arasına girmek uygun olmaz. Eşinizinde, sizinde istediğiniz isimler güzel isimler. Ancak anlam genişliği açsından siz kazanıyorsunuz. Tabi eşiniz bu konuda hak sahibidir ve Ege ismini kullanmanızda dinen herhangi bir sakınca yoktur. Yüce Mevla’mız hayırlı bir evlat eylesin inşaallah.

 5. Selamın aleyküm hocam . Bizim de oğlumuz olacak inşaAllah . Ben Emir Fuat istiyorum eşim ise Fuat Ege düşünüyor . Ne önerirsiniz . Ege ismi uygun mu İslami açıdan . ..

 6. Hocam hayırlı günler dilerim, erkek kardeşimin bir oğlu olacak adını doruk koymayı düşünüyor. Bu isim sizce dinimizce uygun mu? Bazı yorumlarda iddialı ve anlam olarak dinimize pek uygun olmadığı yazılmış. İsmin anlamını taşıyıp zirvelerde en yükseklerde olsun diye konulan bu isme kötü yorumlar da okudum kafamız karıştı hocam sizin yorumunuz ne olur bu konuda?

 7. Kız ismi olarak ebrar erkek ismi olarak da miraç dinimizce uygunmudur koyulabilirmi bu isimler

 8. Selamun aleykum hocam ilk çocuğumuza allah nasip ederse 1 ay icinde kavuşacağız eşim kuzey ismini koymak istedi ben de kıramadım ikinci isim olarak kuran da geçen isim koymak istiyorum sizce ne koymalıyım bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ?

 9. Bu isim insan gibi çok değerli bir varlığa verilecek bir isim değildir. Kuran ı Kerimde geçmesi bir çocuğa verilecek bir isim olduğu anlamına gelmemektedir.

 10. Selam aleyküm hocam nazım yanına ikici isim koymak istiyorum yardımcı olurmusunuz şimdiden Allah Razi olsun

 11. Taha veya Ömer iki isimde çok anlamlı bu isimlerden dilediğinizi çocuğunuza verebilirsiniz. Rabbim evladınızı mübarek eylesin. Amin

 12. Ne güzel mübarek bir isim görmüşsünüz rüyanızda yusuf ismini verin evladınıza Rabbim evladınızı mübarek eylesin.

 13. Sa hocam inşallah bir kaç ay sonra bir oğlum olacak Furkan ismini düşünüyoruz Furkan’ın yanına bildiğiniz bir işin var mı

 14. Hocam yağız isminin yanına kuranda geçen hayırlı bir isim arıyoruz ne önerirsiniz.

 15. merb hocam ben hamile kalmadan once ruyamada bir oglumun oldugunu gordum ve adini yusuf koydugumuzu gormustum simdi gercekten bir erkek cocuk bekliyoruz ismini ne koymaliyim

 16. Bu isim daha çok moğol ve çinlilerin kullandığı bir isimdir. Bir mahsuru yoktur. Ancak başka bir isim tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 17. Selâmünaleyküm hocam nasipse bir erkek evlad bekliyoruz, kaan ismi uygun mudur?

 18. Merhabalar hocam oglum oldu ismini DORUK koyduk fakat
  Yanında kuran’da geçen bir isim daha koymayı düşünüyoruz ÖMER yada TAHA nasıl olur yada sadece DORUK koymamızda bir sakınca aöz konusu olur mu ?

 19. Selamun aleykum hocam bir oğlum var adi Talha çok beğenerek koydum RABBIMIN izniyle ikinci oğlum da olacak Talha ya yakın bir isim arıyoruz yardımcı olur musunuz.

 20. Selam aleykum , benim bir oğlum olacak isim olarak sami aytekin koymayı düşünüyoruz aytekin kayınpederimin ismi sizce uygun mudur ?

 21. Selâmün Aleykum. bir kızım var ismi elif nas. ikinciye erkek çocuk beklıyoruz. uygun ve anlamlı isim arıyoruz. yardımcı olurmusunuz.

 22. Selamün aleyküm hocam oğlum oldu adını Melik koymayı düşünüyorum uygunmudur acaba

 23. Merhaba hocam oğlum olucak ismini Aras koymayı düşünüyoruz uygunmudur

 24. Selamun Aleykum hocam oğlum olacak Yasin isminin yanına önerebilceğniz bir isim var mı?

 25. hocam ben erkek bebek.bekliyorum ilk muhammed emin istyodum simdi sadece batin istyorum kizim belinay.oglum batin uygunmudur

 26. sayin hocam oglum olcak muhammed emin istyodum.sonra vazgectim batin istyorum uygunmudur

 27. Merhaba hocam ilk oğlum un ismi Muhammed efe buna uygun isim önerebiliöisiniz tşkler

 28. Aleyküm selam
  Ahmed -Taha -Mustafa-
  Rabbimiz evlatlarınızı salih kullarından eylesin.

 29. Aleyküm selam
  Muhammed Raşid
  Muhammed Emin
  Muhammed Taha
  Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 30. S.a hocam bizim bir kızımız var .adı eylül. Şimdi de bir erkek bebek bekliyoruz adını Muhammed koyacaZ ama ağır olur falan diyorlar.bu yüzden yanına bir isim daha koymayı düşünüyoruz kızımızın ismine de uysun diyoruz .sizce ne koymak uygun olur

 31. Selamünaleyküm benim bir oğlum var ve ismi Muhammed emir ve Allah kısmet ederse Allahin izni ile bir oğlum daha olacak diger oğluma uyumlu denize gore bir isime karar veremedim sizden yardım bekliyorum teşekkürler

 32. Selamun aleyküm benim oğlum olacak inşallah iki isim koymak istiyorum önereceğiniz isim var mı acaba?

 33. Selamun aleykum
  Oglumun adını Ali imran koysam olurmu

  Veya milan

 34. Seyfeddin ismine uygun ikinci isim ne uygun olur ne onerirsiniz

 35. Çocuğumuz olacak ismini araf koymak istiyoruz sorduğumuz hocalar ikilemli konuştu bazıları koyulması uygun bazıları uygun değil dedi. Bunun için kesin birsey söyler misin ?

 36. Rahim ismini koymaktansa Abdurrahim ismi daha uygun olur. Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 37. Oglumuz olacak Rahim isminin yanına bir isim daha koymak istiyoruz ne koya biliriz hocam

 38. Abdüllatif-Ahmet latif-Bu isimleri önerebiliriz. Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 39. Değerli kardeşim bu isim uygun olabilir, ancak çok daha anlamlı güzel isimler vardır bunlara da bakmanızı tavsiye ederim. Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 40. Merhabalar hocam oğlum olacak ve adını poyraz koymak istiyorum uygunmudur

 41. Salih çok güzel manalı bir isimdir yeterlidir.Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 42. Aleyküm selam önereceğimiz isimler şunlardır:
  Taha-Selim-Ahmet-Muhammed
  Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 43. Selâmün Aleykum ben Hülya Çeliktürk . Ailemizde şu anda dört kişi var ama sonra 5 olacak . Hülya eşim serdar kızım Berra Ve oğlum fatih var erkek doğacak ve adı ne olmalı yakışan bir işim olmasını istiyoruz .

 44. Hocam tek olarak Salih ismini duşunuyoruz. Sizce yanına başka bir isim guzel olurmu?

 45. Konu içerisinde çok güzel isimler vardır dilediğinizi seçebilirsiniz.Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 46. Ali mert ismi uygundur koyabilirsiniz. Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 47. Ayşe-Amine-Hasan -Hüseyin
  Rabbimiz evladlarınızı salih kullarından eylesin.

 48. Aleyküm selam
  Yakup-Yahya-Muhmmed
  Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 49. Selamın aleyküm hocam acil erkek ismi lazım ikinci oğlum ilki yusuf

 50. Benim adım Asuman esimin Harun hocam bizim adımıza uygun bir erkek ve kiz ismi arıyoruz yardımcı olur musunuz

 51. Slm hocam ınş 4 ay sonra oğlum olacak adını alimert koymak istiyoruz fakat mert ismi kuranı kerimerde gecmiyor dinen uygun mudur

 52. Selam aleyküm hocam ben oğluma Miraç ismi düşünüyorum o isim yanında ne olsa uygundur ?

 53. Selamun aleykum, Kerim tek koyulmuyor abdulkerim koymak lazim diye biliyorum dogrumudur ?

 54. Adim Muhammet gokhan esimin adi gulistan. Bize bir kac isim onerirmisiniz hocam Allah razi olsun simdiden

 55. Konu içerisinde çok güzel manalı isimler yer alıyor.Bu isimlerden seçmenizde fayda vardır.Rabbimiz evadınızı salih kullarından eylesin.

 56. hayırlı gunler.bır oglum olacak 1 ay ıcınde kısmetse.ısım arıyorum.Acar ısmını bır yerde Kuran da var dıye gordum ama burda yok.Acar ısmı hakkında ne dusunuyorsunuz .şimdiden sağolun…

 57. Konu içinde manası güzel olan birçok isim var bu isimlerden seçmenizde fayda vardır.
  Rabbimiz evladlarınızı salih kullarından eylesin.

 58. Eyüp Ensar-İshah Ali olabilir.
  Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 59. Selamünaleyküm hocam 1 erkek çocuğumuz olacak ALLAH’ ın izni ile iki isim düşünüyoruz ensar ve ishak yanlarına bir isim önerebilirmisiniz

 60. Bir sakıncası yoktur ancak bu isimler Kuran ı kerimde yer almamaktadır.

 61. Merhablar oglum olacak adını poyraz emir düşünüyoruz kuranda geçiyormu acaba bir sakınca sı var mı

 62. İkiz olguları olacak ve isimlerini Metehan ve Mertcan vermekte bi sakıncası olurmu

 63. Hocam oğlumuzun adını inşallah poyraz efe koymak istiyoruz uygun mudur dinen. Şimdiden teşekkürler.

 64. Uygundur ancak dilerseniz konu içerisindeki isimlere de göz atabilirsiniz.

 65. konuda geçen erkek isimlerine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

 66. Bu isimler Uygundur. Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 67. konuda geçen erkek isimlerine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

 68. Deniz ismi yerine başka isimler koyun konuda geçen erkek isimlerine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

 69. hocam oğluma deniz ismini koymayı düşünüyorum uyğunmudur , uygunsa denizin yanına ne önerirsiniz?

 70. Merhaba hocam 5 ay sonra bi erkek evladım olucak inşallah dağhan ismi uygunmudur

 71. Slm hocam agustosta inşallah bir erkek evladimiz olacak Rabbim nasip ederse ve isim olarak KERIM-SINAN düşünüyoruz sizce uygunmudur. Sinan bir şehit yiğenim in ismi kerimde Allah’in isimlerinden.cvp yazarsaniz çok memmun olurum.

 72. Ali- Asım -Abdullah
  Rabbimiz evlatlarınızı salih kullarından eylesin.

 73. Yunus Emre koyabilirsiniz. Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 74. Aleyküm selam evet uygundur bu isimler. Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 75. Cihangir Mert isimleri uygundur. Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 76. Hocam cihangir ismi anlam olarak dinimizce uygun mu?
  ((Cihangir:Dünyaya egemen olan, dünyayı zabteden kimse. Fatih. Osmanlı şehzadelerinin ortak adıdır))
  Oğlumuz için cihangir mert, çınar mert , ,mert kerem ,mert kuzey, mert batu isimlerini düşünüyoruz sizin öneriniz hangisi olur?

 77. Selamun aleyküm hocam ilk erkek çocuğumun adını Mahir Ali koymak istiyorum sizcede islam şartlarımıza uygunmudur

 78. Ilk çocuğumun ismi ahmet.allah nasip ederse ikinciside erkek ahmete uygun isim önere bilirmisinniz.cift isimde olur

 79. Selamun aleyküm hocam, biz isim olarak Yunus Efe düşünüyoruz, lakin Efe isminin kuranda geçmediğini öğrendik. Sizce uygun mudur?

 80. Evet manası güzel anlamlı olan isimlerden seçmeniz daha iyi olacaktır.

 81. Hocam bizim oglumuz olacak mehdi ismini vermek istiyoruz sizce nasil mehdi ismi verebilirmiyiz ?

 82. Daha anlamlı manası güzel olan isimler vardır bunlardan seçmenizde fayda vardır.

 83. selamün aleykum hocam alaz koymak ıstıyoruz cocugumuzun ısmını uygunmudur

 84. Muhammed Ali – Ensar Bu isimlerden seçebilirsiniz. Rabbimiz evladınızı salih kullardan eylesin.

 85. Yaman ismini koymaktansa size tavsiyemiz hüseyin koyabilirsiniz. Rabbimiz evladınızı salih kullardan eylesin.

 86. Merhaba hocam . Bizim oğlumuz olacak adini sirac görkem koymak istiyoruz bu iki isimde uygun mudur

 87. Hocam neden ben nişanlanıp ayrılıyorum neden çevremdekiler evlenip yuva kuruyor bana ayrılık düşüyor Allah istediği için mi kader mi imtihan mı neden ben?

 88. Bir sakıncası yoktur dileseniz çocuğunuza bu ismi verebilirsiniz.

 89. Bu isimlerden sadece selim ismi Kuran ı Kerimde yer almaktadır.

 90. ilk oğlumun adı muhammed emin ikincide muammer ediz koymak istiyoruz bi sakıncası olur mu

 91. Selamünaleyküm hocam biz aras efe, doruk efe yada selim efe koymayı düşünüyoruz aras ve doruk ismi kuran da geçiyor mu ?

 92. Teşekkürler geri dönüş yaptığınız​için ALİ Emir’i ? seçtik oğlumuzun ismi ALİ Emir olacak inşallah nasip se

 93. Selamlar. Biz de Ekek çocuk bekliyoruz Allah’ımın izniyle. İsim konusunda çok gel git yaşıyoruz eşimle. Eşimin adı Hasan. Ona uysun istiyoruz. Bu sebeple “YamAn” adını istiyor eşim. Ama Kuran’da geçmiyor? Bir de çok Yaman olur diye de korkuyorum açıkçası insanlar isimlerini taşır ben öyle inanıyorum. Sizce Yaman ismi uygun mudur. Tavsiyeleriniz nelerdir teşekkürler.

 94. Musab ismini tek başına koymanız daha güzel olur diye düşünüyoruz hayırlı olur inşaallah.

 95. Musab ismini düşünüyoruz Rabbim nasip ederse doğacak erkek çocuğumuza. Kur’an-da geçmiyor. Tek uygun mu? Yanına başka bir isim önerir misiniz?

 96. Hocam Yunus emir koymayı düşünüyoruz sizce uygunmudur teşekkürler

 97. hocam merhabalar Muhammed Veysel ismi koymak istiyorum sizce uygun mudur yardımcı olursanız görüşünüzle sevinirim saygılarımla.

 98. SELAMUN ALEYKUM HOCAM ALLAH KISMET EDERSE HAZIRANDA ILK COCUGUM OLCAK CINSIYETI ERKEK ESIM ENES TUNCER BENIM ISMIMDE AYNUR IKIMIZIN ISMINE YAKIN VE KURAN’DA GECEN BIR ISIM ARAYISINDAYIM TAVSIYENIZI ALABILIRMIYIM SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM

 99. Bu güzel isimlere İbrahim, Ömer, Hasan veya Hüseyin gibi güzel isimler yakışır. Yüce Mevla’mız çocuklarınızı hayırlı çocuklar eylesin.

 100. İyi günler hocam Aytekin ismi kuranda geçerli hocam

 101. Üç oğlumuz var Adem Hamza Ali, dördüncü oğlumuzun doğumuna az kaldı uygun bir isim bulamadık. öneri alabilirmiyiz?

 102. Talha ismi güzel ve sahabe ismidir. Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 103. Düşündüğünüz isimler gayet güzel ve anlamlı Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin.

 104. Değerli ziyaretçimiz başka bir isim tercih etmenizi tavsiye etmekteyiz.

 105. Hocam Mirzah koymak istiyorum da kuran da geçmiyor diyorlar koyabilirmiyiz acaba

 106. Biz Mehdi ismini koymayi düsünüyoruz. Aceba dinimizce uygun olurmu.. kuranda Erkek ismi diye geciyor. Koyabilirmiyiz

 107. Hocam ben erkek çocuğuma bi isim derledim sizdende bi yardımcı olmanıza sevinirim. Alpaslan- Taner- Emirhan- Talha bu isimler arasında gidip geldim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

 108. Evet koyabilirsiniz ve Bu isim Kuran ı Kerim’de geçmektedir

 109. Hocam sıraç koymak istiyoruz Kuran’da geçmiyor diyorlar koymalimiyiz

 110. Hocam erkek çocuk bekliyoruz isim konusunda çok kararsızız..batuhan ya da mert batu gibi çift isim düşündük sizce bu isimler hakkında öneri ve yorumunuz ne olur??(((bu arada
  Batu isminin anlamı:üstün gelen, gücü yeten, galip diye geçiyor tdk sözlüğünde)))

 111. Çınar isminin bir mahsuru yoktur ancak dini açıdan daha güzel bir isim tercih etmenizde fayda vardır.

 112. bizde çınar ismini düşünüyoruz ama dinimizce uygunmudur ki?

 113. Biz rüzgar ismini düşünüyoruz acaba uygun olur mu yada yanına hayırlı nasıl bi isim koyabiliriz

 114. Bir oğlumuz​ olacak ALLAH’IN izniyle kızımızın ismi Elif yanına uyumlu olsun istediğimiz için bu isimleri düşündük kaybettiğim kardeşimin ismi olduğu için Ali ismi ile iki isim olmasını istiyorum Ali Fatih, Ali Kerem yada Ali Emir olsun istiyorum eşim ise tek isim olması gerekir diyor Hem Kuran’da geçen hemde anlamı güzel olan bir isim olsun

 115. Oğluma baran ismini koydum imam bana baran ismi gunah dedi ahirete hesap sorar mis ndn onca peygamber ismi varken baran ismini koydun der mis doğru mu acaba

 116. Dilerseniz bu ismi verebilirsiniz ancak bu isim Kuran ı Kerimde geçmemektedir.

 117. Fahri ismi çok yanına bir isim olarak sen Örneğin Ömer Fahri ismini tavsiye edebiliriz

 118. Bide yegenim olacak fahri ismini dusunuyorlar uygun mu sizce?yanina dini bir isim ne olabilir?

 119. Aleykkum selam. bir kızımız olacak tuana ismini düşünüyoruz sizce uygun mu?

 120. Kuran ı kerimde geçmemektedir. Aras Salih ismini önerebiliriz.

 121. Merhaba;
  Aras ismini istiyorum ama kuranda geçiyor mu ve geçmiyorsa sizce yanına kuranda geçen uyumlu ve güzel anlamlı isim önerir misiniz. Teşekkürler

 122. Doğacak erkek çocuğumuz için BORA ismini düşünüyoruz. Kuran i Kerim de geçmekte midir veya bu isim uygun mudur.

 123. tuğra ateş ismini koymay düşünüyoruz ama aile büyüklerinde kuranda geçen bir isim koymayı söylüyorlar ne yapmalıyım …

 124. Selamun aleyküm yeni doğan bi erkek çocuğum oldu en güzel ve kuranı kerimden geçen erkek ismi onerirmisiniz

 125. Bu isimler Kuran ı Kerimde geçmemektedir ancak dilerseniz bu isimleri tercih edebilirsiniz.

 126. Allahın izniyle bi oğlumuz olacak ? isim olarak Eymen Alp ve Ensar Alp ismini düsünüyorum uygunmudur ?

 127. Biz bebeğimize Aslan Yiğit ismini verdik bu iki isimden biri kuranda geçiyor mu?

 128. Ayrica asel ismi uygunsa yanina hangi isimler uygundur rica etsem bunlarla ilgilide bilgi alabilirmiyim lutfen tesekkurler

 129. Aleyküm selam size tavsiye edebileceğimiz bazı isimler şunlardır:
  Berat- Ömer Ali-Hamza-Yusuf-Ebubekir-osman.

 130. Selaminaleykum allahin iziyle bizim hayirlisiyla bir erkek evladimiz olucak esimin adi ozan esimle kuranda gecen guzel anlamli bir isim olsun istiyoruz ne tavsiye edersiniz simdiden tesekkurler hayirli geceler

 131. Yardım sever Taha demektir. Taha Peygamber Efendimizin isimlerinden biridir.

 132. Merhaba hocam Ensar Taha isminin anlami nedir bir sakıncası varmidi9

 133. İyi akşamlar Hocam,
  Biz oğlumuza Kaan Ayaz ismini koymak istiyoruz dinen uygunmudur?

 134. Hocam oğlumuza Alparslan ismini koymamizda dinen bir sakınca olurmu

 135. Hocam bir sitede Emir isminin anlamını peygamberin soyundan gelen yazıyor tam anlamı nedir acaba birde bazı isimler ağır gelir falan diyorlar böyle birşey varmi Emir ağır bir isim midir teşekkürler

 136. Hocam Muhammed Emir ismini vermeyi düşünüyoruz Emir ismi uygunmudur

 137. Kerim ismini tavsiye etmekteyiz, ancak Araf ismini tavsiye etmemekteyiz.

 138. Aras isminin anlamı: 1. Kendisininmiş gibi sahip çıkılan, bulunmuş mal.
  2. Doğu Anadolu’da bir ırmak.
  Dinen bir sakınca yok ancak başka bir isim tercih etmenizde fayda vardır.

 139. S.a oğlumuza Aras Bulut ismini koymayı düşünüyoruz. Anlamı Türkçe de bakıldığında çokta hoş bir anlamı yok ama Aras Nehri anlamında bakılınca da Cennette akan şifalı ırmak olarak geçiyor. Sizce doğrusu nedir? Bu isimleri koymakta sakınca var mıdır?

 140. Selamun aleyküm hocam kerim ve araf isimlerin nasıl dır sizce fikir almak istiyorum

 141. Bizde anlamını tam bilmemekteyiz. Şüpheli şeylerden kaçınmakta hayır vardır.

 142. Dinen bir sakıncası yoktur, ancak size tavsiyemiz daha güzel anlam içeren bir isim tercih etmenizdir.

 143. merhaba hocam ben ogluma kayra ismini koymak istiyorum ancak anlami kimi yerde yuksek biyerden gelen iyilik diyor kimi yerde eski turk mitolojisinde tanri anlamina geldigi yazmaktadir sizce bu isim verilebilirmi

 144. Bu iki isimde Kuran ı Kerimde geçmemektedir. Ancak bu isimleri vermenizde Dinen bir sakınca yoktur. Hayır olsun inşaallah.

 145. Eğer uygun görüyorsanız Dinen bir sakıncası yoktur. Hayırlı olur inşaallah.

 146. S a hocam biz çocuğumuza Alp çınar ismini koymak istiyoruz sizin ne dersiniz

 147. Merhaba hocam Oğluma deniz baran ismini koymak istiyorum baran ismi kur’an da geçmiyor ama deniz ismi bazı yerlerde Kur’an da geçiyor ya da geçmiyor yazıyor
  deniz ismi kur’ an da var mı

 148. Burak peygamber efendimizin kendisine binerek miraca çıktığı bineğin ismidir.

 149. Selamun aleykum hocam ben burak isminin hayırlı olduğunu duydum ne kadar dogrudur

 150. Evet bu isimler caizdir.

  Yusuf Peygamber ismidir.
  Bera: Fazilet.Seçkin olma vasfı. Olgunluk manasına gelir.

 151. Bu isim kuranda geçmiyor çocuğunuza daha anlamlı güzel isimler veriniz.

 152. Mrb hocam ogluma bulut ısmını vermek istiyorum sizce kuranda gecıyor mu anlamı nedir

 153. merhabalar hocam egemen ısmının bır kac sıtede kuranda gectıgını okudum ama bazıların da gecmıyor dıyor dogrusu nedır acaba ?

 154. Hayırlı günler. Oğlumuza Yusuf Bera ismini koymak istiyoruz hocam.Anlamları nedir, bu isimleri koymak caiz midir?
  Teşekkürler.

 155. selamin aleyküm arkadaşlar ben çocuğuma adal berat ismini koymak istiyorum

  adi: adal berat
  soyadı: erol gibi

 156. evet siraç ismi uygundur Rabbimiz bebeğiğnizi salihlerden eylesin.

 157. Çok teşekkür ederim bide eşimle çok kararsız kaldık sirac furkan yada sirac berat arasında bize yardımcı olurmusunuz

 158. Selamünaleyküm Rabbim nasip ederse inşallah oğlumuz olacak ismini sirac berat koymak istiyoruz sizce uygunmudur ve anlamını ogrenebilirmiyim

 159. hayır kuranda zikredilmiyor fakat mana olarak çok güzel bir isim.

 160. Hayır, Kuranda Geçen İsimler Arasında Said Adı Yok.

  önerebilceğimiz isimler :muhammed said said selim

 161. Merhabalar Hocam Allah nasip ederse benimde oğlum olacak Said ismi Kuran da nerede geçiyor birde yanına ikinci bir isim ne olabilir şimdiden teşekkürler

 162. Merhabalar . Erkek çocuğu için yunus emre ismi uygundur sanirim. Fakat kuranı kerimde zikredilen bir isim mi?

 163. selamaleykim hocam adal ismi kuranda geciyormu ve manasi nedir bazi sayfalarda geciyor diyorlar bazilarda yok emin olamadim hocam?

 164. Taha selim
  Manası:Taha efendimizin isimlerindendir Selim ise selamette olan insan demektir.
  Muhammed Raşid Manası:Muhammed yine efendimizin ismidir Raşid irşad eden manasına gelir.

 165. Selamünaleyküm erkek ismi için yardımcı olurmu sunuz kerim istiyorum ama yanına bi isim daha mı olması gerekiyor bunun için önere bileceğiniz bir isim varmı

 166. Hayırlı akşamlar ben erkek çocuğuna isim arıyorum kuranı kerim de geçen çift isim istiyorum hocam manasıyla beraber olması lazım

 167. Teoman isminin kuranda geçtiğine dair bir bilgi bulamadık.

 168. Yiğit ismini koyabilirsiniz.
  Manası:Güçlü, yürekli, kahraman, Delikanlı.

 169. iyi günler . benimde oğlum olacak inşallah. adını Nusret yiğit koymak istiyorum . ancak yiğit ismi galiba kuran da geçmiyor. sakıncası var mıdır?

 170. Bazı sitelerde Teoman isminin Kuran-Kerim’de geçtiğine dair yazılar mevcut. Emin olamadım. Gerçekten geçiyor mu, geçiyorsa hangi sürede?

 171. İyi günler hocam oğlan çocuğum olacak ama bi isim karar veremedik lütfen yardımcı olun

 172. Eymen-(Daha uğurlu, çok talihli, hayırlı, kutlu).manalarına gelir.

 173. Doruk bir şeyin en üst noktası anlamına gelmektedir. Bildiğimiz kadarı ile Kuran ı Kerimde yer almamaktadır. Ancak dilerseniz bu ismi çocuğunuza verebilirsiniz.

 174. Merhabalar hocam oğlum olacak ve Doruk ismi koymak istiyoruz.kuranda geçen isimler listesinde var ama tam olarak anlamı nedir bulamadim.sizce bu ismi koymamizda bi sakinca varmı.teşekürler

 175. İlk oglumun ismi Yâkub. Ikinci oğlumada peygamber veya sahabe ismi düşünüyoruz. fikrinizi alabilirmiyiz. selamlar

 176. Mahsun ismi güzel bir isim bu nedenle koymanızda bir sakınca yoktur.

 177. Hocam kuranda mahsun ismi geçiyor koymak istiyorum bir sakıncası varmı sizce

 178. Merhaba benim ismim özlem eşimin over ilk çocuğumuza Kerem Deniz ismini verdik şimdi ikinci için kerem denizle uyumlu isim arıyoruz anlamı güzel kuranda olan ve kulağa hoş gelen yardimci olabilirmisiniz ikinci oğlumu za isim konusunda

 179. Selamunaleykum. Benim ismim songul esimin asi yunus. Ilk cocugumuz isim ne olabilir.

 180. emin-Ahmet-arif-taha-hüseyin-hakkı- Rabbimiz evladınızı salih kullarından eylesin (Amin)

 181. Mrb bnm ismim hamdi eşimin ismi emine oğlumun ismi faruk kızımın ismi meryem bi oğlum daha olcak isim olarak ne onerirsinz sabri koymayı düşünüyoruz ikinci isim olarak ne olabilir

 182. Merhabalar hocam cocugumuza esimle birlikte hem anlamli hem ozel hemde kuranda gecen kulaga hos ama pek nadir kullanilan bi isim koymak istiyoruz mesela talha mirac burak gibi hem derin anlam tasiycak hem kuranda geccek hem kulaga hos gelip hemde pek nadir kullanilan bi isim olucak biri duydumu boyle merak uyandiracak karsi tarafta yardimci olursaniz cok minnetar kalirim cok tesekkurler simdiden geciniz hayir olsun hocam

 183. Merhaba hocam esimle cocugumuzun ismi hem derin anlamli hem kurani kerimde gecen hemde ozel kulaga hos gelcek ama cok kullanilmayan bi isim koymak istiyoruz acaba ne isimleri onerinirsiniz bize cok tesekkurler simdiden

 184. İmran İsminin Anlamı
  1. Evine bağlı kalan. 2. Hz. Meryem’in babası, Âl-i İmran: – Kur’an-ı Kerim’in 3. suresi.

 185. Mesut ismine tıkladığınız taktirde bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

 186. Böyle bir hadis hakkında bilgimiz yok. Ancak bir söz vermişsiniz ve bu sözü tutmalısınız. İki isim ağır olmaz İslam dininde böyle bir şey yoktur.

 187. Peygamber Efendimiz buyurdu: “Eşi hâmile iken, elini hanımının karnına koyup: Bismillâhil ahadis samed ellezî lem yelid ve lem yûled, Allahümme inni semmeytü ma fi hazilbatne muhammeden bi ismi muhammed sallallahü aleyhi ve sellem, (yâ Rabbi, bu karında olan çocuğun ismini, Muhammed aleyhisselâmın isminin hürmetine, Muhammed koydum) derse, bu çocuk erkek olur.” hocam bu dua koymazsak kefareti ne olur iki ismide agır düşünüyorum. sizce ne önerebilrsiniz

 188. Koymasak kefareti nedir hocam sadece muzaffer koymamız sıkıntılı olurmu

 189. Bahsettiğiniz duayı bilmiyoruz. Ancak duanızda çocuğumun ismini Muhammed koyacağım dediyseniz koymanız gerekmektedir. Bu iki isim şeklide yapabilirsiniz. Muhammed Muzaffer gibi.

 190. S.a hocam bi dua var bilirsiniz eşim hamileyken okudum erkek evlat için orada bir ibare geçiyor Muhammed koyacagımm Diye peygamber efendimizin ismini koymamız gereklimidir veya muzaffer ismini koyabilirmiyim koymasak kefareti ne olur Allah razı olsun

 191. Merhaba benim ismim Serkan esimin ismi demet…isim olarak ne önerebilirsiniz?

 192. İyi günler eşimin ismi hilmi benimki nimet oğlumuz olacak Allah’ın izniyle Rabbim herkese hayırlı evlat versin isim bulamadık sizden bir isim alalım rica etsem.

 193. Benim ismim mehmet eşimin ismi ayşe erkek çocuğumuz için ne önerirdiniz

 194. Selamın aleyküm benim adım erhan eşimin adı cemalnur erkek çocuk için ne isim koyabiliriz?

 195. Merhaba adım Betül eşimin adı sezer. Oğlum adı Ahmed sezai, yakında ikinci oğlum olacak onun için bir isim istiyorum.

 196. merhaba ismim Funda eşimin adı Mert erkek bir çocuğumuz olacak ama Kuranda geçen manası güzel bir isim rica edebilir miyim?

 197. Merhaba ismim senay eşimin adı satılmış oğlum için isim. Bulamadık öneriniz var mıdır?

 198. Yüce Mevlamız mübarek eylesin. Size Ahmet Faruk ismini önerebiliriz.

 199. Merhaba benim adım cemile eşimin de ismail yakında oğlumuz olacak bize bir isim önerebilirsiniz sevinirim

 200. Merhaba ben Mustafa eşimin adı Kerime bir ay sonra doğacak oğlum adını Ahmet Arda koymak düşünüyorum nasıl olur?

 201. Selamünaleyküm benim ismim Tarık eşimin ismi Hatice yakında doğacak olan oğlumuza bir isim rica edebilirim miyim?

 202. Eşimin ismi ismail benim ismim kübra oğlumun olacak bir işim önerir misiniz?

 203. İsimleriniz çok güzelmiş. Kızınız için Ravza nur ismi uygundur bizde Feyza Nur ismini önerebiliriz.

 204. Merhaba ismim ayşe kızımın ismi ahiretlik ne olabilir eşimin ismi Arif birde buna uygun oğlan ismi ne olabilir ben Ravza nur diye düşündüm ama kararsız kaldım

 205. Osman-Nuh-Ömer-Nail- Rabbimiz evladınızı salihlerden eylesin.

 206. Merhaba adım Neslihan eşimin adı onur yakında oğlum olacak onun için bir isim istiyorum

 207. Bahsettiğiniz isimler Kuran ı Kerimde geçmemektedir. Hasan ismini önerebiliriz.

 208. İyi günler. İsmim Ertuğrul.. eşimin ismi Dürdane… erkek çocuğumuz olacak isim önerilerinizi alabilirmiyim….

 209. Yağız yiğit yada Aras isimleri kuranda geçiyor mu ? Ayrıca eşimin adı Bekir benimki ise Sinem isim onerirmisiniz lütfen tesekkurler

 210. Merhaba benim adım simge,eşimin adı yusuf. Hayırlısıyla oğlumuz olacak. İsim ne önerirsiniz, teşekkürler…

 211. Benim adim ️Gulmira eşimin Orhan! Bir oğlumuz var ismi Raifhan! Inşallah bir oğlumuz daha olçak! Lütfen bir ism yazabilirmisiniz! Teşekkürler!

 212. Yasin -Taha Muhammed Emin-Ahmed Emin-
  Rabbimiz bebeğinizi salih insanlardan eylesin.

 213. Mehmet yerine Muhammed Kerem koyarsanız daha güzel Olur. Rabbimiz bebeğinizi salih insanlardan eylesin.

 214. Iyiaksamlar benim ismim Necip ve bir olgum olcak allahın izniyle ve ilk çocuğum dur kuranda geçen güzel bir isim önerirsiniz rica etsem. .

 215. Mrb benim adım merve eşimin adı ibrahim ilk bebeğimiz erkek mehmet kerem koymayı düşünüyoruz sizce nasıl ve ne önerirsiniz

 216. Benim adim omer esimin adi asime bir oglumuz olacak hayislisiyla bize ahiretlik bir isim soyler misiniz uygun

 217. İyi günler. İsmim Ali Can eşimin ismi Filiz erkek çocuğumuz olacak isim önerilerinizi alabilirmiyim

 218. ismim cüneyt eşimin ismi yasemin erkek bir bebeğimiz olacak allahın izniyle isim konusunda yardımcı olursanız seviniriz.

 219. Kubra esimin adi mehmet ramazan ilk bebegimiz erkek bana da oneride bulunur musunuz?

 220. İyi akşamlar ben ikinci isim olarak akif düşünüyorum akif ismiyle uyum sağlayacak bir isim önerşrmisiniz rica etsem

 221. Merhabalar benim adın Sonay. Eşimin adı Ferhat. İlk bebeğimiz olacak ama cinsiyet belli değil isim önermenizi rica ederim

 222. MERHABALAR KOLAYA GELSİN OĞLUMUN ADI MUHAMMED SADETTİN BİR OĞLUM DAHA OLACAK İSİM ÖNEREBİLİRMİSİN

 223. İyi günler. Ben Nurşen.Kızımın adı Zeynep. oğlumun adı da Abdullah Senih. Bir oğlum daha olacak inşallah.Kuran da geçen hangi isimleri önerirsiniz?

 224. Selim-Raşid-Eyüb-Ensari-Saki -İsimlerini önerebiliriz. Rabbimiz çocuklarınızı hayırlı eylesin.

 225. Merhaba benim ismim esra eşimin ismi Salih bir oğlumuz var ismi Taha. Birtane oğlumuz da yolda ona isim önere bilirmisiniz

 226. Merhaba ismim zafer eşimin adı muzeyyen erkek çocuğumuz olacak inşallah isim olarak önerileriniz nelerdir tşk.

 227. Yiğit ismi kuran da geçmemektedir.Önerebileceğimiz isimler:
  Yakub-Yusuf-Yasin

 228. Kuranda geçmiyor.Size önerebileceğimiz isimler:
  Ahmet- Ali -Furkan -Taha -Selim -Muhammed-

 229. Benim ismim levent eşimin ise ayşe ilk oğlumuz durukan düşünüyoruz kuran da geciyormu geçmiyor ise erkek ismi önerir misiniz

 230. Doğacak olan erkek çocuğumuz yigit ismi koymak istiyoruz kuranı kerimde geçiyormu yardimci olabilirmisin iz tavsiye edebileceğiniz isimler nelerdir

 231. Benim adım serkan eşimin adı duygu. Erkek çocuğumuz olacak ne isim önerirsiniz

 232. Sadi adı Kuran’da geçmemektedir fakat manası güzeldir.
  Sadi
  Sevinç, Baht açıklığı. Mutlu, uğurlu.
  Manalarına gelmektedir.

 233. Size önerebilceklerimiz bunlar:Kerim Ekrem Ahmet

  Konu içerisinde çok güzel erkek isimleri yer almakta onlardan da seçebilirsiniz.

 234. Erkek için:Taha Raşid Furkan Berat Gani Ali Osman

  Kız için:Ebrar Hilal Şevval Büşra Amine

 235. Benim ismim nur eşimin adı volkan bize dinimize uygun güzel anlam li bir isim onerirmisiniz ?

 236. Selamın aleykum kolay gelsin annemizin adı mahinur ebru babamızın adı kamil iki oğlum var birinin adı Halil İbrahim diğerinin Harun Kazım bize bir erkek bir kız ismi önerebilir misiniz acaba çok karmaşıkta kaldık şimdiden çok teşekkür ederim…

 237. Aslın güzel isimler düşünmüşsünüz bizim önerimiz ise Hasan ve Hüseyin olabilir.

 238. İkiz erkek beneklerimiz için isim önerebilir misiniz. Birisine Ahmet Süheyl düşünüyoruz ikincisine de Ali ümeyr yada Mus’ap ümeyr düşündük ama emin olamadık. Çok zamanımız da kalmadı tavsiyeniz nedir

 239. Kuran ı Kerimde geçiyor ve Selim ismi en çok önerdiğimiz isimlerden biridir.

 240. Selim koymak istiyorum kuranda geçiyor mu anlam bakımından güzel mi sizce konulabilir mi?

 241. İkinci oğlunuzun ismi için size Faruk ismini önerebiliriz.

 242. Bana Bir erkek ismi önerirmisiniz ilk oğlum Ömer ikinci oğlumun adıda kuranda anlamı güzel bir isim olsun istiyorum.

 243. Esimin ismi sedef benim ismim caner bize bir erkek isim önerirmisinz moderin ve kuranda geçen ..

 244. Slm benim ismim ayşe eşimin ismi mehmet mevlüt isminin yanına süuleyman isminden başka ne önrebilirsiniz bide kız ismi söyleyebilir misiniz şimdiden Allah razı olsun.

 245. Dilerseniz iki isim olarak dilerseniz birini seçebilirsiniz, biz iki isim olarak önerdik.

 246. Sagol un peki Ahmet , Furkan tek isim mi yok beraber de koyabilir miyiz?

 247. Adim murat eşimim adı berivan bize bir erkek ismi önerir misiniz? Teşekkürler

 248. Enes ismi Kuran ı Kerimde geçmemektedir. Enes Baki ismindense Enes Eymen ismini tavsiye ediyoruz.

 249. Enes ismi kuranda geçiyor mu? Allah’ın izniyle oğlumuz olacak Enes baki yada eymen düşünuyoruz sizce hangisi olabilir iki isim sünnetir iki isimli olmsı daha iyi olur.

 250. Eşimin adı sevgi benim ismail oğluma Kürşad ismi koyacağım ama yanına isim düşünüyorum ya Kürşad Talha yada erenAlp Kürşad koyacam öneriniz nedir?

 251. Yusuf ismi çok güzel bir isim yanına Eymen yerine Selim çok daha güzel olacaktır diye düşünüyoruz.

 252. Berat. Mirac, Eymen, Ali, Emre isimlerine uygun ikinci isim önerebilir misiniz. Rabbimin hoşuna gidecek bir isim.isim konusunda çok kararsıziım. Hem modern olsun istiyorum.hemde İslam’a uygun, uyumlu olsun istiyorum. Öneriniz nedir.

 253. Adım halime eşimin ismi beytullah kızımızın ismi buglem sena erkek ismi ne önerirsiniz yusuf Eymen çok hoşuma gidiyor siz ne önerirsiniz?

 254. Eşimin adı Hafsa benim adım Metin bize çift erkek ismi önerir misiniz?

 255. Ahmet isminin yanına Ahmet Salih, Ahmet Emin ve Ahmet Faruk isimlerini önerebiliriz.

 256. bana erkek bebek ismi önerebilirmisiniz eşimin ismi ömer benimkisi tuğçe 2 isim olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

 257. Verdiğiniz isimlerden en uygunu Ramazan Tayyip isminin uygun olacağını düşünüyoruz.

 258. ramazan isminin yanına ne önerirsiniz ben ishak, talha tayyip yigit umut hureyre arasında kaldım.

 259. Selâmün aleyküm, Öneriniz için çok teşekkür ederim. Ufak bir sorum daha olucak Mümin ensar olur mu peki.

 260. Nasip olursa benim de oğlum olacak bana isim konusunda yardımcı olur musunuz?

 261. Aleyküm selam, isimlerin anlamlarının birbirine uyumlu olması daha güzel olacaktır. Bizim size önerimiz Eyüp Ensar olacaktır.

 262. Selâmün aleyküm ensar ismini düşünüyoruz ama başına muharrem ismi olur mu muharem ayının anlamı çok farklı ama muharrem ismi yasaklanmış anlamında oluyor kararsızım yada farkli bir isim önerebilir misiniz.

 263. Musa isminin yanına ne gibi bir işim daha ekleriz Musa mümin olabilir mi?

 264. Eray ismide güzel bir isim. Lakin biz size Emre ismini tavsiye ediyoruz.

 265. Slm eray ismi nasıldır sizce burda yazmıyor ama eray mi emre ismimi daha makbule. ?

 266. baran veya yiğit isminin yanına ikinci isim ne önerirsiniz hocam

 267. Musa isminin yanına can ismi olabilir bunda bir mahsur yoktur.

 268. S.a musa isminin yanına can ismi olurmu ve kuranda geçiyormuş ve musa isminin yanına ıkinci isim baska ne olur

 269. Ömer faruk veya faruk selim olabilirdiye düşünüyoruz.

 270. Selamun aleyküm hocam furkan isminin yanına ikinci isim önerebilirmisiniz

 271. Muhammed Yusuf, Yusuf Salih isimlerini düşünebilirsiniz.

 272. Hocam Allah nasip ederse erkek evladımız olacak isim olarak Yusuf düşündük eşimle ama yanına güzel Anlamlı dinimize uygun bir isim daha eklemek istiyorz bize bir isim önerirmisiniz?

 273. Hocam ilk oğlumuz in adı emir ahmed. Ona uygun iki isim olsun istiyoruz. Dağhan yusuf olur mu peki?

 274. Dağların hanı ve efendisi anlamına gelen bu ismi çocuğunuza verebilirsiniz. Fakat bizim size tavsiyemiz dinimizde daha çok tavsiye edilen bir isim seçmenizdir.

 275. Selamın aleyküm hocam! Bir erkek evladımı olacak. Adını Dağhan Efe koymak istiyoruz. Kuran’da yok. Dinimize uygun mudur? Cevap verirseniz seviniriz.

 276. Size başka bir isim arayışına girmenizi tavsiye ediyoruz. Daha güzel bir isim bulacağınıza inanıyoruz.

 277. Selamün Aleyküm hocam bi misafirimiz gelecek yakinda evimizi şenlendirecek sizden ricam bu misafirime güzel bi isim o isminide taşisin inş erkek

 278. sa hocam bir erkek evladımız olacak bize isim önerebilir misiniz sahabe isimlerinden olursa sevinirim.

 279. Hocam yakın zamanda nasip olursa bi oğlumuz olacak inşallah ben musap koymak istiyorum siz ne dersiniz ..

 280. Hocam bir oglum olacak. Anlamı güzel olsun istiyorum.ilk oğlumun adı ömer yiğit.hz ömerin ismi diye koyduk. Bundada eymen yağız düşündüm ama önereceğiniz bir isim var mı?teşekkürler

 281. Allah a layık bir kul peygamber efendimiz(sav) e layık bir ümmet olsun…teşekkürler hocam…

 282. Kuran ı Kerim de geçmemekle birlikte Hamza ismi çok güzel bir isimdir.

 283. Hocam Allah nasip ederse bir oğlumuz olacak adını hamza koymak istiyoruz ama kur an i kerim de geçmiyor sanırım. Dinimizce uygun mudur

 284. Dinen bir sakıcası yoktur. Fakat anlam itibari ile daha güzel bir isim seçilebilinir.

 285. onur isminin konulması uygun mudur? Kuranda geçmiyor heralde. Dinen uygun mu ?

 286. Kaan ismi Kuran ı kerimde geçmemektedir. Fakat dilerseniz bu ismi verebilirsiniz. Beyza ismi ise çok güzel bir isimdir.

 287. Selamünaleyküm hocam yakın zamanda Allahın izni ile bir evladım olacak ve kızım olursa beyza oğlum olursa kaan istiyorum biraz araştırdım kuranda da geçtiğini öğrendim bu doğrumudur hem uygun mudur.

 288. Dinen bu ismin bir sakıncası yoktur. İstiyorsanız tabi ki çocuğunuza bu ismi verebilirsiniz.

 289. SELAMÜN ALEYKÜM 1 AY SONRA BİE ERKEK EVLADIM OLCAK NASİPSE 12 YAŞINDAKİ OĞLUM MUHAMMED YASİN İSMİNİ VERDİM GELCEK OLANA SİZDEN YADIM İSTİYORUM RŞKLER.

 290. Sa hocam, Allah’ın izniyle bi oğlum olacak ismini baturalp koymak istiyoruz Dinimizce uygunmudur Allah Razı olsun şimdiden.

 291. Bir çok yerde Semih isminin anlamı cömertlik yazıyor, ama kurandaki ayetlerde Semih işiten olarak tercüme ediliyor. Semih isminin gerçek anlamı nedir ?

 292. S.a benim oğlum olacak ismini baran koyacağız yanına eymen koymak istiyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

 293. Bizimde bir oğlumuz oldu hala isim bulamadık hangi ismi öneririsiniz.

 294. Oğlum olacak ismini can Berkant dıyor düşündük eşimle ama kuranda gecıyormu?

 295. Nişanlınızın ismi Kuran ı Kerimde geçmemekte. Fakat sadece bu nedenden dolayı ismini değiştirmesine gerek yoktur.

 296. Merhabalar benim nişanlımın ismi ümit ayaz fakat ikisi de kuranı kerimde geçmediğini sonradan öğrendik ailesi de araştırmadan vermiş zamanında. Şuan ismini değiştirmeyi düşünüyoruz fakat ümit ile umut ismi hakkında kesin bilgi verilemiyor. Kesin geçmiyor değil mi?

 297. Benim bi oğlum var ismi tufan ve o yüzden çok sinirli bi oğlum daha olucak onun sinirli olmasını istemiyorum sakin bi isim söylermisiniz ne tercih esersiniz.

 298. Bunların hiç biri Kuran ı Kerimde geçmemekte. Fakat size Enes ismini önerebilirsiniz.

 299. Musa Hızır güzel bir isim olabilir. Fakat sadece Hızır isminide verebilirsiniz.

 300. Hamza ismi çok güzel bir isim. Hamza ismi tek başına yeterli olacaktır.

 301. Merhaba oğlum olacak ismini abid etka koymayı düşünüyoruz sizce nasıl

 302. Selamünaleyküm benim iki kızım var Gülsüm sena ve Zümra nur Allah nasip ederse üçüncü evladımız erkek bunlara uygun nasıl bir isim koyabilirim eymen düşünüyorum ama çift. İsİmlİ olsun buda istiyorum sizce ne koyabilirim doğuma bır ay var şimdiden Allah razı olsun yardımınız için selametle

 303. Merhaba Allah’ın izniyle benimde oğlum olacak. Şu isimler aklımda ama hangisi Kuran-ı Kerim’de var bilmiyorum. Eren, Miraç, Enes

 304. Hocam, nasip olursa erkek oğlum olacak. Hamza ismi nasıldı?tek başına yeterlimi? ikinci bir isim öneriniz ne olur? Allah Razı Oslun..

 305. merhabalar , Allah Nasip ederse ikiz oğlum olacak. Birbirine uyumlu aynı zamanda iki isimli koymayı düşünüyoruz. Bu konuda tavsiyede bulunur musunuz ?

 306. Merhabalar bizimde oğlumuz olacak ve dedesinin ismi hızır koymak istiyoruz ama yanına bir isim daha koymak istiyoruz fakat uyumlu bir isim bulamadık aslında aras ismini düşündük ama anlamı nedir emin olamadık koyulur mu acaba

 307. s.a hocam benimde ilk çocuğum olacak Allah’ın izniyle. Çocuğuma Kerem ve yanına ek bir isim koymak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden Allah razı olsun

 308. S.a kolay gelsin Allah nasip kısmet ederse ya erkek yada kız doğacak :-) kıza buğlem ismini koymayı düşünüyoruz erkege tuğra yada yağiz düşünüyoruz sizce nasıl.

 309. Erkek için Mehmet Beytullah kız için Medine isimleri için yorumunuz nedir acaba?

 310. Merhaba Oğlum olucak adını Poyraz koymayı düşünüyorum fakat ikinci ismini kuranda gecen bi isim Olmasını istiyorum ne önerirsiniz.

 311. Bu Peygamberin ismi Daniel’den ziyade dilimizde Danyal olarak geçmektedir. Bu şekli ile vermeniz dilimize daha uygun olacaktır. Yüce Mevla’mız mübarek eylesin.

 312. Slm hocam!! Kurani kerimde ismi geçmeyen peygamberlerden daniel peygamberin ismini oğluma verdim!! Peygamber hakkında çok şeyler okudum, araştırdım ve yaşadığı hayat beni çok etkiledi!! Bence bu ismi seçmekten galiba hata yapmadım düşünüyorum, çünkü anlamıda çok güzel!! Sizinde bilginizi almak isterim!! Selamlar.

 313. Merhaba oğluma yusuf ismini koymak istiyoruz yanına ikinci bir isim önerebilirmisiniz.

 314. Selâm alekim erkek çocuk için bu isimleri düşünüyorum hangisini Önerirsiniz? kabul, ishak, suavi, taha, mirac.

 315. Merhaba benimde inşallah oğlum olacak. hangi isimleri önere bilirsiniz.

 316. Biz size Zeynep veya Feyza ismini öneriyoruz. Tabi bu isimleride verebilirsiniz, fakat bizim tavsiyemiz bu yönde.

 317. Merhaba kızım olacak ömür Azra ve Hira yada Berra isimlerini düşünüyoruz. Bu isimlerden hangisi daha makbuldur.

 318. Selamün aleyküm nasip olursa 1 aya kadar iki kısımdan sonra ilk oğlum olacak güzel bir isim önerebilirmisiniz teşekkürler

 319. Merhaba Oğlum olacak ismini Ali Asaf, Siraç Ali veya Ömer Asaf koymayı düşünüyoruz. sizce hangisini seçmeliyiz.

 320. Bizde Muhammed can ve berat var 3 üncüsunü bulamadık yardımcı olabilir misiniz sayın admin.

 321. İkiside çok güzel isimler biz size Muhammed Kerim ismini öneriyoruz.

 322. S’a oğlum olacak Yusuf Kerim veya Muhammed Kerim ismini düşünüyoruz sizce hangisi ?

 323. Merhaba hocam benim bir oğlum var adı mevlüt 2 ci çocuğumda erkek isim olarak oğlum efe ismini söylüyor kuran-ı kerimde geçiyor mu? Birde efsa isminle tuana isminin anlamların sizce.

 324. Merhaba oğlum olacak adını mert, yiğit, kivanç veya ensar koymayı düşünüyoruz hangisi daha güzel sizce.

 325. Biz size Taha Emin ismini öneriyoruz. Yüce Mevla’mız çocuğunuzu salih kullarından eylesin.

 326. Selam’ün Aleyküm Hocam . Erkek Çocuğumuz dünyaya geldi 4 isim üzerine ‘ de Takıldık
  1 . TAHA EMİN
  2. MİRAÇ EMİN
  3. MUSA EMİN
  4. EYMEN TAHA
  ilk Çocuğumun ismi Yunus Emre Sizce Hangisi Daha Güzel olur ALLAH’A (cc) Emanet Olun.

 327. Selamun Aleykum hocam benim bir oğlum olacak Allahın izni ile, isim olarak Selim ismini düşünüyoruz yanına ek bir isim de siz önerir misiniz..

 328. Merhaba hocam, Mirza ismini tavsiye edermisiniz, ve Aras Mirza ismi hakkinda yorumunuz nedir.

 329. Selam hocam oğlum olacak allahın izniyle ERRAHiM ismi sizce uygunmu……

 330. Konu içerisinde yer alan isimleri tavsiye ediyoruz, bununla birlikte Aras isminide çocuğunuza verebilirsiniz.

 331. Teşekkür ederim cevabınız için. Peki Aras ismini tavsiye ediyor musunuz.

 332. Selamùn aleyküm benim bir bebeğim olacak ne olacağını henüz bilmiyorum bana hem kız hemde erkek için iki isim yazabilir misiniz iki isim vermek istiyorum evladıma, kuranı kerimde gecen isimler olsun lütfen.

 333. Aslında çok büyük bir sakıncası var demek yanlış olur. Fakat bu ismi koymanızı önermiyoruz. Zira birçok güzel isim vardır ve bu isimlerin içerisinden anlamı daha güzel bir isim seçmeniz daha uygun olacaktır.

 334. Bizim oğlumuz olacak adını ateş koymak istiyoruz bir sakıncası olur mu?

 335. İsim konusunda eşiniz ve ailesi ile ters düşmemeniz güzel olmuş. Sizinde bahsettiğiniz gibi içinizde Muhammedim demek gelmesi gayet doğal ve buna hakkınızda var.

 336. Merhaba hocam 2 ay sonra oğlum olacak isim olarak Muhammed Semih düşünüyoruz sizinde fikrinizi alalım dedik sizce nasıl isim.

 337. Merhaba, Allah kismet ederse bir oğlumuz olacak ve ismini Aras koymayi düşünüyoruz. Bu isimi tavsiye edermisiniz ve yanina hangi isim olur.

 338. Sevgili hocam rüyamda oğlun olacak adını muhamed koyacaksın dediler fakat esimin ailesi esim ismet øzhan olsun dediler ve öylede oldu beni dinlemediler oğlum 5 yaşında ama içimden küçük muhammedim diye seviyorum sizce bu davranışım doğrumu sevgiler.

 339. Merhaba ben ilk oğluma ali Burak adını verdim şimdi yine oğlum olacak daha karar veremedim sizce ne koymalıyım Kuran’dan düşünüyorum.

 340. Merhaba benim inşallah bi oğlum olacak kayınbabamın ismi Muammeri koymayı düşünüyoruz yanına yakışacak uygun bir isim önerebilirmisiniz

 341. Merhaba hocam oğluma iki isim vermeyi düşünüyoruz Eymenin yanına güzel anlamlı isim önerir misiniz.

 342. Hocam s.aleykum benim oğlumun adı halid erdem şimdide kızım olacak iki isim düşünüyorum kuranda geçen isim onerebilirmisiniz. Genelde siz erkek söylüyosunuz ama bana da yardımcı olursanız sevinirim.

 343. Erkek çocuk için Teoman ve Yekta isimleri nasıl hocam Dinimizce sakınca var mı?

 344. Bu bilgi yanlış bir bilgidir. İslam dininde anlamı güzel olan bir isim çocuğa verilmelidir.

 345. Çoçuklara bazı isimler ağır gelirmiş bunu anlatabilir misiniz?

 346. Merhaba hocam kismetse oğlum olacak isimler kişiliği yansıtırmış doğru dürüst çalışan bir anlamlarını taşıyan bir isim önerir misiniz.

 347. Merhaba hocam Adem isminin yanına bir isim daha düşünüyoruz ne olabilir tavsiyelerinizi sunarmısınız.

 348. Bizde belli değil daha ama Kuranda geçen bir isim istiyoruz. Erkek ve kız ismi?

 349. Merhaba Allah kısmet ederse erkek çocuğumuz olacak. Annesi isim olarak Rüzgar düşünüyor farklı kaynaklarda farklı yorumlar var. Sizce uygun mudur ?

 350. Benim bir oğlum olacak babanın adını koyacağım RIZA yanında ona uygun ve Kur’anda geçen bir isim düşünüyorum sizce ne koymalıyım adını?

 351. Uygun olmaması için bir neden görmesekte, bu isim yerine başka bir isim tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

 352. bir kızım var ismi AHSEN şimdi Rabbim birde erkek evlat nasip etcek. onun isminede harun koycaz ama ikinci bir isim daha düşünüyoruz bi tavsiyeniz olabilir mi hocam ? teşekkürler

 353. Kızımızın adı ZEYNEP Oğlumuzun ise, ABDULLAH EYMEN şimdi bir oğlumuz daha olacak Rabbim nasip ederse AHMED SEYMEN düşünüyoruz bir sakıncası var mı dinimizce bilgilendirir misiniz lütfen.

 354. Güzel düşünmüşsünüz, Mevla hayırlı eylesin.

 355. Merhaba benim ismim (Cavit) eşimin ismi (Refika) kızımın ismi (ikranehir) Allah nasip ederse oğlumuz olacak biz (emir) diye düşünüyoruz sizce.

 356. Oğlum olacak nasip olursa iki isim koymayı düşünüyoruz biri yusuf olacak ama diğerinde henüz karar kılamadım önerileriniz neler.

 357. Eşimin adı İlker benim ki Hatice demet oğlumuz olacak ne önerirsiniz acaba?

 358. Selam kuzenim oldu isim arıyoruz kız kardeşi elçin ve evin kendisi erkek oldu ne önerirsiniz iyi akşamlar.

 359. Size Selim ismini önerebiliriz. Bununla birlikte Azim ismide güzel bir isim.

 360. Eşimin adı Ozan, benim adım Duygu bizde oğlumuza Kuranda geçen bir isim koymak istiyoruz ne önerirsiniz biz azim düşündüm ama emin olamadık.

 361. Kaynaklarda ulaşamayabilirsiniz, lakin Erdem ismi güzel anlamlar içeren ve İslam ahlakına uyan bir isimdir.

 362. Allah kısmet ederse erkek çocuğumuz olacak benim alaattin geylani eşimin adı gülcan isim olarak ahiretlik isim düşünüyoruz erdem var aklımızda ama ahiretlik mi bilmiyoruz hiç bir kaynakta bulamadık bu konuda tatmin edici bilgi almamız mümkün mü? Allah razı olsun.

 363. Merhaba yakında rabbimin izniyle bir oğlum olacak benim adım bahar eşimin adi serdar biz poyraz veya dağhan olmasını istiyoruz ama siz ne önerirsiniz.

 364. Mrb benim ismim dilek eşimin adı ferit yakında bir oğlumuz olacak ne isim önerirsiniz.

 365. Merhaba ismim binnur esimin ismi Mehmet oglumuz olacak hayırlı bir isim arıyoruz ama bir türlü karar veremiyoruz kafamız çok karışık ( kerim. Ensar. Koray. Eymen. Macit )isimleri arasindada kaldık yardimci olabilirmisiniz

 366. Ebu Bekir Yusuf güzel olmuş, bu ismi bizde önerebiliriz.

 367. arkadaşlar eşimle 4 isim sevdik ama arada kaldık, yusuf emre ömer ebubekir ve ebu bekir yusuf

 368. Hayırlı olsun inşaallah, tabi ki Emre ismi uygun bur isimdir.

 369. Benim adim Mustafa eşimin Hasret kızımın eda oğlumuz olcak isimde yardımcı olurmuydunuz tek isim düşünüyoruz.

 370. Merhaba benim adım nihat eşimin adı sibel erkek çocuğumuz olacak buz çok teretdütte kaldık Eymen emir çağrı çağan yağız işin içinden bir türlü çıkamadıķ bize bir işim öner bilir misiniz teskkürler şimdiden.

 371. Arkadaşımın çocuğu olacak annesi ipek babası ferhat Güzel uyumlu bir isim önerebilir misiniz?

 372. Tabiki bu anlamda da kullanılmaktadır. Fakat bu ismi vermenin İslam dini açısından hiç bir mahsuru yoktur.

 373. Merhabalar, Aslında sevilen, sevgili anlamını taşıyan Canan isminin tasavvufta Allah olarak geçmesi nedeniyle konulmasında mahzur var mıdır? Teşekkürler…

 374. Mrb bizim bir kızımız var adı gonca birde oğlumuz olucak inşallah eşim yağız istiyor ama iki isimde düşünüyoruz ne önerirsiniz lütfen.

 375. Hayırlı olsun inşaallah, size Asım Emin ismini önerebiliriz.

 376. benim adım rasim eşiminki elif ilk oğlumun ki eymen bir daha olacak bize uyumlu isim önerir misiniz teşekkürler.

 377. Değerli ziyaretçimiz, size Ahmet Selim ismini önerebiliriz.

 378. Benim ismim fercihan esimin ismi özgür yücel iki isim birden koymak istiyoruz oğlumuza isim önerir misiniz?

 379. Öncelikle yüce Mevla’mız kızınızı salihalardan eylesin. Size Zeynep ismini önerebiliriz.

 380. Size Muhammed Kasım ismini önerebiliriz. Mevla çocuğunuza hayırlı bir ömür nasip eylesin.

 381. Merhaba benim adım seda eşimin adı da yasin yeni doğacak kızımıza hayırlı bir kaç tane isim önerirmisiniz ?

 382. Merhaba benin ismi nazım eşimin ismi meryem biz erkek coçuk bekliyoruz ne koyacamıza karar veremedik.

 383. Benim ismim özlem eşimin ismi sami bir kız var ismi ezginur erkek cocuğumuzda oldu isim öneriniz.

 384. Merhaba benim adım Yakup eşimin adı Emine ilk oğlumuzun ismi yusuf ikinciye ne önerirsiniz …

 385. Mahir ismide anlamı güzel isimlerden biri ve erkek çocuğuna uyumlu bir isim. Hayırlı olsun inşaallah.

 386. Çok teşekkür ederim, bizim de aklımızda mahir ismi vardı. Sizce de bu isim uygun olur mu ?

 387. Mevla doğacak çocuğunuzu hayırlı bir evlad eylesin. Size Mustafa Selim ismini önerebiliriz.

 388. Selamun aleyküm, benim ismim murad eşimin ismi esma, erkek bebek bekliyoruz hayırlısıyla bize uygun olan bir isim önerirmisiniz. Teşekkürler.

 389. Merhaba benim ismim Musa eşimin ismi Ferhunde. Bize isim önerir misiniz erkek bebek, yada poyraz isminin yanına ikinci isim.

 390. Merhaba benim ismim Fatma eşimin ismi erol. Hangi ismi önerirsiniz Kız veya erkek? İkiside, Cinsiyeti daha belli değil.

 391. Nas yada sureyi ikinci isim olarak kullanılabilir miyim?

 392. Mevlamız doğacak çocuğunuzu hayırlı eylesin. Size Özkan ismini önerebiliriz.

 393. Benim adım Özlem eşimin adı Serkan doğacak oğlumuza isim önerir misiniz?

 394. Poyraz isminin dinen bir mahsuru yoktur, fakat daha iyi bir isim seçilebilir..Eşiniz çok ısrarcı ise iki isim şeklinde isim verebilirsiniz veya sadece Poyraz ismini de verebilirsiniz.

 395. Merhaba eşim ısrarla Poyraz koymak istiyor. Bense uygunluğundan emin değilim.

 396. Hayırlı olsun inşaallah. Size Feyyaz ismini önerebiliriz.

 397. Merhaba ismim fatma eşimin ismi emrah doğacak oğlumuz için hayırlı bir isim arıyoruz öneriniz nedir?

 398. Merhaba benim adım Tuğba eşiminki Ömer, ilk çocuğumuz olacak erkek ve kız ismi önerir misiniz , anlamı güzel ve yanancılarında kolay telaffuz edebileceği bir isim. Tesekkürler

 399. Biz size teşekkür ederiz. Mevla hayırlı bir evlat eylesin, size Ömer Turab ismini önerebiliriz.

 400. Merhaba benim adım Aslı eşimin adı Özgür. Yeni doğacak oğlumuza bir isim önerir misiniz teşekkür ederim ..

 401. Eşimin adı Funda benim adım Gürkan ilk bebeğimiz olacak bize Erkek isim önerirmisiniz Kuranı Kerimden.

 402. Değerli ziyaretçimiz, aslında siz zaten çok güzel ve istediğiniz gibi bir isim bulmuşsunuz. Mustafa berat ismi çok güzel olacaktır.Sitemizde yer alan Berat isminin anlamı başlıklı konuyu ziyaret etmenizde fayda var.

 403. Hayırlı günler doğacak olan yiğenimize iki isim koymayı düşünüyoruz 1. Si Mustafa olcak ama bu uygun 2. İsmi Berat istedik ama anlamını pek anlamadk cesıtlı yerlerde farklı seyler yazıyo karar veremedik önerileriniz var mı?
  Baba adı Murat Annesi Çiğdem

 404. Değerli ziyaretçimiz, çocuğunuza isim verirken Kuran ı Kerimden bir isim seçmeniz zorunluluk olmasa da güzel bir seçim olacaktır. Konu içerisinde bir çok güzel isim yer almakta. Bizim size tavsiyemiz ise Taha veya Selim isimleridir.

 405. Değerli ziyaretçimiz, size Taha Selim ismini önerebiliriz. Bununla birlikte Recep ismi de güzel bir isimdir.Eşinizle ortak karar vermenizi tavsiye ediyoruz.

 406. Merhaba benim adım emine eşimin murat 1ci oğlumun ismi Talha umutcan 2ciye doğum yapcağım ama isim karar veremiyorum uysun istiyorum 1. oğluma uyumlu isim önerir misiniz ve eşimin babasının ismini de koymayı recep düşünüyor eşim ama ben istemiyorum bana eşime uyumlu benim ilk oğluma uyumlu isim söyler misiniz.

 407. Arda ve Berk isimleri Kuran ı Kerimde geçmemekte. Fakat isterseniz çocuğunuza bu ismi vermenizde bir sakınca yoktur.

 408. Benim oğlum olacak adını arda berk koymayı düşünüyorum dinen iyi mi kuranda geçiyor mu?

 409. Değerli ziyaretçimiz, biz size Selim ismini önerebiliriz. Fakat Cahit ismi güzel bir isim.

 410. İki kızım var birisinin ismi ece diğerininkisi Belinay ALLAH c.c Nasip ederse erkek çocuğun olacak ama Kuran da geçen isminden koymak istiyorum beğendiğim iki isim var cahit ve rauf bunların dışında başka kulağa hoş gelen anlamı Kuran da geçen başka isim önerir misiniz?

 411. Kuran’da birçok yerde emsal geçiyor siz nasıl algılıyorsunuz ?

 412. Selamun aleykum benim bir kızım var adı gonca birde oğlum olacak bize birkaç isim önerir misiniz yusuf isminide düşünüyorum ama iki isimli istiyor eşim lütfen fikir verin.

 413. Allah izin verirse bir oğlumuz olacak Abdullah Ömer olsun diye düşünüyoruz Sizce uygun mu?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, tabi ki uygundur çok güzel düşünmüşsünüz.

 414. Oğlum olacak Nurullah düşünüyorum siz ne tavsiye edersiniz.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, ne güzel düşünmüşsünüz. Bu ismin üstüne bir isim önermeye gerek duymuyoruz.

 415. Selamun aleykum. Bizim bir erkek çocuğumuz olacak. Bize bir isim önerebilir misiniz. Benim adim murat eşimin Fatma. Bina uyumlu olan bir isim olursa çok seviniriz. Allah razı olsun şimdiden.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz Aleyküm selam. Size Talha Selim ismini önerebiliriz.

 416. Selâmun Aleykum, benim bir kızım var ismi Sara Naz.. Suan hamileyim ve Allah nasip ederse oğlumuz olacak.. Miran düşünüyoruz ama Kuran'da geçmiyor, bize Miran'in yanında ikinci bir isim onerirmisiniz.. Kuran'da gecen! Teşekkür ederim!

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz Aleyküm selam. Size Ali Miran ismini önerebiliriz.

 417. Seyit Mete ismine en uygun isim arıyorum yardım.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Servet Metin ismini önerebiliriz.

 418. Selam aleyküm, Benim bir oğlum var ismi Sinan- Bekir, şu an hamileyim ve bir oğlum daha olacak aklımda bir kaç isim var fakat çok kararsızım, isimler sular: selim-yavuz
  Eşim sonunda Mehmet olsun diyor, fakat çok kararsısız. Siz ne düşünürsünüz? İlginize teşekkür ederim, Allah razı olsun.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz Aleyküm selam. Size Mehmet Selim ismini önerebiliriz. Gerçekten mana itibari ile çok güzel bir isim olur.

 419. Yeni erkek ismi tabi Kuran'da geçen isimlerden önerebilir misiniz? Allah razı olsun şimdiden.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Size Ali Mürsel ismini önerebiliriz.

 420. Selamun aleykum Allah nasip kısmet ederse bizim de bir erkek çocuğumuz olacak ve E harfinde bir isim arıyoruz bir kaç isim alabilir miyim?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz Aleyküm selam. Emir, Enes, Emin isimlerini önerebiliriz.

 421. Selamun aleykum, ilk çocuğuma hamileyim erkek olursa Batur Alp kız olursa İclal düşünüyorum Batur Alpin anlamı yiğitler yiğidi demekmiş kuranda geçmeli midir illaki.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz Aleyküm selam. Önemli olan vereceğiniz ismin anlamının güzel olmasıdır ve Kuran ı Kerim de geçen bir isim olması şart değildir. İnşaallah hayırlı bir çocuk sahibi olursunuz.

 422. Aleyküm selam benim ikinci çocuğum olacak ilk oğlumun adı enes ikincisi de erkek olacak isminde çok kararsızım bana enes ismine yakın bir kaç isim önerir misiniz?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz Aleyküm selam. Ekrem, Ensar veya Emir isimlerini düşünebilirsiniz.

 423. Selamun aleyküm benim iki Erkek çocuğum var birinin adi emir yağız diğerinin adi Eymen Çınar Kuran ı kerimde geçen anlamlarını öğrenebilir miyim. Hayırlı günler.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz Aleyküm selam. Değerli ziyaretçimiz zikretmiş olduğunuz isimlerden sadece Eymen ismi Kuran ı Kerimde geçmektedir. Bu ismin anlamı ise konu içerisinde bulabilirsiniz.

 424. Selam kızım var Meryem bir oğlum olacak ismi miraç düşünüyorum.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz Aleyküm selam. Güzel düşünmüşsünüz, MMevla mübarek eylesin.

 425. Selamun aleykum, bizimde bebegimiz olacak ama cinsiyeti belli degil bize hem kiz hem erkek hangi isimleri önerirsiniz.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam. Kız olur ise Feyza erkek olur ise Selim ismini önerebiliriz.

 426. Nisan ayında ikinci çocuğumuz olacak ilk çocuğumuz kız ve adı ayla, ikinci çocuğumuzun cinsiyetini öğrenmeyeceğiz ve ismini A harfi uyumuna bağlı kalmak istiyoruz nitekim elim kızım ve benim isimlerimiz A harfiyle Başlıyor erkek için Arda düşünüyoruz kız için herhangi bir fikrimiz yok siz hangi isimleri önerirsiniz.Teşekkürler

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, tabi ki Arda ismini verebilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz erkek için Adil kız için ise Asiye isimleridir.

 427. Selam aleykum. Erkek ismi olarak Erdoğan Şadi düşündüm Allah'ın izniyle nasıl?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz Aleyküm selam. Çok güzel düşünmüşsünüz, yüce Mevla'mız mübarek eylesin.

 428. Selamün aleyküm. Oğlumuza Mustafa Tarık ismini koymayı düşünüyoruz. Dinimizce bir sakıncası var mı acaba? İlginiz için Allah (cc) razı olsun.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam. Bizce çok güzel düşünmüşsünüz. Dinimizce hiç bir sakıncası yoktur.

 429. İyi günler benim yeğenim olacak Allah'in izniyle ve ablam Taner isimini düşünüyor, ne önerirsiniz sakıncası var mı?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Taner ismi anlam itibari ile güzel bir isim. Eğer çok istiyor ise tabi ki bu ismi verebilir.

 430. Selamın aleyküm. Oğlumun adı Halid Erdem şuan hamileyim cinsiyeti belli değil bebeğimizin bize kız ve oğlan ismi önere bilir misiniz teşekkür ederiz şimdiden.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam. Yüce Mevla'mız mübarek eylesin. Kız olur ise Feyza erkek olur ise Selim ismini önerebiliriz.

 431. Selamun aleykum Allahın izniyle bir oğlum olacak ismini karar veremedik sizce Baran yoksa Furkan hangisi daha uygun.. Kızlarımın ismi Sultan ve Zilan bir oğlum olacak insalah isme karar veremedik ne isimi önerirsiniz.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam. Tabi ki Baran ismi de güzel diler iseniz bu ismide verebilirsiniz, ama biz size Furkan ismini öneriyoruz.

 432. Selamun aleykum, ilk çocuğum ismi Elif, Allahın izniyle 6 ay sonra 2 nci çocuğum dünyaya gelecek ama cinsiyet henüz belli değil : kız olursa ya Nisa , Yelda, Selin erkek olursa hiç bir fikrim yok ama efe ismi hoşuma gidiyor siz hangisini önerirsiniz ( şimdiden teşekkürler)

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam. Kız olursa Nisa Nur erkek olur ise Efe ismini düşüne bilirsiniz.

 433. Sitenizi çok beğendim. Allah in izniyle benim bir oğlum olacak ilk olduğu için güzel ve anlamlı bir isim koymak istiyorum. Sizce Eymen, Pamir, Ege hangisi olur siz ne önerirsiniz?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, öncelikle bu güzel düşünceniz için çok teşekkür ediyoruz. Vermiş olduğunuz isimlerden Eymen ismini öneriyoruz.

 434. Selamun aleykum ben çocuğumuzun ismini erkek olursa Muhammet İrfan kız olursa Sevde Suheyla koymak istiyorum sizce uygun mudur teşekkür ederim

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam. Çok güzel düşünmüşsünüz. Mevla hayırlı eylesin.

 435. Aleyküm ilk çocuğumun adı Arif Miraç ikinciside erkek olacak Allah'ın izniyle 1.ci oĞlumun ismine uygun bi isim Önerir misiniz iki isim koymayı düşünüyoruz şimdiden teşekkürler.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam. Size Akif Sirac ismini önerebiliriz.

 436. Erkek çocuğumuz olacak kısmetse onun ismini de Yavuz Selim yada Yusuf düşünmüştük sizce de uygun mudur?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, çok güzel isimler Mevla mübarek eylesin.

 437. S.a nasip olursa oğlumuz olacak ismini yalın ege veya yalın efe koymak istiyoruz sizce uygun mudur?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam. Evet tabi ki uygun, yüce Mevla'mız mübarek eylesin.

 438. selamun aleykum hocam oğlumuza vedat çınar ismini düşünüyoruz sizce uygun mudur.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam. Evet bu isimler uygun Mevla'mız mübarek eylesin. Sizin için vedat isminin anlamını da konuya ekledik.

 439. Selamun aleykum rabbim nasip ederse oğlum için Nuri Eren veya Nuri Yiğit ismini düşüyorum acaba hangisi daha uygun olur veya sizin tavsiyeniz nedir. Babamın ismi Nuri olduğu için dinimiz açısından uygun ikinci bir isim düşüyorum teşekkürler.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam. Nuri Eren ismi çok güzel olmuş diye düşünüyoruz. Mevla'mız mübarek eylesin.

 440. İnşallah bir oğlum olacak rahmetli babamın ismini koymak istiyorum. Hakkı ismine uygun bir isim önerir misiniz teşekkürler.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Ali Hakkı veya Hakkı Selim isimlerini size önerebiliriz.

 441. Selamun aleykum ecmain rabbim nasip ederse çocuğum olacak cinsiyet belli değil isim olarak Zeynep Rana veya Beren ismini düşünüyorum ama erkek isminde sizden yardım istiyorum .

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, aleyküm selam. Salim, İsmail, Emin isimlerini size önerebiliriz.

 442. Merhabalar çocuğumuzun cinsiyeti erkek Furkan Mert Çınar isimlerinde kararsız kaldık kuranda geçmesini de istiyoruz siz neyi önerirsiniz.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Furkan ismi güzel bir isim Mert ve Çınar isimleri de güzel fakat tabiri caizse Furkan ismi ile yarışacak durumları yoktur. Mevla'ya emanet olun.

 443. Selam in aleykum. Oğlumun Mikail ismini koymayı düşünüyoruz bu isim hakkında ne düşünüyorsunuz.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam. Güzel bir isim düşünmüşsünüz. Yüce Mevlamız hayırlı eylesin inşaallah.

 444. Selamun aleyküm Allah'ın izniyle bir evladım olacak ama cinsiyetini bilmiyorum esimle birlikte kız olursa nehir erkek olursa selim ismini düşünüyoruz siz ne önerirsiniz.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam Selim ismi bizim çokça önerdiğimiz bir isim. Fakat Nehir ismi yerine başka bir isim düşünebilirsiniz. Tabi ki bu ismi koymanızda bir mahsur yok ve mana itibari ile güzel bir isim. Fakat başka bir isimde düşünüle bilir. Örneğin Feyza gibi.

 445. Hayırlı geceler… Allah'ım izin verirse bir Oğlum olacak inşallah… Çok düşünüyoruz fakat isim koymakta zorlanıyoruz eşimle. Volkan düşünmüştük ama dine uygun olmadığı söyleniyor.. Esimin adi Vahdet benim Serpil… Bir öneriniz olursa sevinirim.. Teşekkürler….

  Erkek çocuğu için Volkan isminde bir sakınca var mı ?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Volkan ismini bizde tavsiye etmiyoruz. Size Selim ismini öneriyoruz.

 446. Selamın aleyküm. Öncellikle siteniz çok beğendim ilk çocuğum olacak erkek olursa eşim babasının ismini Ayhan koymak istiyoruz bu ismin önüne tavsiye bulunur musunuz?

  Editör Cevap: Aleyküm Selam Değerli ziyaretçimiz, sitemizi beğenmenize çok sevindik. İnşaallah çok daha iyi olur. Ayhan Akif ismini size öneriyoruz. Yüce Mevla'mız doğacak çocuğunuza iman ve sağlık nasip eylesin.

 447. Ali tarık ismini koymak istiyorum sizce uygun mu.. Birde ebced hesabına göre uygun mu …teşekkürler.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, seçtiğiniz isim bizce çok güzel bir isim. Fakat ebced hesabı hakkında tam bir bilgimiz olmadığından dolayı bu konuda size yardımcı olamayacağız.

 448. İlk çocuğum erkek olacak iki isim düşünüyoruz. Kuranı kerimde geçen bir isim olsun diyoruz Eymen ismini çok beğendik ama yanına olmaz diyorsunuz bize ne ismi önerirsiniz?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, biz Eymen isminin yanına bir isim konulmaz manasında değil, aklımıza bu konuda bir isim gelmediği için bir önerimiz olmadığını ifade etmeye çalışmıştık. Beğendiyseniz tabi ki bu ismi evladınıza verebilirsiniz. Ama yanına uyumlu bur isim aklımıza gelmemekte. Selam ve Dua ile.

 449. Merhaba. Allahın izniyle bir oğlum olacak inşallah. Yusuf ismini koymayı düşünüyorum. ikinci bir isim olarak ne koyabilirim. Yusuf ismine layık yusuf ismini taşıyacak bir isim.teşekkürler

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, çok güzel bir isim seçmişsiniz ve biz Yusuf isminin yanını çok yakışacak olan Muhammed Yusuf ismini size öneriyoruz. Belki bu isim size klasik gelebilir ama bir birine mana ve taşıma açısından bu kadar güzel isimlerin sayısı azdır.

 450. Selamun aleyküm benim ilk çocuğum olacak erkek ismi ne önerir misiniz. Eşim alperen istiyor.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, eşinizin düşüncelerinede önem vermelisiniz. Alperen ismde güzel bir isimdir. Bu konu hakkında Alperen İsminin Anlamı başlıklı konuya başvurabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz ise Fatih Alperen yönünde olacak.

 451. Oğluma Alptuğ ismini koymamda sakınca var mıdır? İsim öneriniz var mıdır?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu ismi çocuğunuza vermenizde İslam dini açısından bir sakınca yoktur. Bu isim hakkında bilgi için Alptuğ İsminin Anlamı başlıklı konuya başvurabilirsiniz.

 452. İlk çocuğum kız adı Şule şimdi Allah nasip ederse oğlum olacak adını Eymen Kayra istiyorum dinen uygun mudur merakla bekliyorum.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Eymen ismini tercih edebilirsiniz fakat Kayra ismini size önermiyoruz. Zira bu isim İslam dini açısında tercih edilmemesi gereken bir isimdir. Şu konuları ziyaret etmenizde fayda var. Eymen İsminin Anlamı, Kayra İsminin Anlamı.

 453. Selâmün aleyküm benim ilk çocuğum olacak ve iki ahiret ismi olsun istiyorum ilki adem ikincisi ona uygun ne olabilir acaba şimdiden teşekkürler.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Adem İhsan ismini öneriyoruz.

 454. Merhaba ilk olacak kız çocuğumuzun isimine karar veremedik benim ismim Merve eşimin ismi Ünal boşcu kızımıza isim önerir misiniz?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, size de Feyza ismini öneriyoruz. Hayırlı olur inşaallah.

 455. Selam ilk Çocuğumun adı Miraç öbüründe erkek olacak hangi ismi önerirsiniz?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, size Macit veya Mücahit ismini öneriyoruz.

 456. Eymen ismi Kuran'da geçiyor mu geçiyorsa anlamını öğrenebilir miyim Eymen ismine eş olarak ikinci isim önerebilir misiniz teşekkürler.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, size Eymen isminin yanına bir isim öneremiyoruz. Fakat bu isim hakkında sizin için bir araştırma yaptık. Bu bilgiler için Eymen İsminin Anlamı başlıklı konuya baş vurabilirsiniz.

 457. Kızımın ismi esmanergiz Allah nasip ederse oğlum olacak çınar istiyorum ilk ismini dini bir isim istiyorum bana ne önerirsiniz.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, size Yusuf Çınar ismini öneriyoruz.

 458. Merhaba ilk bebeğim ve oğlum olacak Miraç ismini çok seviyorum ama eşim pek beğenmiyor ikinci isim olarak ne önerirsiniz?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, size Muhammed Miraç ismini öneriyoruz.

 459. Selamun aleyküm kızlarımın isimleri Özlem Nur. Esma Nur. Oğlum olacak ne isim önerirsiniz?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, size Tahir ismini öneriyoruz.

 460. ilk kızımın adı Esma 2.Ayşe ve 3. erkek olacak isim ne önerirsiniz.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, size Ali ismini öneriyoruz.

 461. İlk çocuğumun ismi kerim ikincide oğlan olacak Allah nasip ederse bana hangi ismi tavsiye edersiniz.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, size Abdurrahim veya Abdulhalim ismini öneriyoruz.

 462. Merhaba, Oğluma kutsal ismini koymak istiyorum dini yönden bir sakıncasi var mıdır?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, oğlunuza bu ismi koyabilirsiniz. İslam dini açısından bir sakıncası yoktur.

 463. Selamun aleyküm hayırlısıyla çocuğum olacak Allah'ın izniyle erkek çocuk ismi olarak hangi önerirsiniz. Allah'ın selamı üzerinize olsun.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam Mevla'mız çocuğunuzu salihlerden eylesin. Size Fethullah ismini öneriyoruz.

 464. Selamun aleykum bizim bir oğlumuz olacak iki isim olmasını istiyoruz acaba Ammar isminin yanına ikinci isim önere bilir misiniz?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Aleyküm selam size Ammar Emin ismini öneriyoruz.

 465. İlk çocuğum adı efnan ikincisi batın üçüncüsü erkek kısmetse ne önerirsiniz.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Size İrfan ismini öneriyoruz.

 466. Kızımın adı ceylin. Oğlumuz olcak o da kuranda geçsin istiyorum.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Size Cihan ismini öneriyoruz.

 467. Selamın aleyküm serhat isminin yanina ikinci isim olarak ne koyabilirsiniz teşekkür ederim.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, yorumunuzu okuduğumuzda aklımıza ilk gelen isim Serhat Ali ismi oldu. Güzel olacağını düşünüyoruz. Tabi ki son karar sizin. Mevla'ya emanet olun.

 468. Selamun aleyküm. Benim ilk çocuğum olacak. Bir erkek çocuk ismi önerir misiniz?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, size Nail ismini öneriyoruz. Selam ve dua ile…

 469. Merhaba ikiz erkek çocuklarımın isimleri Ahmet Taha — İbrahim Bora şimdi 3. Geliyor oda erkek bana kuranda geçen çift isim önerir misiniz?

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, vermiş olduğunuz iki çocuğunuzun ismine uyumlu bir isim aklımıza gelmedi. Yüce Mevla'mız üçüncü oğlunuzu mübarek eylesin. Bu seçimi size bırakıyoruz.

 470. Yeğenim oldu erkek ismini ne koyacağımızı bilmiyorum bir tane hikmet buna uygun ne olabilir.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Hikmet ismini de düşünerek size Ahmet ismini öneriyoruz. Şüphe yok ki Ahmet ismi çok değerli bir isimdir. Yüce Mevla'mız yeğeninize hayırlar nasip eylesin.

 471. Merhabalar ben adem ilk olacak çocuğumuzun isminde kararsız kaldık ne isim önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler

  Editör Cevap: Merhaba değerli ziyaretçimiz, size tavsiyemiz Habil veya Ubeydullah isimleridir. Tabi ki son tercih size aittir. Yüce Mevla'mız çocuğunuzu hayırlı bir evlad eylesin. Amin

 472. Merhaba kızımın adı Elif hamileyim Allah nasip ederse bir oğlumuz olacak isim önerisi olarak ne önerirsiniz eşimin adı ise Akın şimdiden teşekkürler.

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bizim size tavsiyemiz Ali ismidir. Yüce Mevla'mız olacak olan oğlunuzu kendinne sadık ilim ehli eylesin.

 473. Merhaba iki kızım var isimleri Nisa ve Hilal birde oğlumuz olacak bunlara uygun Kuran'da geçen hangi erkek isim koyabilirim…

  Editör Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bizim size tavsiyemiz Halil ismidir. Yüce Mevla'mız çoçuğunuzu salihlerden eylesin.

 474. Benim dün dünyaya tatlımı tatlı oğlum geldi ve ben çok karamsarım anlamı güzel bir isim koymamda yardımcı olur musunuz lütfen ilk oğlum.

  Editör cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu konu içeresinde birçok güzel isim yer almakta istediğinizi seçebilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz Necmettin ismidir. Yüce Mevla'mız Mevlasına ve ailesine hayırlı bir evlat eylesin. Amin

 475. Allah'ın izniyle bir erkek oğlum olacak ilk bebeğimiz olacağı için isim koymakta çok kararsız kaldık bana bir yardımcı olur musunuz? Kuran'da geçen iki isimli koymak istiyoruz editörün dikkatine yorumlarınızı bekliyorum.

  Editör: Değerli ziyaretçimiz size İbrahim Emin ismini öneriyoruz. Yüce Mevla'mız oğlunuzu sağlıklı ve ailesine hayırlı eylesin.

 476. Selam , Allah’ın izniyle yakında oğlum olacak . İsmini Mahir koymayı düşünüyoruz . Manası Becerikli, hunerli , elinden her is gelen . Ama çok merak ediyorum Kuran ı Kerimde hangi ayette geçiyor ve anlamı ne ?! şimdiden teşekkürler ) habibe güzelmiş isimlerin anlamı benim ismimin anlamı ne ki? Habibe – Sevgili demek ! cok guzel isim , ve cok guzel anlami var

  Cevap: Mahir ismi hakkında bilgi için tıklayınız.

 477. Kızımın adı Tuana ikinci bebeğim erkek ismini ne koyabilirim acaba.

 478. Alıntı: fatih
  İlk oğlumun ismi eren ikincide Allah izin verirse erkek olacak isim bulamadım erene uygun hangi isim olablir önerirseniz sevinirim.

  Öncelikle yüce Mevla'mız oğlunuzu imanlı hayırlı bir evlat eylesin. Bizim acizane tavsiyemiz Emre, Emir,Ekrem isimleridir. Lakin bu konuda yer alan güzel isimlerden birini de seçebilirsiniz.

 479. İlk oğlumun ismi eren ikincide Allah izin verirse erkek olacak isim bulamadım erene uygun hangi isim olablir önerirseniz sevinirim.

 480. Bir oğlumuz oldu adını Duha koyduk hem değişik bir isim olsun diye hemde anlamı güzel karanlıklardan aydınlığa çıkıldığı an demek esas güzel anlamıda Peygamber Efendimizin sonraki hayatının önceki hayatından daha iyi geçtiğini ifade ediyor şimdi bi oğlumuz daha olucak çok yakın ne ama bu isme yakın bir isim bulamadık teşekkürler.

  Yönetici: Değerli ziyaretçimiz, bu konuda size Taha isminini öneriyoruz. Bu isim hem Peygamberimizin isimlerinden biridir hemde Duha ismi ile lafız olarakata güzel bir bağlantısı vardır. Yüce Mevla'mız evladınızı hayırlı bir evlat eylesin. Amin

 481. Alıntı: yakup
  Bir oğlum oldu adını ömer koydum şimdi ise bir oğlum daha olacak ne koyacağımızı şaşırdık lütfen bir yardım.


  Erdem Kaan koya bilirsin Allah hayırlısını versin.

 482. Bir oğlum oldu adını ömer koydum şimdi ise bir oğlum daha olacak ne koyacağımızı şaşırdık lütfen bir yardım.

 483. Çok özür dilerim, ama adım serhat Kuran da adım geçtiğini söylüyorlar ama hangi ayette yada hangi duada nasıl bulurum :(

 484. sayın yöneticiye çok teşekkür ediyorum, isim seçiminde çok işime yaradı teşekkürler.

 485. Bu isimler gerçekten çok güzel. Kuranda geçen isimlere çok önem verilmeli.

 486. Japonya'dan yazıyorum. Bu sitede çok güzel bilgiler buldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu