DuaSorularınız

Kısmet Açma Duası

Kısmetimizin nasibimizin bizi bulması için ne yapmak gerekir. Kısmet açma duası var mıdır? Eğer varsa kısmet duası nasıl yapılır? Evlenmek istiyorum ama nasibim beni bulmuyor ya beğenmediğim kişiler karşıma çıkıyor. Yada önce oluyor, sonra ise bir şekilde o iş bozuluyor. Annemle beraber dua ediyorum ama kısmetsiz miyim Allah kapılarımı neden kapatıyor ne yapmak gerekir? Yardımcı olur musunuz lütfen?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, İslam dininde kısmet kelimesi en çok böyle durumlar için kullanılmaktadır. Kısmet bizim istediğimiz zaman olan şey değildir. Kısmet vakti gelince bizim için hayırlı olanın bizi bulmasıdır. Bu nedenle moralinizi bozmamalısınız.

Tabi ki kısmetimizi sadece beklememeliyiz. Şimdi hayırlı bir kısmet için hangi duayı yapabiliriz konusunda bilgiler verelim. Öncelikle hayırlı bir kısmet için namazlarınızdan sonra samimiyetle dua etmelisiniz. Zira namaz ibadetinden sonra yapılan dualar en tesirli dualardır.

Bununla birlikte size Kuran ı Kerimde yer alan bir ayeti kerimeyi okumanızı tavsiye diyoruz. Aşağıda bu duanın Arapça metnini, Arapça okunuşunu ve Türkçe anlamına ulaşabilirsiniz. Yüce Mevla’mız dualarınızı kabul eylesin.

Kısmet Duası Nasıl Yapılır?

İslam alimlerimiz bu ayeti kerimeyi dua mahiyetinde okumayı tavsiye etmişlerdir. Duanın anlamını okuduğunuzda bu kısmet duası değişmiş diyebilirsiniz. Ancak böyle düşünmeniz yanlış olacaktır. Zira ayeti kerimelerin derin anlamları vardır. Yeter ki bizler büyüklerimizin tavsiyelerini samimiyet ile yerine getirelim.

Kısmet-Duası

Kısmet Duası Anlamı: Ailene namazı emret ve kendin de ona devam et. Senden rızık istemiyoruz. Sana da biz rızık veriyoruz. Güzel sonuç, Allah’a karşı gelmekten sakınanındır.  (Diyanet Meali :20.132 )

Kısmet Açma Duası 

Kısmet açma duası olarak en çok okunan ve tavsiye edilen bir başka ayeti kerimeye yer verelim. Bu dua Yüce kitabımız Kuranı Kerimde Furkan suresinin 74 ayeti kerimesidir.

kısmet açma duası

Türkçe anlamı: Onlar, “Ey rabbimiz!” derler, “Bize mutluluk getirecek eşler ve çocuklar bahşet; bizi günahtan sakınanlara öncü yap!” (Diyanet meali, Furkan Suresi-74)

Samimiyet ile bu duaları okumaya devam edin inşaallah faydası olacaktır. Sitemizde yer alan Evlenmek İçin Dua başlıklı konudan da istifade edebilirsiniz.

Kısmet Açma Duası Hakkında Sorular

Kısmet Açma Duası Nedir?

Kısmet açma diye tabir edilen dualar alimlerimizin tavsiyeleridir. Bilindiği üzere dualar Mevla ile kula arasında yapın bir muhabbettir. Yüce Mevla’mızdan isteme yoludur. Bu tavsiye edilen dualar ile doğru dualar yaparak isteğimizin daha çabuk olmasını sağlamak dua eden kulun samimiyetinden geçmektedir.

Kısmet Açma Duası Kaç Günde Etkisini Gösterir

Bir kul yapmış olduğu duayı samimiyet ile yapar ise hemen etkisini gösterecektir. Burada ki göstererek ifadesi duanın kabul olacağını belirtmek için kullanılmıştır. Ancak bizler çoğu zaman samimiyet ile yaptığımız duanın kabul olmadığını düşünmekteyiz. Unutmamak gerekir ki Yüce Mevla’mız bizim kendimiz için hayır olarak gördüğümüz şeyin aslında hayır olup olmadığını görmektedir. Çoğu zaman bizim isteğimizin hayır olmadığını bildiğinden biz kulları isteğini nasip etmemektedir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Selamun aleykum benim karşıma istediğim gibi birisi çıkmıyor tez zamanda evlenip mutlu bi yuvam olsun istiyorum kısmet olmuyor ne yapmam lazım.

  2. Merhaba,benim karşıma hiç istediğim biri çıkmıyor,her gün dua ediyorum belki de. Ama her birinde kötü özellikler.Uğraştıkça olmuyor sanki. Haketmeyenler bile bir şekilde mutluluğu tadabiliyorken yıllardır bekleyişim sonuçsuz kaldı,hep karşıma olmadık insanlar çıktı.Ben anlamıyorum,acaba haketmiyor muyum,yoksa bir kötülük mü yaptım,tamamen şanssızlık mı.Ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum.

    1. Bu konu tamamen sizin kaderiniz alakalıdır. Unutmayın ki her şeyde bir hayır vardır Yüce mevlamız size bu zamana kadar bir iş nasip etmediği ise mutlaka bu sizin için daha hayırlıdır. Size tavsiyemiz duaya Devam etmeniz ve Yüce Mevlamız dan hayırlısını istemelidir

  3. Selamun aleykum içki satilan bir yerden sürekli alisveris yapan arkadaslarim var bana bir şey ikram ettiklerinde acaba bunu içki satilan bir yerden mi almistir diye tereddüt edip reddediyorum bu yanlis mi?
    Tsk ederim.

    1. yanlış değil doğru bu durumun günah olduğunu uygun bir dille arkadaşlarınıza da anlatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu