Dua

Kunut Duaları

Özellikle vitir namazlarımızda okumakta olduğumuz Kunut dualarının Arapçasını, Türkçe okunuşunu, manalarını bu konuda bulabilirsiniz. Bu dualarının büyük kazançlar sağladığı hadis i şeriflerde de zikredilmiştir. Bilindiği üzere kunut duaları iki duadan oluşmaktadır. Bizde bu her iki duayı bir birilerinden ayıra bileğiniz şekilde bu konuyu hazırladık.

Kunut Duaları

Birinci Kunut Duasının Anlamı:

Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, bizleri razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tövbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

İkinci Kunut Duasının Anlamı:

Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazlarımızı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu