Genel

Kısmetim Kapanmış Nasıl Düzelir?

Ben 33 yaşında bayanım evlenemiyorum kısmetim çıkmıyor kısmetimin kapalı olduğunu söylediler kiminle olsa o iş bozuluyor olmuyor karşıma kimse çıkmıyor çıkanlarda olumsuz oluyor. Kısmetim nasibim yokmuş bu dünyada Allah beni cezalandırıyor mu?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, asıl kısmeti kapalı olanlar size bu sözleri söyleyenlerdir. Zira o kimseler malasef İslam dininden yeteri kadar nasiplerini almamışlar. Belkide sizin kısmetiniz evlenememenizdir, zira belkide yüce Mevla’mız size uygun bir eş adayı olmadığından veya şu anda olmadığından nasip etmiyordur. Çünkü yüce Mevla’mız her kulunun evlenmesini değil her kulu için hayırlı olanı murat etmektedir. Bununla birlikte yarın ne olacağını bilemezsiniz, Yüce Mevla’mızın rahmet kapılarının sonu yoktur ve ne zaman sizin için açılacağını bilemezsiniz. Fakat şundan kesinlikle emin olmalısınız ki Yüce Mevla’mız bu güne kadar size bir eş nasip etmediyse bu mutlaka sizin hayrınız içindir. Size sitemizde yer alan Evlenmek için dua başlıklı konuyu ziyaret edebilirsiniz.

Kısmet Aramak İçin Nasıl Çaba Gösterilmelidir?

Tabi ki öncelikle dua edilmelidir. Zira hayırlı bir kısmet için dua çok önemlidir. Bununla birlikte sabır gösterilmelidir. Zira hem en hayırlısını istemek hemde aceleci olmak yanlış olacaktır. Çıkan kısmetleri sadece bir yönüyle değil bir kaç yönüyle değerlendirilmelidir. Ahlakı çok güzel ama biraz boyu kısa denilmemelidir ve bu mantıkla hareket edilmemelidir. Hocam boyu kısa ne yapayım yinede evleneyim mi istemiyorum diyen kardeşlerimize de şöyle diyoruz. Tabi ki buda bir haktır. Ancak bu kadar seçici isek bir o kadarda sabırlı olmalıyız. Hem istediğim gibi hemde bir an önce neden olmuyor dememeliyiz.

Erkekler ailelerini devreye koyarak kısmet arayışı içinde olmalıdırlar. Kadınlar ise gelen misafirlerine iyi davranarak kadınların düzenlediği Kuran okumalarına ve İslam ahlakına uygun düğünlere, kına gecelerine katılarak varlığını insanlara göstermelidirler. Özetle, erkek ve kadınlar İslam ahlakı çerçevesinde hareket ederek bir arayış içerisinde olmalıdırlar. Bununla birlikte yukarıda belirttiğimiz gibi duayı ve sabrı elden bırakmamalıdırlar.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. 35 yaşındayım hiç evlenemedim hep bozuldu duada okuyorum her türlü yatılardada okudum yine olmadı kendimden vaz geçtim kaylen

  1. Yatırlara gitmekten çok 5 vakit Yüca Mevla’mızın huzuruna gitmeli ve namazlarınızdan sonra dua etmelisiniz.

   1. Kısmet kapanırmı cin musallatı yaşayın anlarsınız. Öyle bir kapanır ki hayalet gibi ortada dolaşırsınız kimse sizi farketmez görmez bile sadece evlilik anlamında değil iş para her yönden kapanır. Bunu bizzat yaşıyorum emin olun bu tür şeyler oluyor.

  2. Ama unuttuģunuz bir şey var evde oturup bekleyip Allah ım neden olmuyor demeyin ben Azeriyim ve bizde bir laf var nerede hareket orada bereket çaba göstermeliyiz bir şeyi istiyorsak kendimizde biraz yormalıyız birde en başta kalbinizi temiz tutun mutlaka olacaktır.)

 2. Yaşım otuz nereye gitsem olmuyor artık ciddi anlamda bunalımdayım çevremdeki insanlar artık dalga geçiyorlar intihar derecesine geldim duada ediyorum yine olmuyor

  1. Sakın ol kardeşim Ben de 32 yaşındayım ama sabır ediyorum intihar nedemek cennet kapıları sana kapanır pişman olacak şeylerden uzak dur Allah herşeyin en hayırlısını verir namaz kıl dua et sabit et Allah sabır edenlerle beraberdir unutma o görür verir alır.

  2. Üzülmeyin.Bol bol dua edin.Allah sizede hayırlı bir eş nasip etsin inşaallah.Hem erkek için 30 yaş o kadar geç değil ki.Benim babam da 30 yaşında evlenmiş.Yakınlarımda da 35-36 yaşlarında evlenen bir sürü erkek var.

 3. Merhaba
  Ben Ahmet GUNES KASRANOGLU tarafindan yazilan İLAHİ ENERJİLER VE METAFİZİKSEL ÇÖZÜM kitabini okuyup hocamla calisana kadar bir turlu aradigim aski bulamamistim. Hocamin ozverili calismasi sayesinde uzerimde ne kadar nazar buyu musallat ah varsa gitti. Bambaska biri oldum. Aradigim askimi buldum. Islerim duzeldi sosyal cevrem genisledi. Hayati yeniden yasamaya basladim

 4. Evlenmek isteyipte evlenemeyen sadece dua edip bekliyecek mi bir kısmeti çıkması için dua mı edecek ve böyle dua edince olacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu