Sorularınız

Kuran-ı Kerimin Arapçası Nasıl Öğrenebilirim?

Selamun Aleyküm hocam evde kolay yoldan Kur’an Arapçasını öğrenmeyi nasıl başarabilirim ? Şu an sadece harfleri öğrenebildim nasıl bir öğrenme metodu uygulamalıyım ? Allah sizden razı olsun hocam. Rabbim her işinizi hayırla sonuçlandırsın.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, biraz üzerinde durarak Kuran ı Kerimi bir ay gibi kısa bir zaman içerisinde öğrenebilirsiniz. Şu anda çok güzel bir yola çıkmış bulunmaktasınız. Zira Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: “En hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir.” buyrulur. (R. Salihın:2/239)

Yüce Mevla’mız  Kuran ı Kerim içi şöyle buyurmaktadır: “O kitap (Kur’ân); onda asla şüphe yoktur. O, müttakiler (sakınanlar ve arınmak isteyenler) için bir yol göstericidir”. (Bakara, 2)

Yüce Mevla’mız mübarek eylesin. Kuran ı Kerim öğrennebilmek için İnternetten videolar veya bu konu için hazırlanmış bir set alarak çalışmanız mümkün. Ancak yakın çevrenizde bu işe ehil olan birini bularak Kuran ı Kerimin Arapçasını okumayı öğrenmeniz çok daha iyi olacaktır. Böyle yaparsanız öğrenmenizde çabuklaşacaktır. Yüce Mevla’mız işiniz kolaylaştırsın.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu