İslam Alimi

Kızların Okumasının Dindeki Yeri Nedir?

Kızların okumasını bulunduğumuz devrin koşullarına göre düşünüp okuyabilir miyiz?

Cevap: Değerli ziyaretçilerimiz, kız çocukların okuması büyük önem arz etmektedir. Zira ileride aile kuracak kız çocuklarının eğitimli olması çocuklarına büyük faydalar verecektir. Zira çocuklar aile içerisinde babadan çok annenin eğitiminden geçmektedirler. Bu nedenle kız çocuklarının eğitimi büyük önem arz etmektedir. Bu konuda tek önemli olan nokta kız çocuklarının eğitimlerinin İslam dini çerçevesinde sürdüre bilmeleri.

Tabi bu günümüzde pek çok zorluklar getirebilmektedir. Fakat durum böyle diye kız çocuklarını eğitimden uzak tutmakta büyük bir yanlış olacaktır. Zira bu hatayı hata ile çözmeye çalışmak olmaktadır. Bu noktada en büyük görev kız çocuk sahibi ailelere düşmektedir. Çocuklarını okuturken İslam dini çerçevesinde okutmaya en mümkün derecede gayret etmelidirler. Sadece okula göndermekle kalmayıp okul içinde ve dışında usulünce çocuklarına sahip çıkmalıdırlar. Tabi ki bu zor bir iş, fakat meşakkatsiz bir şeylerin olması da maalesef mümkün değil.

Özetle, kız çocuklarının okuması İslam dinene ters düşmesi bir yana dursun, tam tersine büyük bir ihtiyaçtır. Tabi ki kız çocukları dini eğitimden de asla geri bırakılmamalıdırlar.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. kardelen dedi ki:

  Peki allah razı olsun hocam

 2. kardelen dedi ki:

  Hocam çocuk eğitimi için önerebilceğiniz kitaplar varmıdır tavsiye ederdeniz sevinirim.

  1. islamalimi dedi ki:

   Özellikle bir kitap önerimiz olmasada Semerkand yayınlarında bu konuda çok faydalı eserler bulabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ