İslam Alimi

Kaç defa kaç adet adadığımı hatırlamıyorum ne yapmalıyım?

Kaç defa kaç adet adadığımı hatırlamıyorum ne yapmalıyım?Hocam Merhaba, Benim adadığım adaklarım var, Allah’ın izniyle o gün gelince yerine getireceğim fakat, kaç defa kaç adet adadığımı hatırlamıyorum. Ne yapmalıyım…

Cevap: Merhaba, öncelikle adadığınız adakları unutmuş olmanız tabi ki hoş bir durum değil zira adak bir sözdür ve bu söz Yüce Mevla’mıza verilmektedir. Bunun için rahmeti ve affı sonsuz yüce Mevla’mızdan samimiyet ile af dilemelisiniz. Bununla birlikte bu soruyu sormanız ve üzerinize vazife olan bu ibadeti yerine getirmek istemenizde çok güzel bir durum. Konu unuttuğunuz ve sayısını hatırlamadığınız adaklarınızı nasıl yerine getireceğinize gelince ise şu yolu izlemelisiniz. Adamış olduğunuz adakları ve bu adakları ne için adağınızı iyice düşünün.

Daha sonra gönlünüzün tatmin olacağı bir rakam belirleyin. Gerçeğe en yakın olduğunuzu düşündüğünüz sayı adedince adağı bahsettiğiniz o gün gelince en kısa zaman içerisinde yerine getirin.

Gönlünüzü ferah tutun ve samimiyetinizi yüce Mevla’mıza gösterin. Yüce Mevla’mız adaklarınızı kabul eylesin ve size hayırlar nasip eylesin.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Gokce dedi ki:

  Hocam iyi gunler adagimin ne oldugunu hatirliyorum ama huseyin gazi turbesinemi goturup kescem haci bektas veli turbesinemi goturup kescem dedim onu hatirlamiyorum yeri farkedermi huseyin gazi turbesi dedim gibi geliyo ama emin degilim

  1. islamalimi dedi ki:

   hangi yerde eminseniz orada kesin adağınızı.

 2. Richardlic dedi ki:

  Teşekkürler çok istifade ettim.

 3. alvinzz16 dedi ki:

  Adak konusunda aklımda böyle bir soru vardı. Teşekkürler

BİR YORUM YAZ