İslam Alimi

Kötü Düşünceden Kurtulma Duası

Habire aklıma sapık şeyler geliyor istemediğim halde. Ne yapmalıyım?

Kötü düşünceden kurtulma duası sorusunun cevabı:  Değerli ziyaretçimiz, bu konuda size tavsiyelerde bulunacağız İnşaallah bu duaları okursanız bu halinizden kurtula bilirsiniz.

Hazreti Enes (r.a)dan rivayet edilen şu hadisi şerif  şu şekildedir: “Her kim günde on kere şu duayı okuyarak Allah’u Teala’ya sığınırsa, Allah-u Teala da şeytanı (kötü düşünceleri) ondan uzaklaştıran bir meleği o kimse için görevlendirir.” Okunacak dua şu şekildedir.
euzü
Bu dua ile birlikte size şu ayeti kerimeyi de sık sık okumanızı tavsiye ediyoruz.Kötü Düşünceden Kurtulma Duası
Bu ayeti kerimenin meali şöyledir: De ki: “Ey Rabbim! Şeytanların vesveselerinden sana sığınırım. Ey Rabbim! Onların benim yanımda bulunmalarından da sana sığınırım.” Müminun Sûresi: 97-98
Bu dualar ile birlikte size Nas ve Felak surelerini de okumanızı tavsiye ediyoruz.

Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 139 YORUM
 1. Çaresiz58 dedi ki:

  Hocam aklıma din dışı ya da dini olarak ne kadar sapık iğrenç şeyler varsa aklımdan bunları yaptığımı düşünüyorum çok kötü bir durumdayım.Normalde de kendi halinde biriyim karınca bile incitemem anladığım kadarıyla gördüğüm şeylerden etkileniyorum..Anladığım kadarıyla bunlar vesvese..Rahatsız olduğum her düşünce vesvese midir ? İnsan kendi iradesiyle de kötü düşünebilir mi ? Hocam ne kadar sapıklık saçma sapan şey varsa aklımdan geçiyor nasıl düşündüm diye ağlıyorum kilo verdim mahvoldum artık..Çok kötü durumdayım lütfen bana bir şeyler söyleyin kendimi lanetlenmiş gibi hissediyorum.

 2. Barış dedi ki:

  Selamun aleyküm hocam Bir şey danışıcam cevap verirmisiniz?

 3. Murat dedi ki:

  Hocam ben47 yaşinda dini ibadetlerini yerine getiren erkek biriyim fakat cinsel sorunlarimdan dolayı evlenemedim çok doktora gittim degişen bişey olmadı.evlenmek istiyorum ama imkansız bu yüzden hep kendimi sorguluyorum eşcinsel degilim ( fakat 3-4 defa oldu) hem cinslerimle ilgili hayaller kuruyorum ve sapik düşuncelere kapiliyor ve kendime sapik şeyler yapiyorum sonrasında çok üzülüyor ve aglıyorum ne olur bu sapikliktan kurtulmam için bana yardım edin.korkuyorum böyle biri olursam va ahiretimi kaybedersem ben ne yaparim Allah rızası için yardim edin .

  1. Kadir dedi ki:

   Selamın aleyküm, benim sorunum!
   Geceleri ve gündüzleri genelde bulutlara baktığımda gelecek ile alakalı şeyler görüyorum, olacak iyi ve kötü olaylar. Korkmam mı gerekir sevinmem mi bilemiyorum kafayı yiyecek duruma getiriyor bazen. Ve gördüklerim çoğunlukla gerçekleşiyor. Ne yapmam gerekiyor, her türlü yardımınıza ihtiyacım var.

  2. zeynep dedi ki:

   Murat o hangi dua euzü ile başlayan

   1. zeynep dedi ki:

    benim aklıma bir arkadaşım yüzünden aklıma sürekli sapık şeyler geliyor hemde istemediğim halde

 4. İrem dedi ki:

  İyi akşamlar, benim sıkıntım sürekli aklıma kötü düşüncelerin gelmesi yanı sıra boğuluyorum gibi. Psikiyatri de dahil olmak üzere bir çok Dr gittim ama tıbben bir rahatsızlığım yok dediler. Yaşanacak birşey kalmamış gibi. Hiç bir hevesim hayalim yok. İçimden durduk yere ağlamak ara ara gülmek geliyor. Hafızam sanki oyun oynuyor bana. Bazen geçmişi yeniden yaşıyorum.

  1. islamalimi dedi ki:

   Size tavsiyemiz içinizden ağlamak gelince Estağfirullah, gülmek gelince ise Elhamdulillah deyin. Ama sadece bir kere değil içinizden geldiği kadar söyleyin. İnşaallah bir haftaya kalmaz kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

   1. Gulben dedi ki:

    Hocam benim aklımda hep ölüm var hamile kaldım kalalı işte oğlum var ona mi bisey olucak korkusu oldu hep nedir bu yardım edin allah rızası için içim rahatlasin huzur dolsun yalvariyorum

   2. Mekmet emin dedi ki:

    Benim derslerde çok kötü olacaksın diyor çok üzülüyorum çaresi varm hocam

  2. Firat dedi ki:

   Aynisi bendede oluyor su aralar bir tür bunalim gibi bisey sanirsam

   1. Betul dedi ki:

    Bende aynı şeyler oluyor sen nasıl atlattin

  3. Seyra dedi ki:

   Evet tam isabet işte bu bendede oluyor 👍😄

 5. Aysun dedi ki:

  Hocam aklımda hep kotu düşünceler var sevdiklerimle ilgili. öyle şeyler düşünmek istemiyorum ama olmuyor. çok yoruldum kötü düşüncelerden. Aklım bozuldu..

 6. Deniz dedi ki:

  Merhaba hocam benim aklıma kötü korkunç şeyler geliyor hep ölümle ilgili ne bilim değişik korkular yaşıyorum çok huzursuzum nasıl kurtulabilirim yardımcı olun lütfen

 7. Caner kaya dedi ki:

  Hocam aklıma nefsime sahip olamıyorum ne yapmalıyım.

  1. islamalimi dedi ki:

   Nefsin en güzel 2 ilacı vardır biri çokça Elhamdülillah demek diğeri ise çokça Estağfirullah demektir. Faydasını görmemeniz mümkün değildir.

 8. iyi dusunce dedi ki:

  Hocam benimde aklima surekli her saniye Annem ölecek diye korkuyorum ve biran bile mutlu olamıyorum nasıl kurtulacam bu düşünceden bide birşeyi çok düşünürsen gerceklesiyormus ondan korkuyorum lütfen cevap yazın.

  1. islamalimi dedi ki:

   Bu durumların en güzel ilacı Yüce Mevlâmıza tevekkül etmektir. Her kulun eceli zaten bellidir. Sizin bunu düşünmeniz bir şeyi değiştirmez. Böyle bir düşünce geldiği zaman Rabbim her şeyin hayırlısını bilendir demelisiniz.

   1. Deniz Taşkın dedi ki:

    Benim rüyalarımı birbirine bağladım ve ileride olacağını sanıyorum. Rüyalarım gerçek gibi gözüküyor bana. Bunlarına inanıyım mı yoksa ınanmayım mı? Kendimi çok farkli yerlerde gördüm. İleride bunlar gerçekleşeceğini zannediyorum. Cinler bana o rüyaları gönderiyor mu, büyü mü yapılıyor yoksa bunların hepisi sadece rüyalar mı? Devamlı aynı rüyaları görüyorum. Bütün gördüğüm rüyalar aynı aynı geri geliyor. Önceden hepisini gördüm. Yine görüyorum.. Ne olduğunu anlamıyorum. Hepisi benim ilerideki hayatımı mı anlatıyor mu?? Öyleyse kötü şeyler gördüm benim hakkımda. Şu an hayatımda hangi seçimi yapacağımı düşünüyorum. Herkez ve benim için aynı zamanda. Bu rüyalara önem veriyim mi?

  2. . dedi ki:

   14 yaşındayım ve sürekli aklıma babamın ölüceği geliyor aklımdan bunu çıkaramıyorum sürekli ağlıyorum ne yapmam lazım lütfen dua okuyorum okuyorum düzelmiyor yarın babamdan çok uzak bir yere memlekete gidiyoruz ve hiç gidesim yok onu yalnız bırakmak istemiyorum eğer onu bırakırsam sanki kötü bir şey olucakmış gibi ne yapmalıyım lütfen cevap verin

 9. Mertcan bilgili dedi ki:

  Hocam size yalvarıyorum lütfen ama lütfen benim söylediklerime kulak verin ve bana yardımcı olun bu benim için çok önemli. Hocam bir şey oldu ve bir anda şeytan aklımı satın aldı ben bir erkeğim bu dediklerim size çok çılgınca gelebilir ama çok kötü birşey hocam ağlıyorum kendimi oldürmek istiyorum şeytan aklıma giriyor annem kendi öz annem ile ilgili ves veselerde bulunuyor hocam bundan kurtulmak istiyorum odama kapandım ağlıyorum hocam bundan kurtulmak istiyorum bana lütfen yardım edin son çare olarak kendimi öldüreceğim lütfen yanıt verin ne olur beni bilgilendirin.

  1. islamalimi dedi ki:

   Değerli kardeşim öncelikle abdest al ve seccadeyi serip ellerini açarak şeytanın fitnesinden Yüce Mevlamız dan yardım iste. Bu günlerde felak ve nas surelerini okumayı ihmal etme. En önemlisi aklına bu düşünce geldiğim de bu düşünce gidene kadar euzu besmele çekmeye devam et. Yüce Mevlamız yardımcınız olsun.

  2. Çağrı dedi ki:

   Bu düşüncelerden kurtulabildiniz mi

 10. Ebru dedi ki:

  Hocam bn çok takıntılıyım bide sevdiğim erekegi unutamıyorum ona söyledim hislerimi ama olmaz dedi çünkü abimin arkadaşıydı ve kafam da hep kötü düşünce ve onuda unutamıyorum ne yapmam lazım hangi duayı okumalıyım sevdiğim kişi için de dua ediyom beni sevmesi için ama kötü düşüncelerim beni olumsuza götürüyor bu durum da ne yapmalıyım bana akıl ver lütfen…

  1. islamalimi dedi ki:

   Zorla güzellik olmaz sabır göstermeli ve her şeyin hayırlısını istemelisiniz.

 11. Salih.çelik dedi ki:

  Hocam Allah daha içten tövbe etmem için ne yapmalıyım kadar?

  1. islamalimi dedi ki:

   Namaz ibadetinden sonra ellerinizi açıp içinizden gelen samimiyet ile pişman olduğunuzu dile getirmelisiniz.

 12. Büşra dedi ki:

  Aklıma sapıkça şeyler geliyo ve ağlıyorum vicdan azabı çekiyorum bn nasıl böyle şeyler düşünürüm diye delircem artık insanların gözüne bakamıyorum ne yapayım?

  1. islamalimi dedi ki:

   Bu duadan istifade edin. Bununla birlikte çokça estağfirullah derseniz bu düşünceler azalacaktır.

  2. Muhammed dedi ki:

   Büşra hanım bu vesvesedir şeytan Allah ve dinle ilgili sapıkça ve küfürlü şeyleri aklına getirir ve sanki sen o değerlere küfür ediyormuşsun. Gibi düşündürür halbuki bunu yapan şeytandır bu onun bu hilesidir bu yolla seni dinden uzaklaştırmak ister maksadı Budur şakın takma bundan dinen mesul değilsin günah değil ve o düşünceler sana air değil şeytana ait sen söylemişsin gibi düşündürüyor. Sen üzülme hatta sevin çünkü sende güzel bir iman var ki o böyle vesvese veriyor imanın alamet-i bu ☺️

 13. Ahiretimi kaybettim dedi ki:

  Bütün duaları okuyorum namaz kılıyorum kuran okuyorum Cevşen okuyorum akşam ile yatsı namazları arasında peygamberlerin duasını okuyorum bazen yatsı ile sabah namazları arasını namaz kılarak geçiriyorum ama hiç birşey değişmiyor hatta dahada kötüleşiyor … mücadele etmekten yoruldum artık bu kadar dua ettim keşke kabul olsaydı en azından ahiretim kurtulurdu

  1. ugur dedi ki:

   Hastaya şifa namazı – Cübbeli Ahmet Hoca Lâlegül TV bunu dene

  2. Bir garib kul dedi ki:

   Ahiretinizi kaybettiiğinizin hükmüne nasıl vardınız. Rabbbim cok bağışlayıcıdır affeder affı sever. Siz Ona sığının O yardım eder inşAllah…

 14. Esma dedi ki:

  Hocam sevdiğimin aklına hep eskiden yasadığı kötü olaylar geliyor bundan kurtulması için ne okumalıyım nolursunuz yardım edin

 15. Naz dedi ki:

  Hocam beni sürekli ölüm korkusu sarıyor aklım gider gibi oluyor kimi gece çok tuhaf şeylerle karşılaştım odamda bu neye işaret aklımı yitircem Allah rıası için bana cevap yazın?

 16. Yusuf dedi ki:

  Merhaba hocam sevdiğim bir insan vardı şimdi görüşmeme kararı aldık ama bi türlü aklımdan çıkaramıyorum onu untmak için ne yapmam lazım bana bu konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim

 17. Bilinmeyen bir aciz dedi ki:

  Surenin adını ve ayet numarasini yazar mısınız?

 18. altuğ dedi ki:

  Hocam eşcinsel olmadiğim halde bana seytan oyle ves vese veriyo neler yapmaliyim

  1. islamalimi dedi ki:

   sabretmeli ve bu vesveselerden Yüce Mevla’mıza sığınmalısınız.

 19. Aysenur dedi ki:

  Merhaba hocam 7 yillik evliyim esim onceden beni seviyordu ama sonradan deyisti beni sevmedigini dusunuyorum ve bu dusunce beni cok rahatsiz ediyor
  Bu dusunceden nasil kurtulurum yardimci olurmusunuz

 20. Aysenur dedi ki:

  Merhaba hocam ben yedi yillik evliyim ve bazi sikintilar yasadim esim onceden beni seviyordu ama artik s evmedigini dusunuyorum ve bu dusunceler. Aklimdan gitmiyor beynimi kemiriyor. Napmaliyim

 21. Mustafa dedi ki:

  Merhabalar hocam benim bu hayatta en çok korktuğum şeyler büyük konuşmak ne dilimle konuşmak isterim ne de içimden geçirmek ama içimden istemedigm bı konu hakkında büyük konuşmak geciyo ben bunun içimden gecmesni asla istemiyorum Allahtan korkum var çünkü lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim ?

 22. Kerem dedi ki:

  Aklima bazi şeyleri kullandığımda o şey bana haram gibi geliyor o şeyleri kullanmalimiyim? 13 yaşindayim aklima kötü vesveseler geliyor.

 23. Aciz kul dedi ki:

  Hocam iyi akşamlar
  İçimde sürekli kötü sözler düşünüyorum. Bu kötü sözler bir insanı cehenneme götürecek düşünce ve sözler ne yapmam gerekiyor hocam

 24. Allahın bir kulu dedi ki:

  Hocam 14 yaşındayken bi anda eşcinsel ilişkiye girmiştim(büyük birisiyle) ama geçici eşcinsellikmiş zaten ergenlerde varmış bu. Kurtuldum artık namuslu ahlaklı bir şekilde hayatıma devam ediyorum.Ama olayı unutamıyorum.Ne yapmam gerekiyor yardımcı olun ALLAH RIZASI İÇİN (EN KISA SÜREDE CEVAP VERİN HOCAM LÜTFEN ŞUAN 15 YAŞİNDA LİSE 1 ÖĞRENCİSİYİM)

 25. Ramazan dedi ki:

  Hocam ben çok kötü bişey yaptım bunun için ne yapabilirim aklımdan çıkaramıyoruz

  1. islamalimi dedi ki:

   Konu içindeki duaya devam edin yaptığınız şey ne bilmiyoruz daha açık yazarsanız yardımcı olabiliriz.

 26. bir kul dedi ki:

  hocam benim 6 yıldır geçmeyen sıkıntılarım var kötü kötü düşüncelerim var sanki bana bisey olacakmış gibi hisler ne yapmam lazım

  1. islamalimi dedi ki:

   Konu içindeki duayı okuyun ve devam edin Rabbimize sığının Allah’ın izniyle korktuklarınızdan emin olacaksınız.

 27. Ecem dedi ki:

  Merhaba ben 9 buçuk yaşında küçük bir kızım şu an annemin telefonundan yazıyorum ben aklıma hiç olmayacak şeyler getiriyorum yani ya ölürsem keşke nefes almadan da yaşayabilsek gibi bunun için hangi duayı okumalıyım veya ne yapmalıyım

 28. E...a dedi ki:

  Hocam birşey sormak istiyorum benim erkek arkadaşımın ananesi ve babası beni istemiyor beni daha tanımadan istemiyoruz diyorlar ama annesi öyle değil o beni tanıyor ve seviyor Bir sürü yere baktım bunun için bir dua bulabilirim diye hepsi birşey diyor okuyup suya üfleyin ayak bastığı yere dökün falan gibi şeyler yazıyorlar bilmeden yanlış birşey yapmak istemiyorum o yüzden size danışmak istedim bunun için ne yapabilirim bana yardımcı olurmusunuz

 29. Bir kul dedi ki:

  Hocam lutfen cevap verin

 30. Zülfiye dedi ki:

  Selamün aleyküm hocam ben hep iş konusunda kısmetımın kapalı oldugunu düşünüyorum ne yapmam kazım

  1. Zülfiye dedi ki:

   Ugursuzmusum gıbı hıssedıyorum

 31. Gülcan dedi ki:

  Selam hocam bende surekli banik atak var ve vesvese ney yapmam gerekir yardimci olurmusunuz

  1. islamalimi dedi ki:

   Bu duaları okuyun inşaaallah faydası olacaktır.

  2. Lokman dedi ki:

   Vesveseye önem verdikçe siser önem vermesen söner büyük nazariyla baksan buyur küçük görsen küçülür herşey akışına bırak kalbini zihnini kutuntularla meşgul etme vesveseye ugrastikca butun dikatini üstüne cevirir bu sehveti dikat seni himayenin altına almadan bu kutuntularla meşgul olma allaha sigin dua et hiç bişey yokmuş gibi davran korkma zarar vermez allaha teslim ol supesiz allah koruyucudur.çünkü kutuntularla ugrastikca ofkelenirsin sitres sinir olursun sitresli oldugun zaman sağlıklı dusenemez insan.o anda hiç biseye karar verme düşüncelerini bastırma ta sağlıklı dusunene kadar.kontrolsüz güç güç değildir kontrolü düşün .geçmiş olsun allah şifa versin.

 32. Eyinas dedi ki:

  Hocam ben bir sürü ruya görüyorum bir keresinde ölen dedem beni yanina cagryodu gecelri 3 harfliler aklima geliyo bu aralar psikolijim çok bozuk herşeyi kafaya takiorm sözlümun en ufak lafına kirilyrm hayallerim çok tuhaf hiç mutlu olmicak gibiyim bu hayatta çok olumsuzum napmaliyim?

  1. islamalimi dedi ki:

   Konu içindeki duaları okumaya devam edin.

 33. Havva dedi ki:

  Allahümme inni eûzü bike mine’ş-şikâki ve’n-nifâki ve sûi’l-ahlak.”

  Anlamı:”Allah’ım,Sana karşı gelmekten,nifaktan ve kötü ahlaktan Sana sığınırım”
  Kafirun süresi, Felak ,nas ,amennerrasulu
  Okuyun , bende sizin gibiyim ama bunları okudukça rahatliyorum bize hiç kimse yardım edemez sadece Allah kurtarır , korur, o bize şifa verir sabredin Allah’a emanet olun inşallah sıkıntılarınız gider amin
  Bu duayı her namazdan sonra 3 veya 7 defa okuyalım.

 34. Aslı dedi ki:

  Hocam bn çok kotuyum namaza basladigimdan beri habire aklimdan küfurler geçiyo o kadar cok uzuluyorum ki artik takinti haline geldi aklima gelince aklimi dagitmaya calisiyorum ama yinede icimden kufur cikiyo sabah uyanir uyanmaz direk aklima kufur geliyo Allaha karsı sonra ezan okununca kurani kerimi gorunce aklima direk kufurler geliyo sonra hayati sorguliyorum icimde habire allaha o kadar dua ediyosun ama kabul olmayacak cunki dinden ciktin falan diyorum sanki allaha inanmiyomusum gibi bir his var bunlari bnmi diyorum onu bile bilmiyorum ama ayni bn diyomusum gibi yaa off ???

  1. TuğCer dedi ki:

   Selamün Aleyküm. Oncelikle sana saçma gelebilir bu söyleyeceğim fakat çok sevinmelisin. Çünkü boş eve hırsız girmez. Şeytanda namaz kılıyorsun diye ve eminim ki inancın tam diye seninle uğraşıyo. Aslında o düşündüğünü sandığın şeyler senin düşüncelerin değil . Şeytanın sözleri ama sen rahatsız ol diye sanki senin düşüncelerinmis gibi gösteriyor. Bende bir zamanlar boyleydim. Hatta aklimdan o kadar pis küfürler geciyodu ki. Bu ben olamam nasıl böyle seyler düşünürüm diye sadece bunlarla ugrasiyodum. Ama çok şükür Bediüzzaman Said Nursinin sözler adlı kitabında vesvese risalesi var onu okudum ve tamamen gecti . Tavsiye ediyorum.

  2. Lokman dedi ki:

   Vesveseye önem verdikçe siser önem vermesen söner büyük nazariyla baksan buyur küçük görsen küçülür herşey akışına bırak kalbini zihnini kutuntularla meşgul etme vesveseye ugrastikca butun dikatini üstüne cevirir bu sehveti dikat seni himayenin altına almadan bu kutuntularla meşgul olma allaha sigin dua et hiç bişey yokmuş gibi davran korkma zarar vermez allaha teslim ol supesiz allah koruyucudur.çünkü kutuntularla ugrastikca ofkelenirsin sitres sinir olursun sitresli oldugun zaman sağlıklı dusenemez insan.o anda hiç biseye karar verme düşüncelerini bastırma ta sağlıklı dusunene kadar.kontrolsüz güç güç değildir kontrolü düşün .geçmiş olsun allah şifa versin.

 35. Veysel dedi ki:

  Burda okuduğum yorumların çoğu aynı her insanda şeytan vardır bu sizin yaşam tarzını göre şekil alır insan yaptığı kötü şeylerle bu şeytani büyütur onun için namaz şart arkadaşlar ne diyor kurani kerimde 17/İSRÂ-82: Kur’ân’dan indirdiğimiz şeyler, mü’minler için şifadır ve rahmettir. Ve zalimlerin sadece hüsranını (kaybettiği dereceleri) arttırır. Bunun için sifa ya sarılın.kalın saglicakla

 36. Yasemin dedi ki:

  Selam hocam bana yardımcı olun ne olur benim aklım dan kızım öldürmek geçiyor bu beladan nasıl kurtula bilirim bana yardımcı olun aklımdan çıkaramıyom ayetel kursu felak nas okuyorum bu dūşünce başımdan çıksın gitsin bütün arkadaşlara şafi isminin hürmetine şifa versin Allahım bizi bu dertlerden kurtarsın rabbim Amin

  1. islamalimi dedi ki:

   Unutmayın ki bu düşünceler sizin değin şeytanın vesveseleridir. Bu nedenle aklınıza gelen bu düşüncenin kendi düşünceni olmadığını bilir ve bu düşünceler aklınıza gelince Estağfirullah çekerseniz bu düşünce bir müddet sonra sizi terk edecektir.

   1. Özcan dedi ki:

    Hocam Selamın aleyküm bu geçtiğimiz ramazan bayramından bu yana aklım fikrim hep eskiden olan önemsiz şeylere gidiyor kendimi iyiye yonlendiriyorum sanki içimden bi ses beni yine kötü düşüncelere yonlendiriyor kiskanclik krizine giriyorum kendi kendime bundan hem eşim hem ben rahatsiz oluyor bu durumdan kurtulmam mümkünmu ??

 37. Melike dedi ki:

  Merhaba kardeşim ben rüyamda kötü şeyler gördüm ve etkisinden çıkamıyorum bunu unutmak için ne yapabilirim. Cevap verirseniz çok sevinirim.

 38. Yasin dedi ki:

  hocam bende şöyle bir sıkıntı var ve bıktım herzaman aklıma kötü şeyler geliyor mesela babam bir yere gittiğinde gelemeyecek diye endişeleniyor ve hiç istemediğim her söyleyişimdi allah ile ilgili kötü şeyler geliyor bunların vesvese olduğunu biliyorum bilerek söylemiyorum umursamamaya çalışıyorum ama yinede şu vesveseden kurtulamıyorum.

 39. Melih dedi ki:

  Selamun aleyküm hocam ben daha 13 yaşındayım 2 3 hafta önce yani Ramazan’ın ortalarında vesvese takıntılarım oldu Haşa ama Allah’a küfür gibi Haşa ama Allah’a sapıklık terbiyesiz şeyler gibi ama onlar Çok Şükür geçti şimdi hocam 1 haftaya yakın Allah Korusun ama babama karşı vesveselerim oldu yani yani bi kötü hayaller gibi sapıklık gibi değil diğer türlü lütfen cevap werin hocam basıl gider bi bu bide bana lütfen dua ederimisiniz

 40. Ayla dedi ki:

  Hocam nolur cevaplayın veya bilen biri varsa o cevaplasın ne olur ya bu küfür biraz azaldı ama bu serferde içimde öyle bir his var ki Allah ımın ismini her duyduğumda sanki inanmıyormuşum gibi yaa çıldıracğıam valla içim aynı kafir gibi ama dilim aynı müslüman bana yardım edin her gün dua ediyorum ama içim inanmıyormuş gibi off off ya artık msjima yanit verin diğerine vermediniz bari bana verin ben şimdi dinden çıkmışmıyımdır valla cennet cehennem falan diyince öyle bir his ki sanki böyle şeyler yokmuş gibi.

  1. islamalimi dedi ki:

   Değerli ziyaretçimiz aklınıza gelen bütün bu düşünceler vesveselerden ibarettir. Bu nedenle aklınıza gelen bu düşünceleri umursamamalısınız.

  2. Simge dedi ki:

   Bunlar şeytanın vesveseleri ve bende 2,3 yıldır aynı sorunlarla boğuşuyorum özelden konusmak istersen sana yardımcı olmayı cok isterim ayla

   1. Ayla dedi ki:

    Simge öncelikle çok teşekkürler bb bunları gerçekten düşünmeden duramıyorum habire aklıma küfür geliyor ve ben bir kaç kez ağzımla yanlışlıkla küfür ettim nasıl oldu bilemedim ne olur yardımcı olun mesela bu gün abdal kelimesinin iyi bir şey olduğunu biliyorum ama insanlar için kullanıldığını bilmiyordum Allah a söyledim günahı var mıdır.

  3. Veysel dedi ki:

   5 vakit namaz kılmanın her vakit namazın ardından 100 defa la havle vela kuvvete illa billah il Aliye azim söyle yada la ilahe illallah u vahdehu la serike leh legal mülkü velehul hamd u vehuve ala külli şeyin kadir söylersen allahın izniyle en kisa surede iyi gelir

   1. mine dedi ki:

    Hocam iyi akşamlar benim aklımdan sürekli birilerine zarar vermem geçiyor çocuklarıma kendime eşime sürekli bıçağı bakamıyorum şeytan sürekli vesevse veriyor onları big bıçakla çok korkuyorum ya aklımı gider de yaparsam allah rızası için bana yardîm dedin beynim bundan başka birşey düşündürüyor

  4. TuğCer dedi ki:

   Selamün Aleyküm. Bediüzzaman Said Nursinin Sözler kitabının yirmi birinci sözün ikinci makamını okuyun lütfen. Internete yazarsanız çıkar. Kesinlikle Allahın izniyle

 41. İsimsiz dedi ki:

  Aklımdan çok kötü şeyler geçiyor TÖVBE HÂŞÂ Allah’a küfür et diye vesvese geliyor Allah yardımcımiz olsun AMİN

 42. İsimsiz dedi ki:

  Aynen ya TÖVBE HÂŞÂ PEYGAMBERE KÜFÜR ETT FELAN DİYE GELİYOR AKLİMA VE BENDE DİYORUM Kİ ALLAHİM AKLİMA MUKAYET OL YARABBİM HER SEY SENDEN GELİR BİZLERE YARDİMCİ OL ŞEYTAN DAN BİZLERİ KORU AMİN

  1. Recep dedi ki:

   Bendede oluyor bu namaza başladığımdan beri. Önceden yoktu bende düşünmekten kafayı yiyeceğim aklıma geldikçe ama dua ediyorum ve ettikçe rahatlıyorum. Aklına taktıkça daha çok uzuyor sevdiğim insanlara kötü şeyler geliyor aklıma. Ama dua ediyorum ne kadar etsemde umudumu kaybetmicem sizde etmeyin. Allah yolunda yürüyenlere yürümek isteyenlere daima yardım eder inşAllah bu illeti aklımızdan çıkartıcaz dua ve sabır

 43. Yasmin dedi ki:

  Uyuyamyorum

 44. Yasmin dedi ki:

  Unutamıyorum stresliyim

 45. Yasmin dedi ki:

  Hocam bende su an çok kötü düşünüyorum beynim uydurmuyor ben 7 yıllık evliydim eşimi sevdim kötü günler geçirsem de aldrmadm kaynana çok çirkef bir insan bize büyü yapmis ayırdı bizi onun öncesinde bana yüklenip saldırdı para vermedm diye kovdu beni derken poli se gittim sikaywt ettim boşanma davası açtım ortada masum evlatla 1 sene sığınma evinde yaşadık derken ev çıktı oğlumla geçtik ikimiz eve hakim annesini haksız buldu bisi boşadı eşim anne olmadan yapamaz sığınma evindeyken oğlunu hic aramadı şimdi dul diye erkekler kötü gözle bakar ev kira çocuk gelecek kaygım başladı çok düşünüyorum eşim avrupai kafa ama olan bize masum evlada oldu çok düşününce de unutamıyorum napiyim hocam

  1. islamalimi dedi ki:

   İnşaallah bu duaları okursanız bu halinizden kurtula bilirsiniz.

 46. Ayla dedi ki:

  Hocam ne olur yardim edin Allahımı cok ama cok seviyorum ama aklımdan birden Allah’a küfur geciyo namaz kilarken birden aklima su namaz hemen bitsin kurtuluyum falan diyorum Allaha dua ederken Icimden allah yok diyoeum aklima gelincede estagfirullah diyorum ama aklima birden kotu kotu seyler geliyo bn duzgun bir muslüman olmak istiyorum bide namaz kilarken aklima bunlar gelince senin namazlarin kabul olmuyo musluman degilsin falan diyorum ne olur yardim edin

  1. islamalimi dedi ki:

   Konu içindeki dualara devam edin İnşaallah bu duaları okursanız bu halinizden kurtulabilir siniz.

  2. İsimsiz dedi ki:

   Bende senin yaşadıklarının aynısını yaşadım.sakın ha aman namazı bırakma!ben bıraktım perişan oldum daha beter oldum.namaz kılamıyacak dua edemiyecek hale geldim. Şunuda unutma Allah bizden mükemmel olmamızı istemiyor sadece Samimi içten olmamızı istiyor.

   1. Ayla dedi ki:

    Bn bu düsünceler yuzunden samimi bile olamadıgımı düşunuyorum habire aklima kufur gelio gelincede aklimdan gecirmeden yapamiyorum takıntı oldu resmen dua ediyorum ama bir türlü kurtulamiyorum inanmiyomusum gibi hisler oluyor

    1. Ibrahim dedi ki:

     Aynısı bendede oluyor.bazen ölüm korkusu farkli farkli.beyin oyunu bizim ki gelen düşünceleri kendimizden bildiğimiz için oluyor.iç ses hic bir zaman susmaz ve ayni kendin konuşuyormuş zannedersin ama değil işte.o kötu düşünceler gelmese hep iyilik gelse imtihan olayi olmaz onemli olan o gelen düşüncelere davraniş olarak yapmamak

 47. dly dedi ki:

  Hocam benim kafam karışık

 48. Hicran dedi ki:

  Aleykum selam hocam ben 23 yaşındayım akciğer kanseri teşhisi kondu 2 kez kemoterapi aldım 3.cu alamadım kanlarim düşük çıkıyor bunun iicn sizden dua istiyorum birde 2.ci kemodan sonra ben çok kötü oldum yani kalbimi dinliyorum surekli çok halsiz yorgun ve yavaş atıyor 1 kez ekg cekindim birseh yok dediler ilaclarin yan etkisi dediler ama böyle durcak gibi oluyor takılıyor arada hissediyorum sonra ışte elimle kalbimi dinliyorum aklıma kötü şeyler geliyor sürekli korku panik içindeyim beyninden kötü şeyler geçiyor aha şimdi birşey olcak olacaksın kalbin durcak falan diyorlar o anda hastalaniyorum birsürü dualar okuyorum Her Gün böyleyim uyku uyumakten da korkuyorum ne yapmam lazım bana yardım edin kafayı yicem düşünmekten kanser birşey yapmicak olursa bundan olacak diyo herkes

 49. Müşerref dedi ki:

  Hocam Allah rızası için yardımcı olun 1 aydan beri hayatım zindan oldu piskologlardan çıkamıyorum hafızamı kaybeder gibi oluyorum dünyayla alakalı sorular aklıma geliyor nasıl olduk bu dünya nasıl en derine gidiyorum çıkamıyorum işin içinden kafayı yemek üzereyim 7 aylık bebeğim var çok korkuyorum.

  1. islamalimi dedi ki:

   Sorunuz 5 Mar 2017 @ 19:20 sitemizin ana sayfasında yayınlanacaktır.

  2. Ayşe dedi ki:

   Aynı şey banada oluyor varlığımızı yaşamı sorguluyorum. Ne olur bir yol gösterin

   1. islamalimi dedi ki:

    Size tavsiyemiz bu duayı okumalıdır olacaktır, ibadetlerinizi oynamıyorum lira ibadetlerde huzur ve mutluluk vardır.

 50. YUsuf dedi ki:

  Hly kardeşim ben kendi halimde cahil bir kimseyim bu gece uyumadan önce okunacak dualar die yazdım sonra buraya girdim demeki bunu buraya yazmak kısmet mis çocukken Nakşibendi tarikatinda bir Dergaha gidiyordum aynen sana benzer olay bi kişinin daha basına gelmişti hocamıza sormuştu hocamız söyle demişti biz şeytandan vazgeçek bile o bizden vazgeçmiyor o senin imamın kuvetli olusundandir İNŞALLAH şeytan bunu kabulenimiyör ve sana habire vesvese ediyor nefsine yenilme ALLAH için devam et inş senden vazgececektir. ..

 51. Menzil. dedi ki:

  En guzeli gece teheccudde yapilan dua candan cikan dua yeru goyu parcalar kabul olur. Yapin insallh.

 52. hira dedi ki:

  benim de aklıma terbiyesizce küfürler ve görüntüler geliyor,isteğim dışında.çok öfkeliyim,çok mutsuzum.
  ne yapsam bilmiyorum tövbe ettim ve besmele çektim kaç kez,ahlaksızlığı hiç sevmiyorum ama tamamen istek dışı oluyor.bugün dua edicem inşallah bağışlanırım 🙁

  1. islamalimi dedi ki:

   Pişmanlıkla tövbe edin ve konu içerisinde yer alan duayı okuyun.

  2. Müslüman dedi ki:

   Kardeşim bu bir şeytanın vesvese dir. Aklına kötü şeyler sokar be sen yapıyormuş gibi gösterir. Bende yaşadım kurtulmanın yolu şudur : mesela senin aklından iyi bir düşünce geçtiğinde rahatsız oluyormusun? Hayır neden çünkü sen geciriyorsun bu düşünceyi ama kötü şeyler geçtiğinde pişman oluyorsun kahroluyorsun peki bukadar üzülen biri bu düşünceleri aklından geçirirmi ? Geçirmez yani bu bir vesvese dir vesvese ye önem verirsen dağ olur , önem vermezsen bağ unutma 🙂 aklimdakiler eşittir vesvese

 53. Serdar dedi ki:

  ALLAH’ ın selamı üzerinize olsun. Lütfen yardım edin ne olur yardım edin hocam çok kötü haldeyim. Biraz kısa yazayım ki rahat okuyabilesiniz.Hocam 8 ay önce Hz. Süleyman döneminden kaldığı söylenen bir kitaptan 6 veya 7 tane vefk yazdım. O kitaptaki saatlere uygun vakitlerde yaptım ve yazdıklarımın Allah ın isimlerinin vefkleri olduğu yazıyordu. Ayrıca internetten de bir tılsım yazısı gördüm onu da yazdım. Kısaca 1 ay kadar önce o kağıdı sobaya attım ve yaktım. Euzu besmele, felak, nas, ayetel kürsi, fatiha ve gulhu sürelerini okuyarak yaktım. Ama yaktığım günden beridir kötü haldeyim psikolojim bozuldu dinimden aşırı şekilde uzaklaştım. Uzun süreler cünüp gezer oldum. 2 hafta önce İlaç ile intihar’a kalkıştım olmadı. dün aşırı uyuşturucu madde alarak intihar etmeye çalıştım. Ve tüm yaşananları biraz düşününce hep bir sebep ile Allahın bir yardımı ile son anda kurtulduğumu anladım. Hocam ne yapmam lazım acaba o kağıttan dolayı mı ? Çünkü daha yeni bir şey okudum. Cinler insan’a musallat olduğunda insanları intihara sürükler onlara telkinlerde bulunur diyordu. Musallat olaylarının da büyü veya davet gibi olaylar sebebiyle olduğunu okudum. Acaba kendime büyü mü yaptım bilmiyorum yardım edin hocam ne olursunuz.. :'( :'( :'(

  1. islamalimi dedi ki:

   Sizinde farkında olduğunuz gibi Yüce Mevla’mız sizi korumaktadır. Ancak yaptığınız o şeyle İslam dininde caiz olmayan şeylerdir. Abdestsiz gezmemeye çalışın. Gusülsüz zaten gezmeyin. Bahsettiğimiz namaz abdestidir. Gün içerisinde her fırsata ayetel kürsiyi okumaya devam edin. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

 54. hfz muhammet can dedi ki:

  Hly kardeş o tür vesveseler için dua bilmiyorum ama imanını kuvetleştir onu içinde ehli sünnet alimlerinin kitaplarını oku mesela bediuzzamanin risalei nur kitapları falan oku yani imanla alakalı ehli sünnet alimlerinin kitaplarını oku kardeş

 55. Suna dedi ki:

  Eski kotü bir olayi unutmak istiyorum.surekli aklimda.kalp carpintisi yapiyor.yuregim sıkılıyor.Allah rizasi icin.bunun icin bir dua varmi.

 56. hly dedi ki:

  Hocam seytn benim aklima surekli soyle seyler sokuyo=allah yok allaha kufur et allah seni sevmiyo namaz isteksiz kiliyosun allah istedigi icin mecbur kapaniyosun ve ibadet ediyosun bak kizlar nasil geziyo sen burda napiyosun ne namazi gozumun onune terbiyesizce seyler geliyo yani acil olarak bundan kurtlulmak istiyorum lutfn yardm edermisiniz namaz kiliyorum kuran okuyorum biyle oluyo hep kotu hep kotu simdiden allah razi olsun

  1. Gul dedi ki:

   Bana da öyle vesvese geliyordu açıldım başıma gelmeyen kalmadı sakin açma kafanı besmele çek yoluna devam et.

 57. Dilem dedi ki:

  Ben sürekli şüphe duyuyorum esimden bu durumdan kurtulamıyorum doğru bir şey yapsa bile onun yanlış şeyler yaptığını hep düşünüyorum şeytan aklımı dolduruyor gibi hep gece uyuyamıyorum

 58. Kıbrıslı dedi ki:

  hocam içimden şeytan allah yok diyor.sen müslüman olma felan diyor.sen zorla müslüman oldun diyor.bunlardan nasl kurtulurum

  1. islamalimi dedi ki:

   konudaki dualara devam edin bu durumdan kurtulursunuz inşaallah.

  2. zdsdds dedi ki:

   aynı sorun bendede var sanki uff cok büyük sıkıntıdayım napcam bilmiyorum

   1. Okan dedi ki:

    Aynıları bendede var sürekli aklıma saçma sapan şeyler geliyor. Ama ne olursa olsun, şeytan aklıma ne kadar girmeye çalışırsa çalışsın ben Müslümanım ve dinin İslam dinidir. Allah’ın yolundan ayrılmayacağım.Ve yemin olsun ki ölene dek asla değişmeyeceğim.

 59. aydın dedi ki:

  s.a hocam bu duayı bi kağıda yazıp kendime gevşen yapıp kolye gibi taksam şeytan benden her daim uzak olurmu ?

  1. islamalimi dedi ki:

   bu duayı ezberleyip sürekli okumanız daha faydalı olacaktır inşaallah.

 60. Özlem dedi ki:

  Bende gerçekten büyük vesveseler var. Geceleri aklıma geldiğinde ben bunu nasıl Düşünürüm diyorum. Dua ediyorum ama iç sesim sürekli saçma bi şekilde tekrar ediyor. Kurtulamıyorum elhamdülillah Müslümanım ama bu vesveseler beni yıpratıyor. ?

  1. Okan dedi ki:

   Aynısı bende de var çok şükür sadece bende yokmuş kafayı yiyordum. Sonumuz hayrolsun.

 61. isimsiz dedi ki:

  İnsanların yaptığı pis kötü ve sapıkça şeyler beni de kendine çekiyor ne olur hocam yardım edin şeytan sürekli benimle uğraşıyor ne yapmalıyım

  1. islamalimi dedi ki:

   Bunun en güzel tedavisi böyle şeyler aklınıza ve karşınıza gelinde estağfirullah çekmenizdir.

 62. Nuri dedi ki:

  meslektasimla çalışırken sürekli onun ailesiyle alakali seytani dusunceler geliyor kendimi yiyip bitiriyorum saplanmış çıkmıyor Ilaç kullanıyorum ne yapacağımı bilemiyorum.

  1. islamalimi dedi ki:

   Tam olarak konuyu anlayamadık. Ancak eğer aklınıza kötü düşünceler geliyor ise önce euzu besmele çekin daha sonra bu düşünce aklınızdan çıkana kadar estağfirullah deyin. Bunu içinizdende yapabilirsiniz.

 63. muhammed captain dedi ki:

  aklıma cok kötü düşünceler geliyor intihar sapıklık vb seyler ne olur yardım edin

  1. islamalimi dedi ki:

   siz konu içindeki duaya devam edin sürekli istiğfar çekin inşaallah bu kötü düşüncelerden kurtulacaksınız.

 64. isimsiz dedi ki:

  öncellikle kendimden ve müslümanlığımdan son derece utanıyorum. sürekli tövbe ediyorum sonra aklıma kötü kötü şeyler geliyor. pis sapıkça şeyler. ne yapacağımı inanın bilmiyorum. giyinişim ahlakım müslümanlığa uygun. ama nadirende olsa o pis düşünceler yüzünden tam bir müslüman olamıyorum. tamamiyle müslüman bir kişilik olmak istiyorum. bunu kimseye söyleyemiyorum. bana yardımcı olun. 🙁

  1. islamalimi dedi ki:

   Kendinizi yıpratmayın.Konu içerisindeki duaya devam edin inşaallah bu düşüncelerden kurtulacaksınız.Sürekli istiğfar çekin zamanla bu düşünceleriniz gidecektir emin olun.

 65. mustafa dedi ki:

  öcelıkle selamun aleykum aynı durumlar bendede oluyo aklıma gelen duayı okuyorum ALLAH cc cumlemızı kotu duşuncelerdenşeytanın vesvelerıne karşı dımdık duranlardan eylesın

 66. Nihal dedi ki:

  BÜTÜN KÖTÜ ETRAFIMDAKİ ŞEYLERİ BİR KENARA ATTIM. NASILSA ARTIK KENDİMİ ARINDIRMAM LAZIM. BU İZLEDİKLERİMİ UNUTTURACAK BİR ŞEY VARSA LÜTFEN SÖYLEYİN

 67. Nihal dedi ki:

  Dışarıda bir şeyler yaparken yada annemi babamı görürken içime kötü bir his uyanıyor. Aklıma kötü şeyler geliyor. Kötü yaplan davranışlar geliyor. Ve ne zaman allaha sığınarak ve de dua ederek bir şey yapsam rahatlıyorum ama o şeyleri daha çok izleme geliyo ve de ben bunu durduramıyorum. Başka insanları görünce onlar da benim yatığımı yapmış diye düşünüyorum. Lütfen yardımedin..

  1. islamalimi dedi ki:

   öncelikle sorunuzu pek anlayamadık ama dua tabikide insanı rahatlatır duaya devam edin.

   1. Uguraksu dedi ki:

    Hocam benim gece korkuyorum vucüda titreme geliyo daha once korkmuştum o aklimda yer edinmiş daha gece tek kalamiyorum dışarı cıkamıyorum ne yapmalıyım

  2. mehmet dedi ki:

   benmde aynı dusunceler hatta bazıları soylenmeyecek kadar kotu

   bı cozum bulduysan lutfen yaz

   1. cengizhan dedi ki:

    ben bir munazaraya katilmistim otopsi ile ilgili bunu ararken akla gelmicek sapikca seyler gordum aklima o geliyo tovbe ediyorum ama gitmiyo yardim edin lütfen

 68. Mustafa dedi ki:

  Her zaman namaz üzerindeyken aklıma kötü düşünceler ve kötü hisler geliyor bu kötü düşüncelerden ve kötü isteklerden nasıl kurtulurum

  1. islamalimi dedi ki:

   Değerli ziyaretçimiz,İnşaallah bu duaları okursanız bu halinizden kurtulabilirsiniz.

 69. Süleyman dedi ki:

  Allah’ım affetsin o kadar saçma bir şey geliyor ki yatarken boş durduğumda bu dua bi kapı açar inşallah dimi

 70. ramazan dedi ki:

  aklıma buraya yazmaya dahi korktuğum şeyler geliyor.Bu durum genelde lavaboya girdiğimde ve yatmak için yatağa girdiğim zaman çok kötü durumdayım ve bunu kimseye söyleyemiyorum.

  1. Demir dedi ki:

   Bende Aklıma Kötü şey geliyor Sapık şey geliyor Bazen delirdiğimi düşünüyorümm Lütfen yardım

   1. islamalimi dedi ki:

    Konu içerisindeki duaları okumaya devam edin bu durumdan kurtulacaksınız Allah’ın izniyle.

 71. ahmetöztürk dedi ki:

  imanlarından sonra inkar edip, sonra inkarlarını arttıranların tövbeleri kesinlikle kabul edilmez. İşte onlar, sapıkların ta kendileridir.(AL-İ İMRAN suresi 90.ayet)bu ayette ne anlatılmıştır hocam böyle kişiler tövbe etse dahi ebedi cehenneme mi girecek?

BİR YORUM YAZ