İslam Alimi

Kendi Fikrini, Fikirsizin Aklı İle Değiştirip Köle Etme, Bekle Sen Hidayeti…

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

dünya-ahiret-mesutdurmus-538x330
Kul bekler hidayeti, ama önce yüce Allah’a ulaşmayı kavuşmayı isterse gönülde hidayet gelince bilir mi kıymetini, bilinmez amma hidayet her kula nasip olmaz, hayat yolunda bekle kul yolun var bir nihayeti, merhamet ile olursan alırsın hidayetin tacını takarsın gönlüne,  secde ile şükür edersin içindeki nur güzelliğini okursun. Dudağındaki gönlünde ki dikenli telleri bir bir söker atar, o nur hidayet.

Akıl Kur’an Sünnet iman istikameti yolunda gitmedikçe o akıl her an kulu uçurumlara yanlış fikirler peşinde günaha sokmaya meyillidir. Her an dünyasını ve ahiretini harap ederek yok olmanın peşinde koşmaya mahkûmdur. Her an kendi menfaatimiz peşinde koşarak insanlığın dostluğumuzun komşumuzun menfaatini unutturarak bizi bencil yapacaktır, satılık olan beyinler. Akıl Kur’an Sünnet iman etmediği müddetçe akıl değildir, Kendi fikrini fikirsizin aklı ile değiştirip köle olmak içindir o akıl.  Kendi fikrini fikirsizin aklı ile değiştirip köle etme, bekle sen hidayeti ey kul ey bu dünyada en güzelini yaşamayı mutluluğu hak eden kul, satma fikrini ,alma fikirsizin fikrini Nur Kuran Nur Sünnet var iken, satma kendini ve fikrini.

Bilmek akıl iledir, fikirleri üretme fikirleri tahlil ederek kabul etme akıl iledir, hüküm verme kıyaslama tahlil ederek-Ha bu arada fikirleri düşünceleri tahlil ederken Kuran ve Sünnet dışındaki fikirler ile tahlil edersen yine yanılırsın-kabul etme akıl iledir, Akıl bir nimettir kula Yüce Rahmanın ihsanıdır.

 

“Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle davet et ve (gerektiğinde) onlarla en güzel şekilde mücadele et!” (Nahl Sûresi, 16/125)

 

Mutlak Hidayet Sadece Allah’a (c.c.) Aittir

Kur’an ayetlerini hece hece gönüllere gülümseyerek gönülleri gülümseterek…
Hayat ile ölüm arasında mesafe bir adım bile değil bir bakarsın yolun sonundasın, haberin yok, şaşırır kalırsın! Bırak nefretin ile kulun peşini bırakmazsan veremezsin inan son nefesini… İman olmalı kafada gönülde, adımlar olmalı camide namazda, olmamalı barda pavyonda…

Kur’an ile haktan merhamet alan merhamet dağıtır, şeytandan kin nefret alan nefret kin dağıtır bu bellidir bunu aksini söyleyecek bir yiğit var mıdır? Hak ile doldur heybeni yarın için, yalan dolan doldurursan yolda aç kalırsın sen vermeyince, sızlan bakalım ince ince, şeytan nefis sana gülünce…
Rahman sana gönül vermiş, nefret nefis şeytandan uzak dur demiş, sen uzak durmaz isen Rahman sana ne yapsın, iyilik sana ne yapsın, sana koşan kul nefretinle yıkılırsa ne yapsın? Var mı cevabı olan? Gönüllerimize huzur ile dolduran Rahman bizimle her an, görmez isen geçer zaman, sonunda ölüm gelir o an.

Ne ararsın, kendi gönül bağın var iken başka bağlarda? Önce kendi gönül bağında meyveler yetiştir dağıt, sonra izin al gir gönül bağlarına, sonra seyran eyle gönüldeki o güzelim bağları… Çıkarsın dağlara inmezsin merhametle bağlara kul ne yapsın, Rahman ne yapsın sana, hak ettiğini çektirecek elbet sana… Tarihi araştır merhamet ile olanlar gönüllerde yaşıyor, merhametsizler nefretleri ile lânet b… çukurunda lâneti ile batıyor, yatıyor.

İman ile hayatta nöbet tutmak var iken, nefret kin kapısında köle olmak niye? Ne geçecek eline? Kuru bir b… oda işe yaramıyor artık köylerde oda yakılmıyor, doğal gaza geçti herkes! Sen hala uyu uyanığım diye geçin ey salak!

Bak tarihine hepsi ilim irfanla besleniyordu, sen nefret ile beslen nah kazanırsın, gönül güzellikleri ile ecdadın kâinata güzellik saçarak fetih ediyordu, senin benim gibi yatmıyordu yan gelip ağız üstü hem adamda satmıyordu, nefret ile öne arkaya da bakmıyordu.

Sen hala kendi fikrini fikirsizin aklına köle et, sonrada insanları yok et, yok edince sende yok olacaksın, ağlayıp sızlanacaksın, fikirsizler basacak kıçına tekmeyi haydi uçurumdan hop hop aşağı… Güm güm aşağı… Düş kalk aşağı… Çıkmak için yukarı yol yok yok yok… Arama güzellik aşağıda, zaten her yer b…Çabuk düş kurtul, kurtaracak ip arama dün kesmiştin hatırla, ya da hatırlayacak akıl yok sende, düş aşağı yukarıya çıkacak yol yok.

Kur’an ve sünnete İnanan müminin aklı, Kur’an ve Sünnetin aklı, inanmayanın aklı, inkârcının aklı, zalimin aklı say say bitmez en güzeli” Kur’an ve sünnete İnanan müminin aklı, Kur’an ve Sünnetin Aklı”dır. Selam ve dua ile kardeşlerim.
Yüce Rabbim bizlere sağanak sağanak hidayet ver

Kuran ile Sünneti merhameti gönlümüze ser

Cümle müminler Kur’an Sünnet merhamet ile sever

Haydi, al gönlüne merhameti cümle kulları âlemi gülümset

 

 

Beklediğim sensin ey güzel nurlu hidayet

Nurunla ömrümü hayatımı doğru yola ilet

Rahmandan gelensin Şükürler olsun Rahman’a

Haydi, al gönlüne hidayeti cümle kulları âlemi gülümset

 

Kurtarır hidayet cümle karanlıklardan

Rabbim korusun cümlemizi kötü kullardan

Uzaklaşalım nefret kine varan yollardan

Haydi, al gönlüne İslam’ı cümle kulları âlemi gülümset

 

Hidayet ne güzel yakışır kullara

Onun güzelliğini yayalım uzaklara

Gönüller de haydi kalmasın yara

Haydi, al gönlüne İslam’ı cümle kulları âlemi gülümset

 

 

 

Kul Mehmet’im hidayet ile cümle kirlerden arındık

Cümle gönüllere gülümseyen merhameti ile vardık

Ağlayan gönülleri hidayetin merhameti ile sardık

Haydi, al gönlüne Kur’an’ı cümle kulları âlemi gülümset
Mehmet Aluç

 

__________________
Mümin tövbe ile merhamet ister Rabbi’nde affı için
Selam ve dua ile…

 


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ