Kurban

Keseceğim adağı rehabilitasyona ( özürlüler okulu ) verebilir miyim?

Keseceğim adağı rehabilitasyona ( özürlüler okulu ) verebilir miyim?Selamun aleyküm, keseceğim adağı rehabilitasyona ( özürlüler okulu ) verebilir miyim?

Cevap: Aleyküm selam. Değerli ziyaretçimiz, bu hassasiyetiniz için öncelikle bir tebriği hak ettiğinizi söylemeliyiz. Kesmiş veya kestirmiş olduğunuz adakları İslam dini çerçevesinde ihtiyacı olan kişi ve kurumlara gönül rahatlığı ile verebilirsiniz. Sorunuzda bahsettiğiniz gibi adağınızın etlerini bir rehabilitasyon merkezine ( özürlüler okuluna ) gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.

Zira böylesi merkezler hem maddi, hemde manevi açıdan bizlerin vereceği desteğe ihtiyacı olan merkezlerdir. Bununla birlikte İslam dini özürlü insanlara saygıyı, sevgiyi ve yardımı önemle tavsiye etmektedir.

Bu ve benzeri hayırlar Yüce Mevla’mızın rızasını kazanabilmemize vesile olacak amellerdir ki bu nedenle de çok önemlidirler. Yüce Mevla’mız kestiğiniz ve keseceğiniz adaklarınızı kabul eylesin. Selam ve dua ile…

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu