İslam Alimi

Kadınların Namazda Oturuş Şekli

Hocam kadınların namazda nasıl oturacağı ile ilgili internette 2 farklı şekilde foto var. 1. Sol ayağın üstüne sağ ayakta yana yatırılmış dışarıda. 2. Si sol ve sağ ayak sağ tarafa çıkarılmış, üstüne oturmuyorsun. Şimdi ben 2 tarif ettiğim şekilde oturunca secdeye kapanmam zor oluyor.1. Şekilde oturabiliyor muyuz?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bilindiği üzere namaz ibadetinde erkekler ve kadınlar arasında ufak tefekte olsa farklı uygulamalar var. Bunlardan biride sorunuzda olan kadınların namazda oturuş şeklidir. Bahsettiğiniz oturuşların ikincisi doğrudur. Yani sol ve sağ ayağınızı sağ tarafınıza doğru uzatmalısınız. Eğer ciddi bir rahatsızlığınız yok ise bu şekilde yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için konu içerisine bir resimde koyduk. Yüce Mevla’mız namazlarınızı kabul eylesin.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zeynep dedi ki:

    Selamün aleyküm kardeşim. Ben 14 yıl önce sigarayı bıraktım. Bir daha içmemek için çok önemli bir yemin ettim. Ama 10 ay önce üzücü bir olay yaşadım ve yeminimi unutup sigara içtim. Hatırlayınca kefaret olarak 3 gün oruç tuttum. Ama sigarayı bırakamadım. Bu durumda yeminim ve kefaretim ne oldu? Lütfen beni aydınlatırmısınız

BİR YORUM YAZ