NamazSorularınız

Kazaya Kalan Öğle Namazlarımı Üst Üste Nasıl Kılabilirim?

10 tane geçmişten kazaya kalan öğle namazımı üst üste nasıl kılabilirim? Birini bitirip diğerine geçtiğimde hepsine ayrı ayrı nasıl niyet etmeliyim?  Aralarında hepsinin ayrı ayrı tesbih ve dua gerekli mi? Bir de birinci kazaya kalan öğle namazını kılıp en sonunda “Allahümme entesselamü ve minkesselam tebarekte ya zel celali vel ikram” deyip mi ikinci kazaya kalan öğle namazına kalkacağım?

Son sorum kaza namazındaki ezan okumayı anlayamadım ben Kaza Namazı kılarken ezan okumuyorum niçin ezan okunur onu da bilmiyorum okumalımıyım okumazsam kaza namazım kabul olmaz mı? Sorum çok uzun oldu kusura bakmayın Hayırlı Günler, Allah’a emanet olun.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, sorunuzun uzun olmadığını belirtmek isteriz. Zira sorularınızın uzunluğu sizi daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor. Evet örneğin kazaya kalmış 10 vakit öğlen namazınızı peş peşe kılabilirsiniz. Her bir vakit namazı bitirdiğinizde tekrar aynı şekilde niyet etmelisiniz. Bu konuda daha detaylı bilgiyi Kaza Namazına Nasıl Niyet Edilir? başlıklı konuda bulabilirsiniz.

Her farz namazdan sonra “Allahümme entesselamü ve minkesselam tebarekte ya zel celali vel ikram” duasını okuyabilir veya okumayada bilirsiniz.  Kaza namazlarınızı kılacaksanız ezan okumak yerine kamet getirebilirsiniz veya kamet getirmeyede bilirsiniz. Ezan, Kamet Türkçe Anlamı başlıklı konudan bu kametin nasıl okunacağını öğrenebilirsiniz. Kaza namazlarınızın kabul olup olmayacağını ancak yüce Mevla’mız bilebilir. Yüce Mevla’mız kıldığını ve kılacağınız kaza namazlarınızı kabul eylesin.

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu