Mahrem KonularSorularınız

Kocam Benimle Birlikte Olmuyor, Benimle Aynı Yatakta Yatmıyor Bana Bir Yol Gösterin

5 yıllık evliyim cinsel hayatımız hep bozuktu ama 2 yıldır toplasan 5 kere ilişkimiz olmamıştır Hocam. Defalarca konuştum haklısın düzeleceğim diyor yine sonuç aynı. Ben kendimi çirkin kötü kusurlu hissediyorum hep kendim de hata arıyorum ama yok. Benimle aynı yatağı bile paylaşmıyor.

Sen çocukla uyu çocuk korkmasın diyor. Beni düşünmüyor bencillik ediyor . Boşanmak istiyorum razı değilim diyor. Sen bunun için çocuğuna babasızlık yaşatırsan ahirette sorar diyor. Ama dinen buna hakkım var. Yanlış mı Hocam. Artık mesele cinselilkten çıktı. Ben kadınlık gururuma yediremiyorum. Onun yüzünden sürekli üzülüyorum başım ağrıyor bana bunları yaşattığı için onu affedemiyorum bu yüzden ayrılmak istiyorum. Hiçbir sağlık sorunu yok tek açıklaması ben cinselliğe düşkün değilim canım istemiyor. Tek dediği bu. Ben ona yalvaracak değilim kocalık et diye. Hocam doğrusunu yanlışını siz bilirsiniz bana lütfen yol gösterin.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, sizin bu isteğiniz bir insanlığın gereğidir. Şunu açık bir dille ifade edelim. Eğer kocanızın bir cinsel rahatsızlığı yok ise ve sizinle 2 yıl gibi bir sürede 5 defa birlikte olduysa ve akşamları sen çocuklarla yat korkuyorlar diyerek sizinle yatağını ayırıyor ise bu büyük bir günahtır.

Zira her kadın bir anne olsa da aynı zamanda bir kadındır ve insani istekleri vardır. Bu İslam dininin koca üzerinde ki bir vazifesidir. Anladığımız kadarı ile ya kocanızın ciddi bir cinsel sorunu var veya kocanız başka bir sorunu var. Zira bir erkek için 3. bir seçenekte tabi ki olabilir ancak bu çok istisna bir durumdur.

Eğer kocanızın bir rahatsızlığı var ise bu durumda kocanıza destek olmalı ve ailenizin için bu isteğinizi bir kenara koymalısınız. Ancak böyle bir durum söz konusu değil ise seçim size kalmıştır. Dilerseniz boşanmak isteyebilirsiniz. Ancak şunu açık bir dille ifade edelim.

Örneğin bir kocanın iktitarın da bir sorun yoksa cinsel konuda isteksiz olsa dahi eşini ihmal etmemelidir. Zira kadının böyle bir hakkı vardır ve koca eşinin nefsini zor durumda bırakmamalıdır. Şu konuya da dikkat çekmek gerekir. Eşiniz çocuklarınızı babasız bırakmamanızı söylüyor. Ancak şu da bir gerçek ki ruh hali bozulan ve evde ki kadınlığıdan şüpheye düşen bir kadın ne kadar sağlıklı bir annelik yapabilir çocuklarına. Bu konuyu da eşinize hatırlatmak gerekmektedir.

Son olarak şu konuya da yer verelim. Boşanma Yüce Mevla’mızın katında bir haktır, ancak boşanma son çaredir. Yüce Mevla’mız eşinizle olan muhabbetinizi artırsın ve ailenize huzur versin inşaallah.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Şu bir gerçek adamlar aldatınca bu durumlar oluyor sadece düzen bozulmasın diye bekliyorlar kimide büyü çıkıyor adamların Allah yardımcımız olsun herkes psikolojinin arkasına sığınıyor aslında gerçekler acı ve yüzleşmek lazım.

  2. Merhaba hocam ben 3 yillik evliyim ve esim son iki uc aydir bana cocuklara kotu davraniyo benle ayni odada yatmiyo o salondaysa ben gelince baska yere gidiyo sureķli telefonla mesgul oluyo ne yapacagimi bilmiyorum ben bikdim surekli agliyorum acaba ben kotu birimiyim diyorum ama herkes tarafindan sevilen bir insanim bir tek esim beni sevmiyo surekli bagiriyo vuruyo hamile olmama ragmen istedigini yapmayinca tokadi yapistiriyo gece 2 den once eve gelmiyo ne yapmam gerektigini bilmiyorum ne olur yardim edin

  3. Selamunaleykum hocam size mühim bir konu hakkında sorum olacak ve hayatım sizin vereceğiniz cevaba göre şekil alacak inşallah çünkü okadar çaresiz bir durumdayım lütfen yardım edin 10 yıllık 2şer çocuklu düzgün bir evlilik hayatı olan iki insanız görüştüğüm kişiyle fakat ikimizde mutsuzus sebeplerine gelince hocam benim eşim 4/4lük dünya iyisi bir insan yalnız saf Allahlık diye tabir edebileceğimiz bir vatandaş kadın kılığına bürünmüş biri sanki rollerimiz değişmiş gibi ben erkek o bayan gibi bir evlilik yaşıyorum ve bundan çok sıkıldım bunaldım hocam bütün yük omuzlarımda inanın sadece işe gidip-gelme görevini yapıyor desem yeridir eşim için ve ben 4 yıldır kendi köyümden gençlikte sevdiğim bir adamla görüşüyorum birbirimizle uzaktan akrabalık da var ailelerimizi falan çok iyi tanıyıp bildiğimiz insanlar aynı dertten oda muzdarip oda eşinin kadınlık görevini zorla yerine getirdiğinden temizliği işi gücü konusunda memnuniyetsizliğinden şikayetçi ve biz her anlamda çok iyi gideceğine inandığımız ciddi bir görüşme içerisindeyiz hatta yeniden yuva kurmayı düşünuyoruz birbirimizden kopamıyoruz bir türlü hocam ne olur akıl verin biz kaç sak mutlu olur muyuz ahh almış olup mutsuz mu oluruz ikimizin de geçmiş hayatına bakınca iyi gideceğine inandığımız sağlıklı bir evlilik yapabilecek olmamız düşüncesindeyiz ikimizde gerçek anlamda eşlerimiz için fazlasıyla fedakarlık yapmış insanlarız ne yapmalıyız hocam ne olur yardım edin bize..

    1. Kısaca çok büyük bir günaha girmiş olursunuz. Bahsettiğiniz sıkıntılar tabi ki kolay değil. Ancak kocanız sarhoş, kumarbaz veya şiddet uygulayan biride olabilirdi. Halinize şükretmeli ve namusunu, nikahını taşıdığınız eşinize ihanet etmemelisiniz.

    2. Evliyken zina edenin cezası ölümdür bundan daha buyuk ceza bu dunyada yoktur herhalde. Cok tehlikeli sularda yuzuyorsunuz. Dört sene bir insan başkasıyla görüşürse kocasının her yaptigi gozune batar tabi hic bir sorunu cozmek icinde ugrasmaz kucucuk seyler bile gözünde buyur yaptığına kilifinida uydurur. Şeytan kimseye direk gel zina yap eşini aldat esinle kavga et demez en önemlisi şunu yap küfre düş bunu yap isyan et demez şeytanın buyuk tuzağının tam ortasına durduğunuzu fark etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu