Sorularınız

Karşı Cinse Olan İlgim Nefis mi? İman Zayıflığı mı?

16 yaşında bir kızım ticaret lisesinde 3. sınıftayım Râbbimize layık kul olmak için ilim peşinde koşan sürekli sorup araştırıp öğrenmeye çalışan biriyim ancak karşı cinste kendime uygun gördüğüm birine hemen kendimi kaptırıyorum nefsim bazen çok ağır basıyor onu alt etmek zorlaşıyor, bu yaşımdan kaynaklanan bir şey yada çocuksu bir durum mu zamanla geçer mi? Ayrıca bu durum imanımın zayıflığından mı yoksa gerçekten nefisten dolayı mı?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, bir genç olarak yaşadıklarınız anlaşılabilir bir durumdur. Tabi ki bu durum iman zayıflığınızdan ziyade nefsinizin arzularından kaynaklanmaktadır. Özetle, Yüce Mevla’mız bu nedenle zina yapmayın demek yerine, “zinaya yaklaşmayın” buyurmuştur. Erkekler ile aranızda mesafe olmalıdır. Ben konuşurum ve nefsime sahip çıkarım demek insanın kendi fıtratını bilmemesinden kaynaklanmaktadır. Size tavsiyemiz ilim arayışınıza devam etmeli ve inancınızın gereğini yapmalısınız. Nefsiniz bir şeyler isteye bilir ama hiçbir şeyi size zorla yaptıramaz. Bu nedenle İslam ahlakına uygun davranmalı ve Müslüman bir kız olarak iffetinize başka bir değişle nefsinize sahip çıkmalı ve nefsinizi şaşırtacak durumlardan uzak durmalısınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Allah için bana yardim edin yardımınıza ihtiyacım size sorum olacak. Özelden yazmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu