Aile

Kısmetim Çıktı Fakat Hasta Annesi İle Oturmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

Kıymetim Çıktı Fakat Hasta Annesi İle Oturmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım?S.a hocam ben 27 yaşındayım, evlenmek için karşıma biri çıktı gayet beyefendi, kişiliği düzgün dini inançları yüksek biri. fakat anne problemi var psikolojisi bozuk bir anneyle yaşamamı istiyor. Fakat annesiyle yaşamak istemiyorum ne yapmalıyım?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, öncelikle yüce Mevla’mız hakkınızda hayırlısını nasip etsin. İnşaallah mutlu ve mesut bir yuva kurmak nasip olur. Konu sorunuzun cevabına gelince ise şunları söylememiz mümkün. Yüce Mevla’mız kullarına kadın veya erkek olsun kısmetler nasip etmektedir. Tabi ki bir çok insan kısmet konusunda isteğinin karşılığını tam olarak bulamaya bilmektedir. Bu konuda mantıklı olan artıları ve eksileri kendi terazimize koymak ve sonuca göre bir karar vermektir. Hiç bir kısmet tamamen artı veya eksi olmamaktadır. Her kısmetin kendine göre eksileri ve artıları vardır. Bu noktada önemli olan karşımıza çıkan kısmetin artılarının size ne kadar uyumlu olduğudur. Sizin durumunuzda bundan ibaret. Eş adayının ne kadar iyi olduğunu ifade etmişsiniz. Fakat bununla birlikte eş adayınızın annesinin problemleri olduğunu ve ileride sorun yaşayabileceğinizi ifade etmişsiniz. Bu noktada iyice düşünmeli ve net bir karar almalısınız. Bu kararı almayı da fazla uzatmamalısınız. Bu hem sizin için hemde karşı taraf için iyi olacaktır.

Öncelikle bu konuyu büyükleriniz ile konuşmalısınız ve onların fikirlerine de mutlaka önem vermelisiniz. Zira onlar bu konuya bizden daha iyi vakıf olabilirler. Bunları yaptıktan sonra sizin için en uygun kararı verebileceğinize inanıyoruz. Tabi son olarak şu konunun altıda çizilmelidir. Eş adayınızın bu durumda ki bir annesini kabullenmek İslam inancında çok değerlidir. Bununla birlikte bundan artı bir hayır kazanacağınızdan ve yüce Mevla’mızın rızasını kazanacağınızdan şüpheniz olmasın. Zira Mevla’mız iyilik yapan ve özellikle hastalara iyi davranan kullarını çok sever. Yüce Mevlamız size doğru bir karar alabilmeyi nasip eylesin. Hayırlı bir kısmet, hayırlı bir evlilik için dua etmek ister iseniz Evlenmek İçin Dua başlıklı konudan da istifade edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Yaşım geldi geçiyor kısmetim çıkmıyor kısmetim mi kapalı 30 yaşındayım hiç evlenemeyecek miyim herkes evlenemedin diye alay ediyor.

    1. İnsanlar alay etmek için bir sebep ararlar. Siz bu konuda kendinizi eksik görmemelisiniz. Zira bu konu insanın elinde olan bir şey değildir ki bunun için kısmet denilmektedir. Yüce Mevla’mızdan hayırlısını isteyin, inşaallah hayırlı bir kısmet karşınıza çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu