İslam Alimi

Kocam Beni Aldatmış Dinin Kocamı Boşayabilir miyim?

Hocam size sorum su yaşım 26 bir yaşında çocuğum var. Eşimin beni çocuğumuz doğduktan sonra aldattığını öğrendim kendi itiraf eti. Ben ona baktıkça nefret öfke ve kin duyuyorum iki ay geçti öğreneli ama ben sakinleşemiyorum. Yediremiyorum kendime haksızlık biz severek evlendik çok fedakarlıklar yaptım. Neyse kısaca sorum bir kadın bu durumda eşini boşaya bilir mi İslam’da hakkı oluyor mu? Ben bebeğim için katlanırım sanıyordum ama her geçen zaman içimdeki öfke büyüyor.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. İslam dininde nikah erkeğin elindedir. Yüce Mevla’mız bu hakkı erkeğe  vermiştir. Ancak bununla birlikte erkeğe eşinin haklarını gözetmesini emretmektedir. Özetle bu durumda siz kendi başınıza boşanamazsınız. Ancak kadının bu gibi geçerli durumlarda eşinden kendisini boşamasını isteme hakkı vardır. Bu isteğinizi eşiniz ile paylaşmalı bu çözüm olmaz ise aile büyüklerinizden de yardım isteyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Ancak unutmayın ki her insan hata yapabilir ve sizin durumunuzda ki bir kadının eğer eşi gerçekten pişmansa eşini affetmesi çok büyük bir hayırdır. Size sabretmeyi ve kocanıza bir şans vermenizi tavsiye ediyoruz. Zira bir aile kolay kurulmuyor ve anne ve baba şefkatine muhtaç bir çocuğunuz var. Bu konuda ki son karar size aittir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1415
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mahsun dedi ki:

    Karım beni aldatmış bir cahille düşmüş çocuklarımız var kabul edebilirim diyordum ama bende zorlanıyorum bir erkek olarak ne yapmalıyım boşarım mı

    1. islamalimi dedi ki:

      Durumunuz kolay değil ancak bu konunun kararı size kalmış eşiniz pişman ise affedebilirsiniz dilerseniz de eşinizi boşayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ