Sorularınız

Kocam Beni Bırakmıyor, Tehdit Ediyor, Çocuklarım Var Korkuyorum

9 senelik evliliğim var iki çocuk annesiyim eşimde kişisel bozukluk hastalığı var çocuklara ve bana hep zulüm ediyor. En ufak bir tartışma olsa bıçağa sarılıyor. Mahkemelik bile olduk polis korumaya aldı bir annem var hep çocuklar ve annemle tehdit ediyor. Tamamen şeytanın esiri olmuş bir insan bunun eziyetlerinden kurtulmak için hep Allah’a hayırlı bir kapı aç diye yalvardım biri çıktı karşıma abdestli namazlı ve beni nikahına aldı.

Fakat çocukları bırakıp gidemiyorum tehditlerinden bahsetmiştim. Gidişim onların sonu olur korkusuyla katlanıyorum. Sonra araştırdım ki imam nikahımız kabul değilmiş ben onu kocam bilip ilişkiye girmiştim. İkimizde çok pişman olduk tövbe edip ayrıldık şimdi. Hem zulüm hemde günahla kıvranıyorum çaresizim yardım edin.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, dost acı söyler demişler. Sizin yardıma değil akla ihtiyacınız var. Eşimden korkuyorum beni polis koruyor diyorsunuz sonra başka biriyle nikah kıyıyorsunuz. Bu da yetmiyor belli ki gizli yapılan nikahtan sonra birde beraber oluyorsunuz. Buda yetmezmiş gibi araştırıyorsunuz ve nikahınızın olmadığını öğrenerek ondan da ayrılıyorsunuz. Tam anlamıyla bir hatalar zinciri.Sizin kocanızdan korktuğunuza açıkcası inanamadık. Neyse bu konuyu bir yana bırakıp cevabımıza geçelim.

Kocanızı istememeniz bu yaptıklarından sonra doğal bir durum, zira İslam dininde evlilik zorla olan bir şey değildir. Ancak eşiniz bahsettiğiniz kadar tehlikeli biriyse uzun bir süre başka biriyle evliliği düşünmemeli ve çocuklarınızla ilgilenmelisiniz. Bunla birlikte çok dikkat etmeniz gereken bir şey var o ise: 3 kere düşünüp 1 kere hareket etmektir. Zira belli ki ani kararlar vererek hatalar yapıyorsunuz. İbadetlerinize önem verin ve Yüce Mevla’mızdan yardım isteyin. Sitemizde yer alan Kötü İnsanları Uzaklaştırma ve Soğutma Duasını okumaya devam edin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu