Kuran, Tefsir

Kafirun Suresi Anlamı Türkçe ve Arapça Okunuşu

Sure adını ilk ayeti kerimede yer alan ve “İnkarcılar” anlamına gelen “kafirun” keli­mesinden almıştır. Kafirun suresi her ne kadar bu sure bil hassa Kafirlere hitap ediyor olsa da Müslümanlara da büyük mesajlar içermektedir.

Bu sure “Kul yâ eyyühe’l-kâfirûn, Mukaşkışe, İhlas, İbadet, Din” isimler ilede anılmaktadır. Kuranda yer alan İhlas süresi ile birlikte Kafirun suresine “İhlâsayn” isminde verilmiştir ki bu isim iki İhlas manasına gelmektedir.

Kafirun Suresi Arapça Okunuşu

Kafirun suresi Mekke’de inmiştir ve Mushaftaki sıralamada 109., nüzul sırasına göre ise 18. suredir.

Kafirun suresi

Kafirun Suresinin Türkçe Anlamı

 (Ey Muhammed!) De ki: Ey inkârcılar! Ben sizin taptıklarınıza tapmam. Benim taptığıma da sizler tapmazsınız. Ben de sizin taptığınıza tapacak değilim. Benim taptığıma da sizler tapmıyorsunuz. Sizin dininiz size, benim dinim banadır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. Emegi geçen herkesten ALLAH RAZI OLSUN.Bizleri bu mubarek ve guzel dua’lar ile aydinlattiginiz için?YUCE YARADAN’IN SELAMI VE RAHMETI HEPIMIZIN UZERINE OLSUN…AMİN!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu