NamazSorularınız

Kadınların Rükuya Eğilirken Ayak Uçlarına Bakmaları Şart mı?

Kadınlarda rükuya eğilirken ayak uçlarına bakmam şart mı? Seccadeye baksam olmaz mı namazımda bir sakınca olur mu?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, kadınlar namaz kılarken ayak uçlarına bakmalıdırlar. Tabi şu da var ki örneğin daha önce ayak uçlarına bakmadığınız namazlarınız var ise acaba namazlarım kabul oldu mu diye şüpheye düşmenize gerek yoktur. Zira bu kadınlar için namazın farzlarından biri değildir.

Fakat ibadetlerimizi en güzel bir şekilde ihya edebilmemiz için bu konulara dikkat etmelisiniz. Zira bu kuralları belirleyen İslam alimlerimiz biz Müslümanların İslam dinine ve sünneti seniyyeye en uygun bir şekilde ibadetlerimizi yerine getirebilmemiz için belirlemişlerdir. Bu kuralda onlardan biridir.

Özetle namaz kılarken seccadeye de bakabilirsiniz. Ancak yapacağınız en doğru şey rükuda iken ayak uçlarınıza bakmak olacaktır. Yüce Mevla’mıza emanet olun.

Sorular & Yorumlar

  1. Selamunaleyküm ben nur 14 yasindayim namazimi kiliyorum oruç tutuyorum dilencilere para veriom kapanicm elimden geldiğince kuranida ogernicem gunahlarim için tövbe edicem ama ya annem beni çok sinir edince dayanamiom bagiriyorum ya :( cennete girme ihtimali m varmidir ve günde ne yapayim mesela cennete girmek için siz s bilgilendirirmisiniz TSK

    1. Aleyküm Selam:
      Güzel kardeşim inşallah cennete gidersin.Sen namazlarını kıl orucunu tut tesettürüne dikkat et Rabbim seni cennetine koyacaktır.Annenle tartışmana gelince her insan tartışır sen yinede annenin kalbini kırma ona bağırma Annenin duasını al.Dini bilgileri güzelce oku ve araştır hayatında bu bilgileri mutlaka uygula böyle yaparsan elbette cennete gireceksin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu