Sorularınız

Köyde Yaşamaktan Sıkılıyorum Ne Yapmalıyım?

Ben küçük bir köyde yaşıyorum etrafımda hiç kimse yok ne arkadaş ne dost ne gidecek ne gezecek yer var sürekli evdeyim evden dışarı çıkmıyorum. Zaten çıkacak yer yok ben de şehirde yaşamak gezmek tozmak arkadaşlarım olsun isterdim nefret ediyorum burada yaşamaktan ne yapmalıyım?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, İslam dini açısından baktığımızda köyde yaşamak günümüz itibari ile daha hayırlı gözüküyor. Zira zamanımız fitnenin ve günahın daha çok olduğu bir dönem. Bununla birlikte günahlara teşvik eden unsurlarda günümüzde eskiye nazaran daha çok. Başka bir açıdan ise şehirlerde yaşayan bir çok insanda emekli olupta köyündeki huzurlu hayata kavuşabilmek için neredeyse bir ömür çalışmaktadırlar. Özetle huzur İslam dinindedir ve insan şehirde veya köyde olsa da çeşitli sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle akıl sahibi bir insan huzuru yaşadığı yerde değil kendini yoktan var eden yüce Mevla’sında aramalıdır. Bu nefse zor gelebilir. Fakat nihayetinde tek hakikat budur. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun ve yaşadığınız yerde huzur bulabilmeyi nasip eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu