NamazSorularınız

Korkularımdan Nasıl Emin Olabilirim, Bizi Sabah Namazına Cinler mi Kaldırır?

Hocam ben cinler den ve karabasan dan çok korkuyorum panik atağım var bir şey olur diye çok korkuyorum bide sabah namazına bizi cinler kaldırıyormuş doğrumu hocam.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, korkundan emin olabilmek için sitemizde yer alan Korkudan Emin Olma, Güç Kazanma Duası başlık konudan istifade edebilirsiniz. Yüce Mevla’mız sizi korumaktadır ve örneğin cinlerin vesveseden başka bir etkileri yoktur. Bir çok insan bu vesveseye kendini çok kaptırır ve aklını yitirecek hale gelir. Oysaki bilmeliyiz ki vesvese kulak asılacak bir şey değildir ve bizi her an koruyan bir Mevla’mız vardır.

Bununla birlikte yatmadan önce sitemizde yer alan Yatmadan Önce Yapılması Gereken Sünnetler ve Hazırlıklar ve Yatmadan Önce Okunacak Dualar başlıklı konudan istifade etmenizi tavsiye ediyoruz.

Peki bizleri sabah namazına uyandıran cinler midir?

Bu sorunun cevabı tabi ki değildir. Tabi gerçekçi olmak gerekir ise buda mümkündür fakat şu bir gerçek ki yüce Mevla’mız sabah namazı vakti girince yer yüzüne görevli melekleri yollar ve bu melekler Müslümanları namaz ibadeti için çağırırlar. Biz buna uyandırılar da diyebiliriz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu