İslam Alimi

Kuran-ı Kerimin Arapçası Nasıl Öğrenebilirim?

Selamun Aleyküm hocam evde kolay yoldan Kur’an Arapçasını öğrenmeyi nasıl başarabilirim ? Şu an sadece harfleri öğrenebildim nasıl bir öğrenme metodu uygulamalıyım ? Allah sizden razı olsun hocam. Rabbim her işinizi hayırla sonuçlandırsın.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, biraz üzerinde durarak Kuran ı Kerimi bir ay gibi kısa bir zaman içerisinde öğrenebilirsiniz. Şu anda çok güzel bir yola çıkmış bulunmaktasınız. Zira Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: “En hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir.” buyrulur. (R. Salihın:2/239)

Yüce Mevla’mız  Kuran ı Kerim içi şöyle buyurmaktadır: “O kitap (Kur’ân); onda asla şüphe yoktur. O, müttakiler (sakınanlar ve arınmak isteyenler) için bir yol göstericidir”. (Bakara, 2)

Yüce Mevla’mız mübarek eylesin. Kuran ı Kerim öğrennebilmek için İnternetten videolar veya bu konu için hazırlanmış bir set alarak çalışmanız mümkün. Ancak yakın çevrenizde bu işe ehil olan birini bularak Kuran ı Kerimin Arapçasını okumayı öğrenmeniz çok daha iyi olacaktır. Böyle yaparsanız öğrenmenizde çabuklaşacaktır. Yüce Mevla’mız işiniz kolaylaştırsın.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ