İslam Alimi

Kirli Oyunlar ve Müslümanları Karalamalar Ne Zaman Biter?

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

İslam denilen huzur ve mutluluk dolu hayat nizamına karşı çıkan, din düşmanları,  dünya hayatında sömürü düzenleri, nefret kin ile kazandıkları para muslukları ve düzenleri bozulacağı için, halkı ve ülkeleri kandırmak adına, kendi “finanse” ettikleri, dinden imandan haberi olmayan vicdansızlara örgüt kurdurarak, İslami bir örgüt imajı vererek insanları katl etmesi için ortaya atarak, İslam dini karalama peşine düşmüşlerdir. Bilgi kirliliği, yalan dolan, entrika deyin ne derseniz deyin, İslam dini ve Müslümanlar karalanarak halkın gözünde korku ve insan canına önem vermeyen, bir din olarak lanse edilmiştir. Bu karalamalara inanan saf bilgisi az insanlar da, bu gözle İslam’a ve Müslümanlara bakmaya başladılar.

Aslında huzur ve mutluluk dini olan, İslam ve onu kabul eden Müslümanlar bir karıncayı dahi incitmez iken, gönlündeki Kur’an ve gül kokan Âlemlere Rahmet olarak gelen, nur Peygamberi takip ederken iman aşkı ile insanların, mutlu olası için çabalar iken, böylesi karalamalara maruz kalmıştır. Olayların ve vahşetlerin hiçbir zaman din ile ve Müslümanlar ile alakası yoktur, buna ne İslam nede nur Kuran izin verir.

İşte buradan sonra Müslümanlara çok ağır bir yük binmiş oluyor, bu kötü imajı yıkmak ve silmek için İslam’ı, Nur Kur’an’ı gerçek olan merhametini güzelliğini insan canına kıyanı, kabul etmediğini anlatmak anlatmak anlatmak… İnsanların bu tabusunun da hemen yıkılacağını sanmakta boşuna hayal kurmak olur ki, hemen birden insanların değişmesi zordur, uzun zaman alacaktır insanların gönlündeki bu lekeyi çıkarma ve silmek. Müslüman herkesi karşılıksız sevdiğini, cümle insanların mutluğu için yaşadığını anlatmalıyız.

Gönüllerin mutmain olması uzun sürse de zamanla bu karalamalara inanmayan insanlar, İslam’ı karalayanların gerçek yüzünü görmüş olacak, Allah’ın izni ve yardımı ile… İnsanlar söylenilen gerçeği hemen bir anda hazım edemez, zaten gönülde olan şeytan da buna izin vermez, o nedenle Müslüman devamlı devamlı, güzel huzur dolu İslâmı anlatacak, ta ki İslam düşmanlarının tezgâhı yıkılana kadar, onlar rezil rüsva olana kadar sabırla İslam’ı Nur Kur’an’ı Nur Peygamberin Sünnetini, anlatacak.

Bundan sonar kirli tezgâh başında oturanların düzenleri karalamaları bitecek ve karanlık gönülleri ile yine karanlık, dehlizlere çekilecek, yenilgiyi hazım edememenin kızgınlığı ile yeni planlar peşinde koşacak. Ne zaman biz nur huzur dolu Kur’an ve İslam yolunda gevşeklik gösterir, birlik beraberlikten vazgeçtiğimiz ve önemsemediğimiz an, yine ortaya nefretleri kinleri ile ortay çıkacaklardır. Aman dikkat edelim kardeşiz zaten kardeşlik bağını sımsıkı tutalım, kopmasına koparılmasına izin vermeyelim. Selam ve dua ile.

Mehmet Aluç


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ