EvlilikSorularınız

Kaderimde Tekrar Evlilik Yok mu?

Selamın aleyküm hocam, ben 32 yaşında bekâr bir bayanım ve de evlenemedim. 10 yıl önce evlendim biriyle ama 1-2 hafta sonra geriye döndüm ayrıldık, hatta gerdek gecesi bile yaşamadım. Evlenmeden öncesinde de çok şeyler oldu anlaşamıyorduk neyse ayrıldık sonunda (bendede suç vardı ondada). Sonra 6-7 sene öncesinde tekrar yüzük takıldı başkasıyla ama gene olmadı (oğlanın annesi bu evliliği çok istiyordu komsuydu ama oğlan ortada yoktu nedense),1. evlendiğim kişiyle 2. nişanlının ismi aynıydı hatta bununla da olmadı. 10 yıl geçmesine rağmen evlenemiyorum. Çok kısmet çıktı ama ben istemedim seçici oldum (bazen uygun olmadı bana). 2014 yılında kadar seçtim ama artık 2014 yılında bu güne kadar kimse yok 2014 yılında 1 kişi çıktı çok istedim olmadı oda ortaya çıkmadı doğru insan bulmuyor beni nedense.1 kişi çıktı görüştüm oda uygun olmadı sonra kimse yok artık kısmet çıkmıyor.

Sorum şu ki acaba benim kaderimde evlilik var mı tekrar yok mu? (belki tek evlilik yazılmış kaderime onu da ben bozdum geri döndüm evlendiğim erkek kaba erkekti zor karakterli belki ben sabretmeliydim sabretmediğim için evlenememekle cezalandırılıyor muyum? Şimdi belki o eş bana imtihan için öğe zor dayak atan biri verildi bana, bende zor biriydim ama zariftim dayaktan korkup kaçtım) neden olmuyor, neden böyledir benim kaderim bunun sonu ne olacak evlenebilecek miyim?  Hayırlı evliliğim olacak mı acaba,suç bendemi yoksa ne sorsam ne yazsam bilemiyorum, duamı etsem ne yapsam beklesem mi. Ama henüz 19 yaşındayken bende garip hisler oluyordu sanki evlenemeyeceğim sanki kaderimde evlilik yok yalnız kalacağım gibi şeyler o korkuyla acele kısmet çıkmasını istiyordum neden kimse çıkmıyor diye hep söylenip duruyordum . Tam o sıralar telefon çaldı ve 1kız telefonda (telefonu açmadan önce hatta evde kısmettir diye söyleyerek telefonu açmaya kaçtım, kız evlendiğim erkeğin bir yakın tanıdığıydı, ama sanki ALLAH bu işin olmasını istemiyordu. Onla evlenmemi yani acaba ben şikayet ettim diye mi o insan çıkardı karşıma al sana kısmet diye mi belki zamanI gelmemişti acele ettiğim içindi ceza,ama olmadı ki olmadı ben sanki önceden kaderimi hissettim o yüzden acele davranıp evlenmek istedim ama olmayınca olmuyormuş. Ama onların iyi insan olmadıklarını gördükçe duamda ALLAHIM eğer iyi insan değillerse ben o insanın evine bile gitsem çıkıp geri geleyim derdim (bakire halde derdim) bu İstediğim için mi böyle oldu yoksa kötü dudundumum için yada kader mi?),ondan sonra 32 yaşıma gibi öyle yalnız kalma korkusu yaşamadı simdi gene ayni 19 yaşında yaşadıklarımı yaşıyordum sürekli neden kısmetim çıkmıyor evlenemiyorum diyorum, ama yalnız kalacağı mı düşünüyorum, belki de benim için evlenememek hayırlısı bilmiyorum, belki zamanı gelmedi nereden anlayabilir mi kaderimde evlilik olup olmadığının bir belirtisi oluyor mu yada kısmeti çıkanda bu benim kaderimdeki esimdi diyerek korkmadan (boşanma korkusu) emin olup onla evlenebilmenin bir belirtisi var mı evet bu benim kaderimdir diyerek yani kaderim olduğunu nasıl anlarım (evlendiğim gecenin ertesi gün dayaktan oluyordum ondan kaçtım) cevabınız için önceden teşekkürler.

Kaderimde Evlilik Var mı? Kafam Çok Karışık Sorusunun Cevabı

Aleyküm selam, değerli ziyaretçimiz öncelikle yüce Mevla’mız gönlünüze rahatlık versin. Zira sorunuzda büyük sıkıntıda olduğunuz anlaşılıyor. Fakat aslında sorunuzun cevabı öyle uzun bir cevapta değil. Siz adeta kendinize eziyet ediyor ve kaderiniz ile boğuşuyorsunuz. İslam dininde evlilik hak olduğu gibi boşanmakta bir haktır. Dolayısı ile başınıza gelen her şeyi ilk evliliğinizde yapmış olduğunuz şeylere bağlamanız çok yanlış. Bu konuda siz suçlu olsanız dahi yinede mutlu olmak sizinde hakkınız, bunu kendinize çok görmeyin. Tabi siz bu yazdıklarımızı okuyunca peki neden ben mutlu olamıyorum diyebilirsiniz.

Unutmayın ki sizin için her şeyin hayırlısını bilen yüce Mevla’mızdır. Yüce Mevla’mız sizin için hayırlı olanı şu ana kadar evlenmemek olarak gördüğünden size bir evlilik nasip etmemiş. Siz ise bu duruma yanlış değerlendirip sanki yüce Mevla’mız sizi cezalandırıyor diye bakarak kendinizi mutsuz ediyorsunuz. Öncelikle ne istediğinizi bilmelisiniz. Mutlu olmak istiyor iseniz Yüce Mevla’mız sizin için en hayırlısını zaten size nasip ediyor ve bazen bunu sizin istediklerinizi vermemekle de yapıyor. Zira siz bu konuyu tecrübe etmiş birisiniz. Birinci evliliğiniz gibi mutsuz bir evliliktense evlenmemeyi tercih etmez misiniz?

Özetle, size nasip olanlar ve şuanda yaşadığınız kaderiniz unutmayın ki sizin için en hayırlısı. Tabi ki ilerde Yüce Mevla’mızın sizin için taktir ettiğini bilemeyiz. Belki yıllar sonra hayırlı bir evlilik size nasip olacaktır. İnşaallah nasip olur. Bu nedenle geçmişiniz ile yaşamayın ve duayı dilinizden eksik etmeyin ve her zaman hayırlısını isteyin. Sitemizde yer alan Evlenmek için dua başlıklı konudan istifade edebilirsiniz. Mevla’ya emanet olun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu