Haber

Kimse Yok mu Derneği

KİMSE YOK MU (KYM)

Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) danışman üyesi olan Kimse Yok Mu, 18 Ocak 2002 tarihinde kuruldu.

19 Ocak 2006 tarih ve 2006-9982 nolu Bakanlar Kurulu kararı ile “Kamu Yararına Çalışan Dernek” statüsü kazandı.

Bakanlar Kurulu’nun 6 Şubat 2007 tarihli ve 2007-11683 sayılı kararı ile “İzinsiz Yardım Toplama” yetkisi aldı.

10 Ağustos 2008 tarihinde “TBMM Üstün Hizmet Ödülü”ne layık görüldü.

2010 yılından bu yana Türkiye’deki mültecilerin sağlık, eğitim, gıda gibi ihtiyaçlarını karşılamak için Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile ortak olarak çalışmaktadır.

Türkiye’de 40 şubesi ve dünya genelinde on binlerce gönüllüsü bulunan KYM, 110 ülkede insanî yardım faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

ÇALIŞMA ALANLARI

Yoksulluğun uğradığı her yerde ve her durumda görev başında olan Kimse Yok Mu, 12. yılını geride bıraktığı 2014 yılı itibariyle çalışma alanlarını 7 kategoride sınıflandırmaktadır.

İnsani Yardım, Kalıcı Yardımlar, Afet Yardımları, Eğitim, Sağlık, Yetim Yardımları, Temiz Su ve olarak sıralanabilecek bu alanlarda Türkiye’de ve dünyada pek çok ihtiyaç sahibinin problemlerinin kalıcı olarak çözülmesine vesile olmaktadır.

Kimse Yok mu Derneği

YOKSULLUKLA MÜCADELEDE GÖNÜLLÜLÜK ESASI

Yoksullukla mücadele ederek, herkes için müreffeh bir dünyanın inşasına hizmet etmeyi amaçlayan Kimse Yok Mu, bu amacını gerçekleştirmek için gönüllüleriyle birlikte hareket etmektedir.

Gönüllülük esası, Kimse Yok Mu çalışma sisteminin en önemli temel kaynaklarından biridir. Yurt içinde ve yurt dışındaki yardım dağıtımlarından çeşitli yardım organizasyonlarına kadar pek çok faaliyet, Kimse Yok Mu gönüllüleri tarafından özveriyle yürütülmektedir. Gönüllüler, Kimse Yok Mu’nun imza atacağı her türlü faaliyetin planlanmasından uygulanmasına kadar devam eden tüm süreçlerde fiilen rol almaktadır.

YARDIMSEVERLER FAALİYETLERİN İÇİNDE YER ALIR

Bütün çalışmalarında şeffaflığı ve güvenirliği esas alan Kimse Yok Mu, yardımseverlerini bizzat çalışmaların içine alarak güvenilirliğini perçinlemek istemektedir. Dernek bu sebeple yurt içindeki ve yurt dışındaki bütün yardım faaliyetlerinin kapılarını yardımseverlere açmakta, isteyen herkesi bu faaliyetlere fiilen katılmaya davet etmektedir. Yardımseverlerimiz, şartlı bağış yapabilecekleri gibi, arzu ettikleri takdirde yaptıkları bağışların teslim edilişi sırasında teslimatı yapan Dernek yetkililerimizle birlikte bulunabilmektedirler. Yardımseverlerimiz bu vesileyle tanışmış oldukları ihtiyaç sahiplerini daha sonra da ziyaret edebilir, onlarla kardeş aile olabilir, yardım faaliyetlerini hiçbir aracıya ihtiyacı olmaksızın kendileri sürdürebilirler.

Derneğin Resmi Sitesi: www.kimseyokmu.org.tr

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu