Dua

Kunut Duası Şafi Mezhebi

Şafi mezhebine tabi olan kardeşlerimizin okumakta oldukları Kunut duası Şafi mezhebinde Hanefi mezhebine göre farklıdır. Hanefi mezhebinin okuduğu kunut duasını, Kunut Duası başlıkta bulmanız mümkün.

Kunut Duası Şafi Mezhebi Hakkında Bilgi

Biz burada Şafi mezhebine tabi olan kardeşlerimizin okumaları gereken kunut duasını hem Arapça metni, hem Türkçe okunuşunu, hemde anlamını paylaşacağız. Bu dua şafi mezhebi için çok önemlidir. Zira Şafiler sabah namazının ikinci rekatında bu duayı okumaktadırlar. Şimdi konumuza geçelim.

Eğer bu duayı talim etmek isterseniz Şafi Mezhebinde Kunut ve Salli Barik Duaları başlıklı videodan istifade edebilirsiniz.

Kunut Duası Şafi Mezhebi Anlamı ve Arapça Okunuşu

Bu güzel duanın anlamı ise şöyledir.
“Allah’ım, hidayet ettiklerinin yoluna bizi de hidayet et. Allah’ım, afiyet ver. Dostların ile beraber bizi de dost edin. Verdiğin nimetleri bize mübarek eyle. Hükmettiğin şeylerin şerrinden bizi koru. Şüphesiz hüküm veren sensin, fakat kimse sana hüküm veremez. Senin sevdiklerin asla zelil olmaz. Senin düşman oldukların ise asla aziz olmaz. Rabbimiz sen mübarek ve yücesin. Allah’ın Rasulü Muhammed’e ailesine ve ashabına salat ve selam olsun.”

Kunut Duası Şafi Mezhebi

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. çok teşekkür ederim size
  herkese öneriyorum
  ALLAH (c.c.) RAZİ OLSUN sizden
  sözlüden 100 aldım
  çoook teşekkür ederim

 2. Allah razı olsun yazdığınız için lâkin üçüncü sıranın ortalarında yazan وَاِنَّهٌ (ve innehu) kelimesi olmalı. Sadece ezberlemek isteyenler yanlış ezberlemesinler istedim. Allah’a emanet olun.

 3. “Etubu” yalnızken okunur. “Netubu” ıfedeyı çoğul hale getirmiştir. “Nun” harfi cemaatle okunduğunda eklenir. “Biz” manasıyla duaya iştirak ettiriyor. Her ikisi de doğru

 4. çok yardımcı oldunuz teşekkürler ALLAH (c.c) sizden razı olsun İNŞALLAH AMİN SADAKALLAHUL AZİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu