Oruç

Kazaya Kalmış Ramazan Orucunu Bilerek Bozan Kimse Kaç Gün Oruç Tutmalıdır?

Kazaya kalmış bir Ramazan orucum vardı ve bunun kazasını tutuyordum. Size sorum kazaya kalmış ramazan orucunu bilerek bozan kimse kaç gün oruç tutmalıdır? O gün çok sıkıntılıydım ve dayanamadım orucumu bozdum.  Benim sorum kısaca kazaya kalmış Ramazan orucunu bilerek bozan bir kimse kaç gün oruç tutması lazım? Bu konuda bilgi verir misiniz?

Ramazan Orucu Kazası Keyfi Bozulmamalıdır

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bir kişi kaza olan orucunu eğer bozarsa bu karşılık gününe gün olarak tutması gerekir. Yani bir güne bir gün tutulur. Fakat bu gibi durumlardan kaçınılmalıdır. Zira bir Müslüman bir şeye niyet ettikten sonra sabır göstermelidir.

Bu tür durumlar keyfi değil zaruret olduğu taktirde hoş görülebilinir. Aksi taktirde yapmış olduğumuz ibadete saygısızlık yapmış oluruz.

Sitemizde yer alan Ramazan Ayında Tutamadığımız Oruçlar İçin Ne Yapmalıyım? ve Hangi Hallerde Ramazanda Oruç Tutulmaz? başlıklı konudan da istifade edebilirsiniz.

Kazaya Kalmış Bir Ramazan Orucunu Bilerek Bozan Kimse

Bu videoda kazaya kalmış Ramazan orucunu bilerek bozan bir kimse ne yapmalıdır, kaç gün oruç tutmalıdır? gibi soruların detaylarını kıymetli hocamızdan da dinleyebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu