İslam Alimi

Kendilerini Üstün Kılan, Nur Kuran Ve Sünnet İman İle Genlerini Ruhlarını Hücrelerini Merhametin Koruyuculuğun da Taşıyanlar Yaşayanlar, Gelecek Nesillere Nur Kur’an’ı Nur Sünneti İmanı Merhameti, Daha Fazla Aktarabileceklerdir.

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Başlık biraz uzun oldu ama yaramız da büyük ondandır sanırsam. İnsanlar ne oldu nefret kin parametrelerini kullanır oldular, haydi yüzünün şekli değişti ya gönlün daha dün güzel iken nasıl çirkin ile değişkenlik ile güzel olan,çirkinliğin  parametresi ile değişti? Bu farksızlığının kaynağı para için ise para harcanır biter, ülke parçalanır sana yer kalmaz, senide kapı dışarı ederler, genini nerede hangi ameliyat ile değiştirdin hayret ve muamma, vatan toprağında özgürlük altında, nasıl çevreni, çevresiz fikirsizler ile değiştirdin? Bu ise hayretlere değil de, nefretlere şayan!

Aç oku tarihi bilmiyorsan sana söyleyeyim nefret ile gezen ya da nefret ile gezenin yanında olanı. “Ülkesine hizmet ile faydalı olan insanlar” daha kolay hayatta ve hatırlarda kalacaktır, daha fazla süren mutluluk ve sevinç ile hayatın güzelliğinde sevgi üreyecek ve kendilerini üstün kılan Nur Kuran ve Sünnet iman genleri ruhları hücrelerini merhametin koruyuculuğun da taşıyanlar yaşayanlar gelecek nesillere daha fazla nur Kur’an’ı nur sünneti imanı merhameti aktarabilecekler ve mutluğun huzurun ikliminde yaşayacaklardır. İman etmenin, vatanı sevmenin, kardeşliğin sağladığı bu özellikler her nesilde geçerliği, düşünce yapısında nefes alışında, yürüdükleri yolların izlerinde gönül içerisinde, canlı nur ışığı sık görülecektir. Ülkesine hizmet etmeyen şer ile olan tam tersidir, yazmayayım yukarıda ki yazıya, olumsuzluk eki ekleyerek oku yeter sana.

Daha dün birbirimizi iman kokusu ile vatan sevgisi ile birbirimizi çok iyi bir şekilde tanıyabilecek olmazsak ta, bir noktada vatan bazen iman noktasında özelleşmiş aklımızın kapısını kapatarak tanıyor olmamızı ne çabuk unuttun? Bir birimizi tanımaya yardımcı olan bedenimizin sinir uçlarını hangi zamanda “ihanet edenlerin fikirsiz aklı” ile yaktın bilemiyorum ve seni yani türünü anlamaya çalışan beynim yoruldu, devreleri yandı.

Bir anda Modifasyon’suzluk çevirmesine ne zaman yakalandın,3600(3600derece yoktur biliyoruz elbette senin fırıldaklığını ölçmek için öyle yazdım anla sen, ama sende anlama kabiliyeti sıfırın altında 1000 derce) derece ile nasıl adaptasyon sağladın? Pes diyorum ve şaşkınlığımla donup kalıyorum. Hem o kıvırma mekanizmasını yenimi icat ettiniz, pes ki pes! Cansız fikrin niyetin ile nefretin ile bilmen gerekir ki, insan aklı fikri gönlünde  canlılık var olduğu sürece mutluluk ve huzurun çeşitlilik de kaçınılmaz olarak, çok olacaktır. Sendede huzursuzluğun ıstırabın çeşitliliği çok olacaktır bunu da iyi bilesin. Selam Ve dua ile …


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1415
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ