DuaSorularınız

Kısmetsizlik ve Dualarımın Kabul Olmayışı İçimde Büyük Bir Vesvese Oldu

Hocam soruma verdiğiniz cevap için teşekkür ederim, fakat cevabı biraz daha açabilir misiniz? Acaba iş konusunda ya da diğer konularda gerçekten çok vesveselere kapılıyorum ama buna hakim olamıyorum, niye bana nasip olmuyor diye. Artık çok aşırı tepkiler gösteriyorum haşa ama ikide bir Allah’la kendimle kavga ediyorum niye olmuyor olmayacaksa niye içime koydun o duayı diyorum. 28 yaşıma geldim herkes hayatını yoluna koydu ama ben gittikçe mahvediyorum her şeyi üniversiteden arkadaşlarım aklınıza gelebilecek her türlü fenalığı yaptılar. Yediler içtiler gezdiler zevki sefa sürdüler şimdi iş kariyer her şeyi elde ettiler ben ise onlarla hep tartışırdım içki kötü yanlış yoldasın gibi yada buna benzer sorunlar ama yine hayatta kaybeden ben oluyorum.

Artık insanlar diplomalı ev hanımı oldun diye alay ediyorlar kaldıramıyorum. Böyle olunca ben nasıl vesveseye kapılma yayım yada inancım nasıl sağlam dursun anlayamıyorum. Bunları yazarken bile içimden tartışıyorum kendimle işte bana diyorlar, senin kısmetin kapalı işte sende büyü var diyorlar, onlarla uğraşıyorum saçma geliyor. Ama insan bireyleri yapmak için saçma şeylere bile inanıyor artık evliyim kocamla çok mutluyum fakat nedense iş gibi çocukta olmuyor hiç bir şey olmayınca bende de bir şeyler olmuyor iş başvurularında bile olmadık şeylerin olacağı tutuyor.

Kısmetsizlik ve Dualarımın Kabul Olmayışı İçimde Büyük Bir Vesvese Oldu Sorusunun Cevabı

Değerli ziyaretçimiz, eski cevabımız ile bu cevabımızda pek bir değişiklik olmayacak. Zira söylenebilecekleri elimizden geldiğince söylemeye çalıştık. Unutmayın şuanda bir imtihandasınız ve bu imtihanızı etrafınızda ki insanlar ve etrafınızda her ne var ise onlar ile imtihan oluyorsunuz. Sizin bizim tavsiyelerimizden çok kendinize ve Mevla’nıza ihtiyacınız var.

İnsanlar şöyle şöyle yapıyor ama yinede durumları benden iyi diye düşünmektense onlar gibi yapmanız daha iyi olacaktır. Zira sizin kendi doğrularınız çektiğiniz sıkıntılara rağmen etrafınızda ki insanların iyi hallerinden daha huzur vermiyor ise inancınızı gözden geçirmelisiniz. Şunu bilmenizi isteriz ki çektiğiniz sıkıntılar gerçekten çok güç ve ağır olabilir, ama inancınız size bu sıkıntılara rağmen huzur vermelidir. Unutmayın ki dünya hayatı bir imtihandır ve bu imtihan bir ömür sürmektedir. Bazı dönemler ise gerçekten ağır olabilmektedir.

Artık insanlar diplomalı ev hanımı oldun diyenlere, eksik söylediniz diplomalı ve inançlı bir ev kadınıyım diyebilirsiniz. Hayatınızda ki iyi noktalara bakmalısınız. Mutlaka dikkatli baktığınızda imrendiğiniz insanların elin olmayan birçok şeyin sizin elinizde olduğunu görebilirsiniz. Bakın değerli ziyaretçimiz eğer bahsettiğinize benzer bir süreci size tavsiye ettiğimiz şekilde atlatmamış olsaydık size bu kadar net cevaplar vermezdik. Mevla yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Birşey aldığımda yada satnak istediğimde o şeyin kısmeti kapanıyor bunun nedeni nedir herşeyi kurutuyorsun diye dalga geçiyorlar

 2. Selam hocam…
  Yaklaşık 2 yıldır 5 kuruş kazanamıyorum kuaför salonum var tek bir müşteri bile gelmiyor 2 yıldır siftahsız kapatıyorum her tarafa borçlandım çok sevdiğim biri var evlilik düşünüyoruz fakat onada yük olmaktan sıkıldım daraldım intihar etmeyi bile düşünüyorum ama 2 yetişkin evladım var herkes işinde ilerlerken ben siftah yapamıyorum bunaldım lütfen bana üzerimdeki kısmetsizlik için ne yapmam gerektiğini söyleyin inanın dayanacak gücüm kalmadı kendimi hiç iyi hissetmiyorum…

 3. Hocam merhabalar ben 25 yaşında üniversite mezunu bir bayanım kpssden iyi puan almama rahmen yerleşemedim ve bekliyorum hayatım boyunca hep dürüst oldum ve haram duygular hevesleri peşine takılmadim şeytan bu konuda benimle çok uğraştı helede flört vs konularda ama Rabbim hep korudu ve haram düşmedim şükür şuan ki durumum tamamen isyan ve imtihan arasi ne atanabiliyorum nede karşıma imanımin yarısını tamamlayacağım bir eş adayı çıkıyor.Ben başkalarını örnek almam yani herturlu haramla flortle torpille isteği olanları onlar bu dünyada kazanır ama ahiret kaybı çok başka olur sizden dua bekliyorum Allah razı olsun

  1. Öncelikle yüce mevlamız Yardımcınız olsun Unutmayın ki Allah’tan korkan ve ahiret için çabalayan kulların İmtihanı da zor olmaktadır. Ancak bu zorluğun mükafatı da bir de o kadar çok olmaktadır. Yüce Mevlamız sizi doğru yoldan ayırmasın ve bu samimiyetin izin karşılığını versin inşallah Ve hiç şüpheniz olmasın ki yüce Mevla hiç bir kulunun gayretini samimiyetini boşa çıkarmayacaktır.

 4. Hocam ben aşçıyım amatör kısmetsizlik yaşıyorum bana yardımcı olur musun?

 5. Hayirli geceler bende evlenmek istiyorum bir türlü kısmetim açılmıyor. Benim için dua edermisiniz hocam.

   1. Yanlış tercih yapmaktan iyidir.En azından kendim için öyle düşünüyorum….

 6. Merhabalar benim sorum şu ben öğretmenim arabam var yakışıklıyım da çok şükür yani hiçbir problemim yok ama yaşım 30 oldu bir türlü evlenemiyorum. Baktığım kızlardan benim beğendilerim beni istemiyor beni isteyenlere de benim içimden gelmedi bir türlü evet demek diyemedim. Sürekli dua ediyorum.. Ailem aynı şekilde ediyor. Ne tavsiye edersiniz bir dua falan.

 7. Allah razı olsun sizden iyi ki rastladım bu islamalimi sitesine ama ben nişanlıyım zaten sadece arkadaşlarım kadar mutlu değilim yani gönülsüzüm bende arkadaşlarım gibi gönüllü gitmek isterdim birde şunu merak ediyorum hocam nikahta keramet var mı gerçekten?

  1. Nikahta gerçekten keramet vardır. İnşaallah zamanla bunu sizde göreceksiniz.Gönül tabi ki çok önemlidir fakat evlilikte uyum daha önemlidir. Zira nişanlı olduğunuz kimse eğer size değer veriyor ise sizde ona değer verin ve bu evlilik için emek harcayın. İnşaallah ilerde çok mutlu olursunuz.

 8. Selamünaleyküm hocam benimde hayatım hep gidenlerin arkasından bakmak oldu yani arkadaşlarım severek evlendiler ben hep sabrettim bir gün bende inşaallah gönülden evlenirim diye olmadı biden bire oldu nişanlandım isteksizdim bende bazen kendi kendime kızıyorum bazende isyana yakın ağlıyorum ben neden muradıma eremedim düşünüyorum neden ben onlardan ne farkım var hatta bazen onların sıkıntılı zamanlarında yanlarına gider onlara sabırlı olmalarını söylerdim hatta namazını bırakan da oluyordu. Ben tövbe et derdim o da aile isyan ederdi bana artık namazın da faydası yok derdi şİmdi evli eşi memur 2 çocuğu var çokta mutlu hocam derler ki dua haram yediğin zaman kabul olmazmış ben haramdan uzağım çok şükür arkadaşlarımı seviyorum ama onlara baktıkça da üzülüyorum ben nerede hata yaptım diye ağlıyorum. Sorum şu hocam ben neden onlar gibi muradıma eremedim?

  1. Kendinizi bu konuda hatalı görmeniz yanlış. Bu işler nasip, kısmet ve kaderdir. Bu dünyanın imtihan olduğunu unutmayın. Evlilik konusunda istediğinizi henüz bulamamanız bulamayacağınız veya sizin kusurlu bir kul olduğunuz anlamına gelmez. Veya mutlu olarak gördüğünüz kimselerin sizden iyi insanlar olduğu anlamınada gelmez. Yüce Mevla’mızın her işinde sayısız hikmetler vardır. Derdinize derman olur mu bilmeyiz ama şundan kesinlikle şüpheniz olmasın ki yüce Mevla’mız her kulunu sevdiği gibi sizide çok seviyor ve sizin için hakkınızda olanın en hayırlısını istiyor. Size bu konuda sabırlı olmanızı tavsiye ediyoruz. Şüphesiz sabrederseniz kazanan kullardan olursunuz. Yüce Mevla’mız sizede bir an önce hayırlı bir kısmet nasip eylesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu