NamazSorularınız

Kılmadığım Namazları Nasıl Telafi Ederim

Bu güne kadar 3-4 ay namaz kılıp bıraktım. 20 yaşındayım kılmadığım namazları nasıl telafi ederim.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bildiğiniz üzere namaz ibadeti İslam dininin beş şartından biridir. Beş vakit namaz için Beş Vakit Namaz Nasıl Kılınır? başlıklı konuyu ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte bir Müslümanı, Müslüman yapan en özel ibadet namaz ibadetidir.

Namazlarınıza büyük önem vermeli ve aksatmamalısınız. Zira namazların her ne kadar özrü olsa da ki “İslam dininde bu özre kaza namazı denilmekte” tam olarak telafisi mümkün değildir. Çünkü kaza namazlar vaktinde kılmanın yerine gerçek manada geçmemektedir. Kaza namazları bir özürdür ve kabul olup olmayacağını ancak Yüce Mevla’mız bilebilir. Bununla birlikte kılınmamış olan namazların mutlaka kazası kılınmalıdır. Yani kaza namazlar tam manası ile vaktinde kılınan namazın yerine geçmiyor diye kazaları kılmamakta başka bir hata olacaktır.

Özetle, kılmadığınız namazları telafi etmeye niyetlenmeniz gerçekten çok güzel bir şey. Bu nedenle kılmadığınız namazlarınızı hesaplamalısınız ve kılmadığınız namazları kaza etmelisiniz. Namazlarınızı nasıl kaza edeceğiniz hakkında bilgi için sitemizde yer alan Kaza Namazları Nasıl Kılınır? başlıklı konudan istifade edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu