Kötü Düşünceden Kurtulma Duası

Habire aklıma sapık şeyler geliyor istemediğim halde. Ne yapmalıyım?

Kötü düşünceden kurtulma duası sorusunun cevabı:  Değerli ziyaretçimiz, bu konuda size tavsiyelerde bulunacağız İnşaallah bu duaları okursanız bu halinizden kurtula bilirsiniz.

Hazreti Enes (r.a)dan rivayet edilen şu hadisi şerif  şu şekildedir: “Her kim günde on kere şu duayı okuyarak Allah’u Teala’ya sığınırsa, Allah-u Teala da şeytanı (kötü düşünceleri) ondan uzaklaştıran bir meleği o kimse için görevlendirir.” Okunacak dua şu şekildedir.
euzü
Bu dua ile birlikte size şu ayeti kerimeyi de sık sık okumanızı tavsiye ediyoruz.Kötü Düşünceden Kurtulma Duası
Bu ayeti kerimenin meali şöyledir: De ki: “Ey Rabbim! Şeytanların vesveselerinden sana sığınırım. Ey Rabbim! Onların benim yanımda bulunmalarından da sana sığınırım.” Müminun Sûresi: 97-98
Bu dualar ile birlikte size Nas ve Felak surelerini de okumanızı tavsiye ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 118 YORUM
 1. Deniz dedi ki:

  Merhaba hocam benim aklıma kötü korkunç şeyler geliyor hep ölümle ilgili ne bilim değişik korkular yaşıyorum çok huzursuzum nasıl kurtulabilirim yardımcı olun lütfen

 2. Caner kaya dedi ki:

  Hocam aklıma nefsime sahip olamıyorum ne yapmalıyım.

  1. islamalimi dedi ki:

   Nefsin en güzel 2 ilacı vardır biri çokça Elhamdülillah demek diğeri ise çokça Estağfirullah demektir. Faydasını görmemeniz mümkün değildir.

 3. iyi dusunce dedi ki:

  Hocam benimde aklima surekli her saniye Annem ölecek diye korkuyorum ve biran bile mutlu olamıyorum nasıl kurtulacam bu düşünceden bide birşeyi çok düşünürsen gerceklesiyormus ondan korkuyorum lütfen cevap yazın.

  1. islamalimi dedi ki:

   Bu durumların en güzel ilacı Yüce Mevlâmıza tevekkül etmektir. Her kulun eceli zaten bellidir. Sizin bunu düşünmeniz bir şeyi değiştirmez. Böyle bir düşünce geldiği zaman Rabbim her şeyin hayırlısını bilendir demelisiniz.

   1. Deniz Taşkın dedi ki:

    Benim rüyalarımı birbirine bağladım ve ileride olacağını sanıyorum. Rüyalarım gerçek gibi gözüküyor bana. Bunlarına inanıyım mı yoksa ınanmayım mı? Kendimi çok farkli yerlerde gördüm. İleride bunlar gerçekleşeceğini zannediyorum. Cinler bana o rüyaları gönderiyor mu, büyü mü yapılıyor yoksa bunların hepisi sadece rüyalar mı? Devamlı aynı rüyaları görüyorum. Bütün gördüğüm rüyalar aynı aynı geri geliyor. Önceden hepisini gördüm. Yine görüyorum.. Ne olduğunu anlamıyorum. Hepisi benim ilerideki hayatımı mı anlatıyor mu?? Öyleyse kötü şeyler gördüm benim hakkımda. Şu an hayatımda hangi seçimi yapacağımı düşünüyorum. Herkez ve benim için aynı zamanda. Bu rüyalara önem veriyim mi?

 4. Mertcan bilgili dedi ki:

  Hocam size yalvarıyorum lütfen ama lütfen benim söylediklerime kulak verin ve bana yardımcı olun bu benim için çok önemli. Hocam bir şey oldu ve bir anda şeytan aklımı satın aldı ben bir erkeğim bu dediklerim size çok çılgınca gelebilir ama çok kötü birşey hocam ağlıyorum kendimi oldürmek istiyorum şeytan aklıma giriyor annem kendi öz annem ile ilgili ves veselerde bulunuyor hocam bundan kurtulmak istiyorum odama kapandım ağlıyorum hocam bundan kurtulmak istiyorum bana lütfen yardım edin son çare olarak kendimi öldüreceğim lütfen yanıt verin ne olur beni bilgilendirin.

  1. islamalimi dedi ki:

   Değerli kardeşim öncelikle abdest al ve seccadeyi serip ellerini açarak şeytanın fitnesinden Yüce Mevlamız dan yardım iste. Bu günlerde felak ve nas surelerini okumayı ihmal etme. En önemlisi aklına bu düşünce geldiğim de bu düşünce gidene kadar euzu besmele çekmeye devam et. Yüce Mevlamız yardımcınız olsun.

 5. Ebru dedi ki:

  Hocam bn çok takıntılıyım bide sevdiğim erekegi unutamıyorum ona söyledim hislerimi ama olmaz dedi çünkü abimin arkadaşıydı ve kafam da hep kötü düşünce ve onuda unutamıyorum ne yapmam lazım hangi duayı okumalıyım sevdiğim kişi için de dua ediyom beni sevmesi için ama kötü düşüncelerim beni olumsuza götürüyor bu durum da ne yapmalıyım bana akıl ver lütfen…

  1. islamalimi dedi ki:

   Zorla güzellik olmaz sabır göstermeli ve her şeyin hayırlısını istemelisiniz.

BİR YORUM YAZ