Dua

Korkudan Emin Olma, Güç Kazanma Duası

Şimdi sizlerle Peygamber Efendimizin (s.a.v)  biz Müslümanlara korkudan emin olma ve güç kazanmak için tavsiye ettiği ve kendisininde uyguladığı bir duayı paylaşacağız.

Korkudan Emin Olma Duası

Çok kısa bir dua gibi gözüken bu dua kesinlikle küçümsenmemelidir. Zira bu dua kelime itibari ile küçük lakin mana itibari ile birçok sayfalar dolusu duadan daha etkili ve tesirlidir. Bu duayı gönülden ettiğiniz taktirde Mevlanın izni ile inşaallah hem korkudan emin olacaksınız, hemde güç Kazanacaksınız.

Abdullah bin Abbas (ra) rivayete göre Peygamber Efendimizin (s.a.v) huzuruna bazı kimseler gelerek: İnsanlar şöyle dediler; Ebu Süfyan ve arkadaşları sizinle muharebe etmek için adam ve silah toplamışlar, hazırlık yapmışlar. Onlara mukabele edecek derecede kudretiniz yoktur. Onlardan sakınınız diye korkutmak istemeyen Peygamber Efendimiz (s.a.v)  ashabına şu duayı öğütlemiştir:

Korkudan Emin Olma, Güç Kazanma Duası

Korkudan Emin Olma, Güç Kazanma Duası

Arapça Okunuşu: “Hasbunallâhu ve nımel vekîl”

Manası: “Allah bize kafidir, o ne güzel vekildir!” buyurdu. Müminler de böyle söylediler.” (Buhâri)

Korku ve Endişe Duası

Sizlere korkulardan kurtulmanıza vesile olacak bir diğer tavsiyemiz ise şu duadır.

Korku ve Endişe Duası

Korku ve Endişe Duasının Anlamı: O Allah’tır. Rabbim olan Allah’ın hiç bir ortağı yoktur.

Bu duaların yanı sıra korkudan korunma konusunda çok etkili olan Ayetel Kürsi duasını okumanında çok büyük faydaları vardır.

Korkudan Emin Olma, Güç Kazanma Duası Hakkında Sorularınız

Korkulardan Emin Olmak İçin Sure

Kokudan emin olmak için okunacak sureler okuyabiliriz. Konu içerisinde yer alan dualar ile birlikte Kuranı Kerimde geçen Felak ve Nas surelerini okuyabiliriz.

Bu dualar ile birlikte Ayetel Kürsi ayetini okumanızda da çok büyük faydalar vardır. Korku hallerinde Yüce Mevla’mızı düşünmeliyiz. Bununla birlikte Mevla’mızın bizi her daim koruduğunu ve gözettiğini unutmamalıyız.

Korktuğun Şeyin Başına Gelmemesi İçin Esma

Yüce Mevla’mız cümlemizi korkulardan muhafaza eylesin. Korku konusunda en etkili olan dualar Rabbimizin esmalarında oluşmaktadır. Bu noktada niyet ve samimiyet çok önemlidir.

Dualarımıza istiğfar ile başlamamızın da büyük faydaları vardır. Bu nedenle önce tövbe etmeli ve Mevla’mıza sığınmalıyız. Daha sonra Mevla’mızın “el Basidu” esmasını mümkünse tek rakamla bitecek şekilde tekrarlamalıyız. Bu noktada sayıdan çok önemli olan samimiyettir. Bu rakamları 33 ve 99 olarak çoğalta biliriz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Selamunaleykum benim şu anda tıpta çaresi olmayan bir rahatsızlığım var hamd olsun şu an iyiyim ancak yaşla beraber belirtilerinin artma ihtimali var genetik olduğu için çocuğuma geçme ihtimali var bu ihtimallerden çok korkuyorum hep Allahım korktuklarimdan emin eyle diye dua ediyorum başka nasıl dua edebilirim

 2. Bişey sorucam yazılarınızda neden Hz.Muhammed (s.a.v) şeklinde yazmıyorsunuz

 3. Sa. Benim derdimin dermanı yokmu acaba her gece kabus korku ölüm korkusu ve hemen hemen her gece mezarlıklarda ya ölüm ya hastalık görürüm normal yaşamda da nefesim sıkışır ölüm korkusu giriyor ruhum acı içinde sanki öbür tarafı biliyorum rabıta mevt derlerya ben onuyaşıyorum bukadar mı hissederim yaşarım hayatı yaşamı kendime zehir ediyorum sürekli ölüm aklımda hç cıkımıyor. Korkum tavan yapıyor bazen uyuşuyorum sac dilerim karıncaların hep aklımda hep istemeseydi düşüncelerinde. Kimse yok mu bana yardım edecek

  1. Kardeşim mutlaka bi hastene pskiloguna görün ben gittim faydası oldu faydasi yok diyenlere aldirma

  2. Çin musallatindasiniz büyük ihtimal tabi önce tıbbi olarak gidin doktora Care yoksa hemen bir hoca sağlam emin olun hoca iyi olsun

 4. Allahın rahmeti ve bereketi uzerinize.Allah hepimizi aff etsin.Hocam ben annemin ve babamın cok cok yasmalarını istiyorum anneler ve babalar icin dua varmı?

  1. Özel bir dua bilmiyoruz, ancak namazlarınızdan sonra babanız için hayırlı uzun bir ömür istemenizde ve babanız için sadaka vermenizde hayır vardır.

  2. Akraba ziyareti ve sadaka vermenin omru uzattigina dair hadisler var. Anne babanız bolca sıla-i rahim yani akraba ziyareti yapsınlar. Ve sadaka versinler. Tabi Allah rızası için versinler yoksa anlamı olmaz.

 5. Rahatsızlığımdan dolayı yüzmem gerekiyor fakat ben yüzme bilmiyorum ayrıca suya girdiğim zaman çok panik yapıyorum nefesim daralıyor yani yüzemiyorum korkudan. Bu korkumu atabilceğim bi dua varmı ? Teşekkür ederim.

 6. Bu. Dualar namaz qilmiyan. Insanlarada aiddimi menem namaz qilmiram bu dualari oxusam qebul olarmi

  1. Duaları Müslüman olan her kul yapabilir ve yapmalıdır. Fakat namaz kılan bir Müslümanın duaları daha tesirli olacaktır.

 7. Hocam Allah sizden razi olsun. Bu siteyi bulduktan sonra hayatım tamamen değişti. Bizimle çok değerli dualar paylaşıyorsunuz. Allah inşallah hepimizi cennete girenlerden nasip eylesin.

  1. Hocam 9 aylık bir bebeğim var gece durup dururken ağlıyor uyumuyor korkuyor memeyi görünce sanki ödül kopuyor çok fena ağlıyor sanki birşey gormuscesine yardım edin ne olur bir dua

   1. Abdestli emzirin ve ayetel kürsi ve felak nas surelerini okuyarak çocuğunuzun yüzüne hafifce üfleyiniz. Yüce Mevla’mız çocuğunuza rahmetiyle muamele etsin korkulardan emin eylesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu