İslam Alimi

Kız Arkadaşımıza Sarılmak Günah mı?

Ben evden okula doğru geliyorum . Kız arkadaşım bana dengesiz bir şekilde ansızın sarılıyor. Bu olay sonucunda günah kazanır mıyım?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, İslam dininde nikahı düşen akıl baliğ bir kız ve erkeğin bir birine sarılması caiz değildir. Bununla birlikte bir de sevgiliniz olması nedeniyle şehvette söz konusudur. Buda günahı arttırmaktadır. Şunu kesin olarak bilmelisiniz ki bir Müslümanın hem nefsani şeyleri yapayım hemde günaha girmeyeyim demsi yanlış olacaktır. İnsanlar bunu inkar etse de flört arkadaşlıkların hepsi şehvet ile yapılan arkadaşlıklardır. Bu nedenle bu tür arkadaşlıklar günahtır. Ancak diyorsanız ki hocam ben bu günaha giriyorum en azından fazla girmeyeyim. Bu konuda yüce Mevla’mız şöyle buyurmaktadır:

 • Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur. (Diyanet Meali : 17.32)

Tabi ki şöyle bir şey aklınıza gelebilir. Hocam biz zina yapmıyoruz, sadece arkadaşız. Bilmelisiniz ki yüce Mevla’mız bu ayette zina yapmayın buyurmamaktadır, zinaya yaklaşmayın buyurmaktadır. Dolayısı ile kız arkadaşınıza sarılmanız zina olmaz, fakat zinaya yaklaşma olmaktadır. Ayeti kerimede yasaklanan da zaten budur. Eğer bu günahtan vazgeçmeyecekseniz en azından cinsel temaslardan uzak durun ve ciddiyetinizi koruyun.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. yıkık dedi ki:

  Benim bi sevdiğim vardı kaza geçirdi doktorlar ölücek dedi yanına gittim ona sarılmamı ıstedi ilk ve son defa orda sarıldım ona günahmıdır ?

 2. Anonim dedi ki:

  Nun gibi sev derler
  Bak ne güzel seviyor nun noktasını
  Almış iki kolunun arasına
  Ne nun dokunabiliyor noktasına
  Ne nokta kavuşuyor nununa

 3. Emir dedi ki:

  Benim sevdigim tesettürlü yaşlarımız 15 16 sarıldık ama kötü niyetle değil sevdigimizden allah içimizi biliyor ilerde evlenmeyi düşünüyoruz sarıldım elini tuttum günahmıdır cvp bekliyorum.

  1. islamalimi dedi ki:

   İslam dininde nikâhınızın olmadığı bir bayana sarılmanız veya elini tutmanız günahtır.

   1. Daisuke dedi ki:

    Haram mıdır Peki?

 4. Nzzım dedi ki:

  Gardaş siz gönül nedir bir insana içten sarılmak nedir bilir misiniz? O kız sevmese de hayatında başkası olsa da her şeye rağmen ona sarılmanın hatta gölgesinde olmanın verdiği mutluluğu

 5. Kopyaladım dedi ki:

  Küçük günah’
  Hukuk Profesörü Hüseyin Hatemi: “El ele tutuşma, öpme, bunların hiçbiri hukuken zina sayılmaz. İslam hukukunda zina denince evli olmasa bile evlilik dışı ilişkiye giren zina yapmış denir. Zinaya yol açılmasın diye el ele tutuşmak gibi davranışların hoş görülmediği söylenmiştir. Ama bunlar ufak günahtır. Kapalı, başkalarının giremeyeceği bir yerde bir arada bulunmamak şartıyla işyerinde, salonda bir arada çalışma ne zinadır ne küçük günah sayılır. Kadının toplumdan çekilmesi, toplumda eşcinselliğin artmasına yol açar.” Bi islam alimi de böyle tazmış iyice araştırın bence

BİR YORUM YAZ