NamazSorularınız

Kadınların Namazda Oturuş Şekli Nasıl Olmalıdır?

Namaz ibadetinde kadınların oturuşu erkeklerden farklıdır. Bu konuda sizlerle Kadınların Namazda Oturuş Şekli hakkında bize ulaşan soru ve cevaba yer verelim.

Kadınların Namazda Oturuş Şekli Hakkındaki Soru

Hocam kadınların namazda nasıl oturacağı ile ilgili İnternette 2 farklı şekilde foto var. 1. Sol ayağın üstüne sağ ayakta yana yatırılmış dışarıda. 2. si sol ve sağ ayak sağ tarafa çıkarılmış, üstüne oturmuyorsun. Benim 2 tarif ettiğim şekilde oturunca secdeye kapanmam zor oluyor. 1. Şekilde oturabiliyor muyuz?

Kadınlar Namaz Kılarken Nasıl Oturmalıdır?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bilindiği üzere namaz ibadetinde erkekler ve kadınlar genel itibari ile fark olmasa da ufak tefek farklılıklar vardır. Bunlardan biride sorunuzda olan kadınların namazda oturuş şeklidir. Sorunuzda bahsettiğiniz oturuşların ikincisi doğrudur. Siz birinci tercihi uygulamak istiyorsunuz. Ancak ciddi bir rahatsızlık yoksa bunu yapmanız doğru olmayacaktır. Bu konuyu şöyle açıklayalım.

Namaz ibadetinde otururken sol ve sağ ayağınızı sağ tarafınıza doğru uzatmalısınız. Ayrıca ciddi bir rahatsızlığınız yok ise bu şekilde yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için konu içerisine bir resimde koyduk.

Bu bilgiler ile birlikte sitemizde yer alan Kadınlar nasıl namaz kılar resimli anlatım başlıklı konuyu da ziyaret ediniz. Yüce Mevla’mız namazlarınızı kabul eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Selamün aleyküm kardeşim. Ben 14 yıl önce sigarayı bıraktım. Bir daha içmemek için çok önemli bir yemin ettim. Ama 10 ay önce üzücü bir olay yaşadım ve yeminimi unutup sigara içtim. Hatırlayınca kefaret olarak 3 gün oruç tuttum. Ama sigarayı bırakamadım. Bu durumda yeminim ve kefaretim ne oldu? Lütfen beni aydınlatırmısınız

    1. Yemin etmişsiniz ve yemininizi bozmuşsunuz. Daha sonra ise bu yeminin kefaretini ödemişsiniz. Dolayısı ile artık ettiğiniz yeminin bir hükmü kalmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu