Genel

Kaynanam Alzheimer Eşimle Aramıza Soğukluk Girdi Ne Yapmalıyım?

Hocam benim kaynanam 2 yıl önce alzheimer oldu 9 yıllık evliyim aynı binadayız hiç anlaşamadık. Eşim annesine çok düşkün şuanda hasta olduğu için 3 gece eşim yanında yatıyor bu bizim aramıza soğukluk veriyor. Ben mutsuzum gündüzde sırayla görümcemlerle bakıyoruz. Bir tane daha oğlu var o bekar 4 gün o yatıyor dul görümcemde var o da gündüz bakıyor bir yıl ben yanıma aldım baktım Alzheimer çok zor diye sıraya koyduk. Eşim beni hiç anlamıyor hep ailesi yüzünden kavga ediyoruz çok yoruldum ne yapmalıyım?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu gerçekten zor bir durum bunu kabul ediyoruz. Ancak sevdiğiniz ve eşiniz olan insan ın annesine bakmanız sizin için büyük sevap ve hayırdır. Ancak şöyle düşünün annesini umursamayan bir eş sahibi olmaktansa annesini umursayan bir eşe sahip olmak çok daha hayırlıdır. annesine vefalı olmayan bir erkek kendi eşine ve Mevla nasip ederse kız çocuğuna nasıl vefalı olabilir.

Tekrar söylemekte fayda vardır. Durumunuz kolay bir durum değildir. Ancak mükafatını alacağınızdan zerre kadar şüpheniz olmasın. Hiç değilse şunu sağlamalısınız. Eşiniz size baktığında evet benim eşimde en az kardeşlerim ve yengelerim kadar, belki onlardan daha çok annemle ilgileniyor demelidir. Unutmayın dünya fanidir ve hiç bir kul bu dünyada kalıcı değildir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu