Mahrem Konular

Kaynanam Kocasını Aldatıyor Ona Nasıl Davranmalıyım?

Kaynanam kocasını aldatıyor ona nasıl davranmalıyım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz sizinde farkında olduğunuz üzere bu konular çok hassas konulardır. Öncelikle böyle bir durum olduğundan yani kaynananızın kayın babanızı aldattığından kesinlikle emin olmalısınız. Bu konudan emin olduğunuz taktirde ise usulünce bu konuda kaynananızı uyarmalı ve tavsiyelerde bulunmalısınız. Kaynananızın düştüğü bu durumun ne kadar büyük bir günah olduğunu, yanlış olduğunu ve ola ki ortaya çıktığı taktirde sonuçlarının neler olabileceğini hatırlatmalısınız.

Bununla birlikte bu durumu sakın eşinize veya kayın babanıza söylemeyiniz. En azından belli bir süreliğine. Zira bu bir aile faciasına dahi yol açabilir. Kaynananız eğer bu tavsiyelere de uymaz ise kaynananıza içinde bulunduğu durumu kayın babanıza söylemesini istemelisiniz.

Durumunuz gerçekten çok zor bir durum. Biz bu konuya dini açıdan yaklaşalım. İslam dininde bir kimseyi zina ile suçlamak çok ciddi deliller isteyen bir konudur. Bu zinaya ya iki erkek yada bir erkek ve iki kadın şahit olmalıdır. Bununla birlikte bu şahitlik bir çay bahçesinde çay içerken gördük gibi konular ile değil bire bir zina halinde görmek ile mümkün olmaktadır. Aksi halde siz yalancı ve iftiracı durumuna düşersiniz. Sabırlı olun ve kaynananızın bu yanlışından dönmesi için dua edin. İnşaallah doğru yolu Mevlamız nasip eder. Biz bu sorunuza ancak böyle kısa ve özet bir cevap verebiliriz. Zira bu konu çok hassa bir konudur ve bu tür konularda doğru yapacağım diye bir çok yanlışa düşmek mümkündür. Siz nasıl davranmalıyım diye sormuşsunuz. Bizim size bu konudaki tavsiyemiz sabırlı ve dikkatli olmanız olacaktır. Zira çok hassa bir çizgidesiniz. Mevlamız yardımcınız olsun. Kaynananıza ise bu günahından dönerek doğru yolu bulmayı nasip eylesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu