Mahrem KonularSorularınız

Karım Başkasına İlgi Göstermiş Ne Yapmalıyım?

Hocam kendisi itiraf etti fakat elimden dahi tutmadı dedi. Sadece konuştum dedi ve pişman İntihar edebilirim diyor bir oğlumuz var 11 yaşında ne yapmalıyız yardım edin.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, tabi ki eşinizin işlemiş olduğu günah zina kadar büyük bir günah olmasa ciddi bir günahtır. Ancak gerçekten pişman olduğuna inanıyor iseniz, en azından bir sefere mahsus af etmenizde fayda vardır. Tabi şu da bir gerçek ki affetmek zorunda değilsiniz.

Eğer affederseniz büyüklük göstermiş olursunuz. Dilerseniz eşinize ve en önemlisi çocuğunuza bir şans verin. Zira bu gibi durumlarda en çok mağdur olan çocuklardır. Evli bir kadının başka erkeklerle bu tür bir görüşme içerisinde olması günahtır. Eşiniz gerçekten pişman ise samimiyet ile tövbe etmelidir. Ona tövbe etmesini tavsiye edin ve sizde uygun görürseniz ona bir şans verin. Zira yüce Mevla’mız affetmeyi sevdiği gibi af eden kullarını da sevmektedir. Yüce Mevla’mız evinize ailenize huzur versin inşaallah.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu